امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 دي 1397 - 10:00
دومین گزارش ماهانه «اتحاد جنوب» از روند تاسیس آبشیرین کن برازجان؛
اتحاد خبر: نماینده دشتستان اظهار داشت: تا امروز تقریباً هشت جلسه با آقای جانباز و همچنین برخی از جلسات با حضور استاندار و معاون عمرانی ایشان داشته ایم، آنچه که من تا به الان از برآیند جلسات دریافته ام اینکه همه قول و وعده بوده، من این را در جلسه شورای اداری شهرستان هم اعلام کردم و در این خصوص هشدار دادم. محمدباقر سعادت با اشاره به اینکه در عمل ...

اتحاد خبر-زهره عرب: محمدباقر سعادت با اشاره به اینکه در عمل اقدام چندانی ندیده ام، عنوان کرد: من به آن چیزی نگاه می کنم که پیمانکار آمده و شروع به کار کرده باشد. مناقصه یعنی روی کاغذ و کاغذ هم یعنی حرف زدن! آنچه برای من ارزش دارد و روی آن حساب می کنم این است که کار شروع شده باشد.

وی افزود: اگر آبشیرین کن های وحدتیه و آبپخش وارد مدار شود تنها برای تغذیه آب این مناطق نیست بلکه این 18 هزار متر مکعب وارد کل شبکه شهرستان خواهد شد. بهترین شیوه این است که آب را از دریا بگیریم و سپس آبشیرین کن از کوثر بوشهر به دشتستان تزریق شود. در صورت احداث دو آبشیرین کن با ظرفیت 18 هزار متر مکعب، آب حاصل از آن وارد شبکه خواهد شد و کل دشتستان از آن انتفاع می یابد. در حقیقت مهم نیست که آبشیرین کن کجا نصب و یا احداث شود بلکه هدف برطرف شدن مشکل است. اصلا آبشیرین کن مستقیما روی دریا و در بوشهر احداث شود اما آب به شبکه دشتستان تزریق شود،  خودبخود مشکل حل خواهد شد.

نماینده دشتستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درخواست ما از وزارت نیرو این است که در این موضوع سهل انگاری نکنند، اما تاکنون هیچ اقدام جدی نکرده اند و فقط در حد حرف بوده است. علی رغم اینها در رابطه با آبشیرین کن ها و سد دالکی به وزیر نیرو تاکید کرده ام. اگر الان آبشیرین کن نصب هم بشود به تابستان 98 نمی رسد چون این کار پروسه ای طولانی دارد.

سعادت: به عنوان نماینده دشتستان از پیگیری مضایقه نمی کنم

سعادت ادامه داد: من به عنوان نماینده دشتستان از پیگیری مضایقه نمی کنم ولی اعتبار و تخصیص آن در دست من نیست. من می گویم تا الان حداقل 8 جلسه در شرکت آب و فاضلاب کشور با حضور معاون وزیر نیرو داشته ایم و تذکر هم داده ایم اما کار عملی ندیده ام و اقدامی صورت نگرفته است. تعدادی چاه حفر شده اما این رضایت بخش نیست و ما نمی توانیم به اینها دل خوش باشیم.

وی با اشاره به اهمیت تامین آب برای مناطق دشتستان ابراز داشت: در بحث آبشیرن کن ها مسئولان استانی و شهرستانی هم این موضوع را دنبال کرده اند اما جناب استاندار هم بایست به عنوان نماینده دولت برود و پافشاری کند. اگر مسئولان می خواهند اقدامی در رابطه با آبشیرین کن انجام دهند دارند زمان را از دست می دهند و در واقع زمان از دست رفته است.

نماینده دشتستان خاطرنشان کرد: تا الان به صورت عملی اراده ای از وزارت نیرو برای نصب آبشیرین کن ندیده ام و هرچه هست در گفتار بوده نه به صورت عملی! خواهش من از استاندار این است که به وزارت نیرو رفته و برای تامین اعتبار تلاش کند تا پیمانکار تعیین شود و شروع به کار کنند. آنچه که در توان من بوده است انجام داده ام اما بقیه مسئولان هم باید به تابستان آینده فکر کنند و پیگیر باشند. مگر می شود به مردم آب چاه داد؟ به فرض هم که چاه هایی حفر شود و به آب برسد اما نمی توان به مردم گفت که آب چاه بخورند.

 

 

شیرین‌سازی آب دریا برای برازجان؛ تقریبا هیچ در ماه اول!کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/10/18 - 09:10
0
1
درود بر جناب سعادت محترم و فداکار
1397/10/17 - 13:32
0
1
خدا قوت به اتحاد خبر بخاطر پیگیری مشکل آب شرب برازجان و احداث آبشیر ین کن .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین