امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 15 دي 1397 - 14:54
با زنده‌سازی برخی زمینهای متروکه‌ی شهری:

اتحاد خبر: سرزندگی و پویایی سیمای شهر، یکی از مولفه‌های موثر در بهبود کیفیت بصری مناظر شهری به شمار می‌آید که می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در نشاط شهروندان ایفا نماید. وجود مناظر دلنشین در فضاهای عمومی بدون تردید در ارتقای روحیه‌ی شهروندان اثراتی خواهد داشت که زمینه را برای عملکرد بهتر در رفتارهای اجتماعی و زندگی فردی ...

اتحاد خبر: سرزندگی و پویایی سیمای شهر، یکی از مولفه‌های موثر در بهبود کیفیت بصری مناظر شهری به شمار می‌آید که می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در نشاط شهروندان ایفا نماید. وجود مناظر دلنشین در فضاهای عمومی بدون تردید در ارتقای روحیه‌ی شهروندان اثراتی خواهد داشت که زمینه را برای عملکرد بهتر در رفتارهای اجتماعی و زندگی فردی آنان مهیا خواهد ساخت.

 


به گزارش اتحاد خبر، در برازجان از سالها پیش هشدارهایی از شهروندان به گوش می‌رسید که «سیمای شهر برازجان، خسته و بی‌رمق به نظر می‌رسد و این می‌تواند در رفتارهای اجتماعی ساکنین این شهر تاثیرات منفی بر جای بگذارد». از آنجا که شهرداری برازجان تلاش می‌کند در جهت رفاه حال شهروندان، بهبود کیفیت محیط زندگی و ارائه‌ی خدمت به مردم گام بردارد، اقدام به ایجاد مکانهای تفریحی و با کیفیت دیداری مطلوب در سطح شهر و اصلاح برخی مراکز تفریحی قدیمی نموده تا رضایت بیشتر شهروندان برازجانی و مسافرین از گشت و گذار در این شهر حاصل شود.


در همین راستا و طی روزهای اخیر نیز شاهد فعالیتهای خوبی از طرف شهرداری برازجان در برخی مناطق شهر بوده‌ایم. پس از انتشار خبر آغاز عملیات اصلاح و بهسازی پارک‌ لاله که با سرعت مطلوبی در حال انجام است و نیز در دستور کار قرار گرفتن طراحی فازهای ۴ گانه‌ی پارک آزادی، طی دو روز اخیر نیز شاهد بودیم که عملیات اجرایی احداث مکان تفریحی در خروجی برازجان به سمت بوشهر آغاز گردیده و پارک زیبایی در مجاورت جایگاه سی ان جی واقع در خیابان مولوی مورد بهره برداری قرار گرفته است.


شهردار برازجان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: زمین حاشیه‌ی جایگاه سی ان جی خیابان مولوی یک مکان بلااستفاده بود که به محلی برای جمع شدن زباله‌ها تبدیل گردیده بود. جمع آوری زباله از این مکان به یک معضل برای نیروهای زحمتکش شهرداری تبدیل شده بود زیرا پس از جمع آوری، در اندک زمانی شاهد دپوی مجدد زباله‌های شهری در آن نقطه بودیم. با همت نیروهای تلاشگر شهرداری برازجان در محل مورد بحث یک مکان تفریحی ایجاد شد که حالا دیگر نه تنها باعث تخریب چهره‌ی شهر عزیزمان نیست بلکه می‌توان آن را یکی از زیباییهای شهر برازجان به شمار آورد و این مکان می‌تواند محل مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت ساکنین این محله باشد.


محمدحسن محمدی افزود: زمینهای حاشیه‌ی بلوار خروجی شهر به سمت بوشهر نیز همواره جزء زمینهای بدون استفاده‌ی شهر به حساب می آمد که دستخوش فراموشی شده بود. به همین خاطر تلاش داریم با ایجاد یک مکان تفریحی مناسب در آن نقطه، در جهت تمرکززدایی از مراکز تفریحی نقاط مرکزی شهر گام برداریم و از این ظرفیت‌های مغفول مانده نیز محل مناسبی برای ارتقاء کیفیت بصری شهرمان و محلی برای گذران اوقات فراغت شهروندان عزیز برازجانی بسازیم.


شهردار برازجان افزود: امیدواریم شهروندان فرهیخته و مطالبه‌گر برازجانی همواره ما را از نقطه نظرات سازنده‌ی خود بی بهره نگذارند و مجموع فعالیتهای همکارانمان در مجموعه‌ی مدیریت شهری مورد رضایت شهروندان گرانقدر برازجانی و میهمانان عزیز شهرمان قرار بگیرد.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/10/19 - 00:59
0
0
درود بر شهردار پر تلاش شهرم
ورودی شهر از سمت شیراز چهره زیبایی ندارد آگه تغیراتی هم در آن قسمت انجام شود خیلی عالی میشود مثلا در شب هیچ نور پردازی ندارد و تاریک می باشد
1397/10/17 - 15:30
0
0
تشکر از شما.
1397/10/17 - 09:41
0
1
با سلام واحترام فراوان خدمت شهردار با مرام وخوش سلیقه شهرمون برازجان کبیر
از اینکه کمربه ابادانی این شهر تاریخی بسته اید کمال تشکررو دارم ولی یک انتقاد و پیشنهاد هم داشتم امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد
اول انتقاد : درخیلی از کوچه ها و حاشیه دیوارهای طولانی علی الخصوص مساجد و مدارس که مالک خصوصی ندارند آشغال و گل ونخاله های ساختمانی جمع می شود که ماهها می گذرد و تمیز نمی شوند خواهشمندیم نسبت به تمیز کردن این مکانها اقدام ویژه صورت بگیرد .

دوم پیشنهاد :حسینیه اعظم برازجان یکی از بهترین و بزرگترین حسینیه های شهرمان هست که خوشبختانه خیلی از مراسمات ویژه نیز درآن برگزار می شود ولی پیاده رو آن خیلی زشت و زننده است همیشه پراز آشغال و سنگ ریزه می باشد خواهشمندیم در برنامه های جاری خودتان نسبت به تغییر سنگ فرش پیاده رو اقدام نمایید چون به دلیل تخریب وعدم پیگیری آسفالت آن خراب شده و کاملا خاکی می باشد.
1397/10/16 - 09:07
1
0
باسلام وخداقوت برشهردار زحمتکش وهمه دست اندرکاران پرتلاش
با تشکر : امیدواریم که در آینده زمینهای مغرب میدان شهدای خلیج فارس که تا ترمینال ادامه دارد به فضای سبز تبدیل شود
1397/10/15 - 19:44
1
1
خداقوت میگم به شهردار پرتلاش و دلسوز و با درایت شهرمان ،‌ انشاالله جناب مهندس محمدی عزیز رو سالها در مقام شهردار برازجان ببینیم و از تدابیر ارزشمندش استفاده کنیم
1397/10/15 - 17:18
2
5
درود خدا بر شهردار دلسوز و با پشتکار برازجان و شورای شهر جوان وبااراده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین