امروز: سه شنبه 01 مرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 بهمن 1397 - 23:14
مدیر امور توزیع برق برازجان در دفتر هفته نامه اتحاد جنوب؛

اتحاد خبر: عصر یکی از روزهای اواسط بهمن ماه 97، مسعود خالقی نژاد، مدیر امور توزیع برق برازجان مهمان دفتر هفته نامه اتحاد جنوب گردید تا با سردبیر و مدیرمسئول و همچنین هیئت تحریریه این هفته نامه دیدار داشته باشد. به گزارش «اتحاد خبر»؛ خالقی نژاد دارای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق - قدرت بوده وسوابق کاری ایشان؛ تکنسین بهره برداری...

اتحاد خبر-زهره عرب: عصر یکی از روزهای اواسط بهمن ماه 97، مسعود خالقی نژاد، مدیر امور توزیع برق برازجان مهمان دفتر هفته نامه اتحاد جنوب گردید تا با سردبیر و مدیرمسئول و همچنین هیئت تحریریه این هفته نامه دیدار داشته باشد.به گزارش «اتحاد خبر»؛ خالقی نژاد دارای کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق - قدرت بوده وسوابق کاری ایشان؛ تکنسین بهره برداری برق برازجان از ابتدای سال 1381 تا  شهریورماه سال 1383، مدیریت برق کاکی از  شهریورماه سال 1383 تا  بهمن ماه سال 1389، مدیر برق شهرستان دشتی از  اسفندماه سال 1389 تا  اردیبهشت ماه سال 1394، رئیس ادارۀ مهندسی مدیریت برق بوشهر 1 از اردیبهشت ماه سال 1394 تا  خردادماه سال 1396، و مدیر برق امور توزیع برق برازجان از تیرماه سال 1396 تا کنون  می باشد.

وی بزرگترین چالش شهر برازجان را  انشعابات غیرمجاز می داند و می افزاید: در حال حاضرحدود 3 هزار انشعاب غیرمجاز در سطح شهرستان داریم که متاسفانه تبدیل به یک فرهنگ و عادت شده و باید بگویم که بزرگترین چالش برازجان الان بحث برق های غیرمجاز است و طی استعلام هایی  گرفته شده به شکل اراضی ملی عنوان شده اند که ساماندهی آنها مستلزم اخذ مجوز شورای تامین می باشد.

مدیر برق برازجان اظهار داشت: ترانسهای منصوبه در  مناطق غیرمجاز  پربار هستند و در وضعیت بحرانی قراردارند که اگر ساماندهی نشود قطعا در اوج بار  مشکل خواهیم داشت و باعث بروز مشکلات و خاموشی وسوختن تجهیزات و وسایل مشترکین خواهد شد. در تابستان 97  با توجه به تمهیداتی که اندیشیده شده بود با بازدید بوسیله ترمویژن و سرویس عیوب بوسیله گروه خط گرم کمترین خاموشی در سطح استان داشتیم.مسعود خالقی نژاد با بیان اینکه ساماندهی انشعابات به منظور واگذاری انشعاب و توسعه شبکه و ترانس است، تاکید کرد: سال گذشته بیشترین تلفات برق در سطح استان مربوط به برازجان بوده است که دلیل این موضوع انشعابات غیرمجاز بوده و در شهرهای دیگر به ندرت با این موضوع روبرو بوده ایم،

وی اضافه کرد: محلاتی که دارای این مشکلات می باشند، شهرک فتح، محله والفجر، گاراژ پهلوان، قسمتی از 69 هکتاری، آبرسانی، محله پردیس و... می باشند که  منازل  به شکل غیرمجاز از شبکه وبصورت غیر استاندارداستفاده می نمایند.

مدیریت برق شهرستان برازجان خاطرنشان کرد: در سال 96 حدود 9 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده و 108 دستگاه ترانس عمومی نصب و  به ظرفیت موجود اضافه شده است ضمنا 56 کلیومتر شبکه فشار ضعیف و  29کیلومتر فشار متوسط اجرا گردیده است. در سال 97 نیز تا الان مبلغ 7 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه و 65 دستگاه ترانس نصب گردیده است.  همچنین  17/5 کیلومتر شبکه  فشار ضعیف، 3 کیلومتر شبکه  فشار متوسط اجرا گردیده است.


خالقی نژاد یادآور شد: اعتبارات عمرانی  سال 96  از محل اعتبار تملک دارییها مبلغ  2میلیارد تومان تخصیص یافته است.ضمنا سال 97   این مبلغ به 1 میلیارد کاهش یافته است و مابقی از منابع داخلی تامین شده است.

وی با تاکید بر اینکه باید به برازجان  با توجه به مشکلات و مهم بودن زیر ساخت نگاه ویژه شود، ابراز داشت:  در شهر برازجان باید سالانه حدود 150 ترانس نصب شود تا به وضعیت نرمالی برسد.

مدیریت برق برازجان اذعان داشت:  در خصوص نیازمندی ها جلسات متعدد با فرماندار محترم جناب اقای دکتر زارع مبنی بر نیازضروری احداث ایستگاه ایستگاه فوق توزیع در مرکز شهر برازجان ،واحداث شبکه و ترانس جهت اصلاح ترانسهای پربار  به منظور تامین برق وگذر از پیک صورت گرفته که  نیاز به تامین اعتبارات لازم الزامی میباشد.

مسعود خالقی نژاد با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف گفت:  برق برازجان سال 96 از نظر عملکرد شاخصهای مورد نظر شرکت توزیع در استان مقام سوم را کسب نموده است ؛ولی وجود انشعابات غیرمجاز باعث افت شاخص ها در بخش های دیگر نیز می شود. قابل ذکر انکه در نرخ انرژی توزیع نشده فشار متوسط بهتر از میانگین استان ولی در نرخ انرژی توزیع نشده در بخش فشار ضعیف با توجه به ترانس و شبکه های منصوبه غیر مجاز بالاتر از میانگین استان میباشیم.

وی تصریح کرد: در ارتباط با بحث ترانس ها تعداد 53 ترانس در محلات غیرمجاز وجود دارد که به دلیل پرباری در آستانه معیوب شدن میباشند و این موضوع باید حتما به عنوان یک چالش پیگیری شود.مدیریت برق برازجان اضافه کرد: برازجان دارای بیشترین تلفات استان به سبب انشعابات غیرمجاز میباشد که در صورت عدم تعیین تکلیف و ساماندهی تبدیل به چالش خواهد شد ضمنا تخصیص اعتبارات خاص جهت توسعه نیاز ضروری است.

وی اظهار داشت: دربخش وصول مطالبات وصول نشده مشترکین حدود 22میلیاردتومان میباشد که مشترکین عمومی و اداری با 10/8 میلیارد،کشاورزی4/7 میلیارد،صنعتی 1/8 میلیارد،خانگی3/9 میلیاردوسایر مصارف4/9تومان میباشد .

خالقی نژاد با اشاره به مشکلات توزیع برق در برازجان خاطرنشان کرد: در مورد ترانس ها و خطوط پربار که نیاز به احداث ایستگاه فوق توزیع در مرکز شهر ونصب ترانس کمکی جهت رفع پرباری، همچنین ساماندهی مناطق غیرمجاز به عنوان بزرگترین چالش و سرقت شبکه ذکر کرد.

مدیر برق دشتستان تصریح کرد: در سال حدودا 1000 اشتراک به فروش می رسد که این پول هزینه 10 ترانس نیز نمی شود و اعتبارات فعلی جوابگوی نیاز شهر برازجان و شهرستان دشتستان نیست.

وی با بیان اینکه از نظر میانگین مصرف سالانه در استان اول هستیم، گفت: به دلیل آب و هوا و فرهنگ استفاده در کل استان، برازجان و عسلویه بالاترین سرانه مصرف را با فاصله زیادی از سایر شهرها دارند.

خالقی نژاد با اشاره به موضوع سرقت ها و تبعات آن یادآور شد:  هزینه تهیه وسایل و اصلاح شبکه های سرقتی بسیار بالاست. لذامشترکین هر گونه قطعی ناشی از احتمال سرقت سیم های برق را بلافاصله با تلفن  121 تماس گرفته و اطلاع رسانی کنند.

وی تاکید کرد: فرهنگ استفاده مردم می تواند کمک بسیاری در جهت عدم اعمال خاموشی نماید،وتنظیم درجه ترموستات کولر بین23تا 25هم باعث کاهش مصرف و هم کاهش هزینه قبوض میشود.

خالقی نژاد ادامه داد: معضل دیگر ما پایه هایی است که در زمان تعریض معابر در گذر قرار می گیرند و مراجعات زیادی برای درخواست جابجایی داریم که هزینه و اجرای شبکه بر عهده شهرداری ها و دهیاری ها است .

مدیر برق برازجان با اشاره به پروژه ها برای افتتاح در دهه فجر 97 اظهار داشت: ما امسال 118 پروژه با اعتباری بالغ بر 9/2میلیارد تومان جهت افتتاح و  53 مورد پروژه با اعتبار 950 میلیون تومان جهت  کلنگ زنی در بخش شهری و روستایی داریم.


مسعود خالقی نژاد ابراز داشت: ا مصوبه واگذاری انشعاب غیر دایم و لازم الاجرا برای تمام دستگاه های اجرایی ارسال وابلاغ شده است و اخذ انشعاب غیردایم نیز هیچگونه حقی برای مشترک ایجاد نمیکند .که با توجه به استعلام مورد نیاز در صورت عدم ملی بودن و عدم پرونده قضایی میتوان انشعاب واگذار کرد .

مسعود خالقی نژاد ضمن تاکید بر لزوم مدیریت مصرف برق گفت: از رسانه وزین اتحاد جنوب تشکر می کنم زیرا طرح این مسائل تلنگری به اجتماع و مسئولان خواهد بود. قطعا اگر مدیریت مصرف نباشد ما مشکلات زیادی خواهیم داشت.

 

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین