امروز: چهارشنبه 05 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 دي 1397 - 13:01
معاون استاندار بوشهر:

اتحادخبر؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر به عنوان کم‌تحرک‌ترین استان کشور نیازمند تقویت فعالیت‌های ورزشی است.

اتحادخبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر به عنوان کم‌تحرک‌ترین استان کشور نیازمند تقویت فعالیت‌های ورزشی است.

کم‌تحرک‌ترین استان کشور نیازمند تقویت فعالیت‌های ورزشی است

به گزارش اتحادخبر؛ مجید خورشیدی صبح سه‌شنبه در نشست با مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر اظهار داشت: دستگاه ورزش استان بوشهر فراتر از انتظار حاضر شده و همراهی خوبی را در همه برنامه‌ها و زمینه‌ها شاهد بودیم که شایسته تقدیر است.

 

وی اضافه کرد: دستگاه ورزش و جوانان به صورت تمام وقت با سلامت جسم و جان مردم سر و کار دارد و توسعه فعالیت‌های ورزشی نقش مهمی در پیشگیری از بیماری‌ها دارد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: وضعیت اقلیمی استان به گونه‌ای است که استان بوشهر کم‌تحرک‌ترین استان کشور است و این کم‌تحرکی هم آسیب‌های جسمی و هم آسیب‌های روحی را به دنبال دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم مطالعه و پژوهش مناسبی در این زمینه انجام شود تا بینیم که در مناطقی که مشابه اقلیم ما هستند چه کارهایی باید انجام داد چراکه قواعد و دستورالعمل‌هایی که در مرکز کشور تدوین می‌شود خاص استان بوشهر نیست.

 

بخش زیادی از مردم استان بی تحرک هستند

 

خورشیدی ادامه داد: کشور ما دارای چهار اقلیم و چهار آب و هوای مختلف است و باید رویه‌هایی تعریف شود که متوسط کشور را در بر بگیرد و اقلیم‌هایی مثل استان بوشهر نیاز به یک رفتار متمایز دارد.

 

وی با اشاره به اینکه عنوان کم‌تحرک‌ترین استان یک علامت سوالی را برای همه ما ایجاد می‌کند، افزود: فعالیت ۷۷ هزار ورزشکار سازمان‌یافته خیلی خوب است ولی وقتی با جمعیت یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفری مقایسه می‌کنیم مقدار کمی است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در هفت ماه از سال مشکل بی‌تحرکی را داریم، اضافه کرد: این موضوع نیازمند نگاهی جدید است و پیشنهاد می‌شود که فراخوان عمومی برای ارائه ایده برای رفع کم‌تحرکی برگزار شود.

 

وی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان بوشهر نسبت به متوسط کشوری در وضعیت خوبی قرار دارد و بهتر از میانگین کشور است، ادامه داد: همچنان جمعیت بزرگی در استان بوشهر دچار بِی‌تحرکی هستند و باید از نگاه سنتی به بحث تحرک فاصله بگیریم.

 

خورشیدی با تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه اجرای طرح نشاط اجتماعی گفت: نشاط اجتماعی جزئی از ماموریت‌های ورزش و جوانان است و دستگاه ورزش ضامن سلامت جسم و روان مردم است و باید همه فعالیت‌ها را افزایش دهیم.

 

لزوم توسعه ورزش بانوان

 

وی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در زمینه ورزش بانوان اظهار داشت: خانم‌ها در هر بخشی که به مدیریت گماشته می‌شوند عملکرد خوبی دارند ولی نیاز به کار بیشتری هست چرا که در زمینه کم‌تحرکی بانوان هم رتبه اول را در کشور داریم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر تاکید کرد: باید با نگاه جدید موضوع توسعه و گسترش فعالیت‌های ورزشی بانوان تلاش شود. ورزش بانوان در کشور به خوبی توسعه نیافته است.

 

وی بر لزوم ایجاد تحرک بیشتر در بین بانوان تاکید کرد و افزود: در زمینه توسعه ورزش کارکنان نیز باید تلاش بیشتری انجام شود.

 

خورشیدی با اشاره به اینکه در استان بوشهر شهرها دارای سطحی صاف و کم‌شیب هستند، اضافه کرد: از این ظرفیت می‌توان برای توسعه برنامه‌هایی همچون ترغیب کارکنان برای استفاده از دوچرخه استفاده کرد و یک روز به عنوان روز بدون خودرو در استان بوشهر نامگذاری شود.

 

محتوابخشی به خانه‌های جوان

 

وی از افزایش نظارت بر اماکن ورزشی خصوصی خبر داد و بیان کرد: برای محتوابخشی به فعالیت‌های خانه‌های جوان در استان نیز باید فکری اساسی صورت گیرد تا شاهد از دست دادن مخاطبان نباشیم.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خواستار تلاش بیشتر برای میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی شد و افزود: اگر چند رویداد ورزشی را در طول سال میزبانی کنیم می‌توانیم نام بوشهر را پرآوازه تر کنیم.

 

وی گفت: درهای اماکن ورزشی به روی فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و هنری گشوده باشد.

 

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین