امروز: چهارشنبه 05 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 20 دي 1397 - 11:47
با حضور قضات دیوان عدالت اداری کشور؛

اتحادخبر: مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر ازبرگزاری نشست تخصصی آموزشی اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌های استان بوشهر با حضور قضات دیوان عدالت اداری کشور خبر داد.

اتحادخبر: مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر ازبرگزاری نشست تخصصی آموزشی اعضای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌های استان بوشهر با حضور قضات دیوان عدالت اداری کشور خبر داد.

دوره تخصصی آموزشی کمیسیون ماده ۱۰۰ در بوشهر برگزار می‌شود

به گزارش اتحادخبر؛ حمید بردستانی نمایندگان وزارت کشور، قوه قضائیه و شوراهای اسلامی که در کمیسیون های ماده ۱۰۰ شهرهای استان فعال هستند، همچنین دبیر کمیسیون‌ها در شهرداری‌ها و اعضای شورای انتظامی نظام مهندسی ساختمان استان در این جلسه حضور داشتند.

 

وی یادآور شد: ۱۲ نفر بعنوان نماینده وزارت کشور و ۳۳ نفر نیز بعنوان نماینده قوه قضاییه در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرهای استان فعال هستند.

 

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری بوشهر بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست تخصصی بررسی مسائل، ایجاد وحدت رویه در صدور آرا و پاسخ به سوالات اعضاء بوده است.

 

بردستانی گفت: این نشست با همکاری وزارت کشور و دیوان عدالت اداری در استان‌ها برگزار می‌شود که امیدواریم به اهداف و نتایج مورد نظر برسیم.

 

وی ابراز داشت: در ۳ ماه اخیر ۷۵۰ پرونده در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرهای استان بررسی و منجر به رای شده است.

 

بردستانی افزود: بر اساس ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها هرگونه ساخت و ساز و عملیات ساختمانی و عمرانی در محدوده و حریم شهرها باید با اخذ مجوز از شهرداری‌ها انجام شود و همه موظف هستند که آن را رعایت کنند.

 

وی گفت: این ماده دارای ۱۱ تبصره در خصوص اعمال قانون اماکن با کاربری و شرایط مختلف است.

 

بردستانی اضافه کرد: کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها شبه قضایی است و آرای آن در کمیسیون بدوی و در صورت اعتراض مالک یا ذینفع قابل بررسی در کمیسیون تجدید نظر و سپس دیوان عدالت اداری کشور است.

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین