امروز: دوشنبه 04 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 دي 1397 - 08:30
مدیرعامل‌ شرکت سهامی‌ آب منطقه ای استان بوشهر در گفتگو با «اتحاد خبر»:

اتحاد خبر: برای تهیه دومین گزارش ماهانه اتحاد جنوب از روند تاسیس آبشیرین کن برازجان؛ به سراغ مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر رفتیم. شاهپور رجایی با بیان اینکه مرحله ی اول احداث آب شیرین کن شهر برازجان و روستای پیرامون آن با ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب در روز از محل آب دریا طی‌ دو سال‌ آینده به بهره برداری می رسد، گفت: طبق پیش بینی ...

اتحاد خبر-ثریا شیری: مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر با بیان اینکه مرحله ی اول احداث آب شیرین کن شهر برازجان و روستای پیرامون آن با ظرفیت ۱۷ هزار متر مکعب در روز از محل آب دریا طی‌ دو سال‌ آینده به بهره برداری می رسد، گفت: طبق پیش بینی و برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب آب شیرین کن برازجان تا سال ۱۴۰۰ وارد مدار بهره برداری خواهد شد.


به گزارش «اتحاد خبر»؛ مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر در خصوص احداث آب‌شیرین‌کن در دشتستان با بیان اینکه احداث آبشیرین کن در شهرستان دشتستان در سه بخش انجام می‌شود، اظهار داشت: بخش اول شامل شهرهای وحدتیه، دالکی و ۱۶ روستای پیرامون آنها است که قرار است آبشیرین کنی به ظرفیت شش هزار و ۵۰۰ متر مکعب از محل آب رودخانه ی دالکی احداث شود.


شاهپور رجایی افزود: بخش دوم شامل احداث آبشیرین کن با ظرفیت هشت هزار و ۵۰۰ متر مکعب برای بخش‌های آبپخش و سعدآباد و روستاهای اطراف آنها است.

رجایی با اشاره به اینکه تشریفات مناقصه توسط شرکت آب و فاضلاب شهری و قرارداد منعقد شده است، بیان داشت: همچنین سرمایه گذار این پروژه نیز انتخاب شده است و منتظر پیش پرداخت اعتبار برای شروع پروژه هستیم که عملیات اجرایی آن شروع شود و در مدت زمان یک سال به پایان برسد.

وی با تاکید بر این که قرار است آب شیرین کن ها به صورت مرحله ای وارد مدار بهره برداری شوند، گفت: مرحله ی اول بهره برداری تابستان ۹۸ است و اینکه چند درصد از ظرفیت این آبشیرین کن ها به بهره برداری برسد به همت سرمایه گذار و میزان تامین منابع مالی بستگی دارد که مدیریت زمان را انجام دهند.

رجایی همچنین بخش سوم احداث ابشیرین کن برای شهرستان دشتستان را مربوط به شهر برازجان و روستای پیرامون آن دانست و بیان داشت: مرحله ی اول احداث ابشیرین کنی با ظرفیت ۱۷ هزار‌ متر مکعب در روز است که آب آن از دریا تامین شود و از لحاظ برنامه ریزی آب و فنی به تایید شرکت آب و فاضلاب کشور رسیده است.

رجایی: منتظر مجوز خرید تضمینی هستیم که در دی ماه انجام می شود

وی در خصوص روند انجام کار گفت: در حال حاضر منتظر مجوز خرید تضمینی هستیم که در دی ماه انجام می شود و در همین بازه ی زمانی فراخوان انتخاب سرمایه گذار ابشیرین کن برازجان نیز در مدت زمان ۳ الی ۴ ماهه به انجام می رسد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر ادامه داد: بعد از انتخاب سرمایه گذار وارد فاز اجرایی می شویم که طبق پیش بینی این پروژه در ۲ سال به اتمام می رسد، البته در صورتی که مجددا مشکلاتی که در سال ۹۷ در خصوص ارز پیش آمد را شاهد نباشیم و تثبیت ارزی‌ داشته باشیم.

رجایی تاکید کرد: آنچه پیش بینی ما و برنامه ریزی ما با شرکت آب و فاضلاب بوده این است که تا سال ۱۴۰۰ آب شیرین کن برازجان وارد مدار بهره برداری شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسات آب شرب استان توسط استاندار به صورت دو هفته یکبار، گفت: جلسات خوبی برگزار شده است و ملاقات با رئیس مجلس، معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور باعث شده که مسئله ی آب استان بوشهر در سطح ملی منعکس شود.

رجایی از اخذ مجوز برای ۱۴۵ هزار‌ مترمکعب در روز برای آب شرب استان در برنامه ی ششم توسعه خبر داد و افزود: این میزان، ۳۶ درصد از آب مصرفی شرب‌ شهری و روستایی استان بوشهر است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین