امروز: چهارشنبه 01 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 14 آذر 1397 - 10:49

اتحاد خبر: مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از نصب نخستین سکوی دریایی این فاز در خلیج فارس خبرداد و گفت: با تلاش متخصصان ایرانی نخستین عرشه دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی با وزن دو هزار و ۲۰۰ تن، در این میدان گازی نصب شد. از عسلویه پیام معتمد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در عسلویه به تاسیسات دریایی فاز 13 پارس جنوبی پرداخت و اظهار داشت: چهار سکوی...

اتحاد خبر: مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از نصب نخستین سکوی دریایی این فاز در خلیج فارس خبرداد و گفت: با تلاش متخصصان ایرانی نخستین عرشه دریایی فاز ۱۳ پارس جنوبی با وزن دو هزار و ۲۰۰ تن، در این میدان گازی نصب شد.
نخستین عرشه دریایی فاز 13 پارس جنوبی در خلیج فارس نصب شد

به گزارش تسنیم؛ از عسلویه پیام معتمد صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در عسلویه به تاسیسات دریایی فاز 13 پارس جنوبی پرداخت و اظهار داشت: چهار سکوی دریایی برای انتقال گاز از 38 حلقه چاه در فاصله 90 کیلومتری ساحل کنگان  طراحی شده که به وسیله دو رشته خط لوله 32 اینچ دریایی گاز را به پالایشگاه خشکی منتقل می‌شود.

 

وی از ساخت سکوهای دریایی فاز 13 پارس جنوبی به وسیله متخصصان داخلی خبرداد و بیان کرد: نخستین  سکوی آن پس از بارگیری به وزن حدود دو هزار و 200 تن، بامداد امروز در موقعیت مخزنی سکوی 13B در میدان گازی پارس جنوبی نصب شد.

 

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی با بیان اینکه از ابتدای ماه گذشته دو عرشه 13B و 13D به طور همزمان در کارخانه صنعتی دریایی صدرا بوشهر بارگیری شد افزود: به سبب شرایط ناپایدار جوی و اهمیت رعایت الزامات ایمنی، نصب سکوی 13B در موقعیت مناسب  شرایط جوی انجام شد.

 

 معتمد از پیشرفت فیزیکی 98 درصدی ساخت سکوی اصلی 13B پارس جنوبی خبرداد و بیان کرد: با وضعیت شرایط مساعد آب و هوایی، عملیات نصب این سکو  آغاز شد و پس از انجام مراحل جداسازی از شناور با تلاش شبانه‌روزی مهندسان، نیروهای فنی کارفرما و شرکت صدرا بر روی چهارپایه از پیش نصب شده در این موقعیت قرار گرفت.

 

وی ظرفیت برداشت روزانه از سکوی اصلی فاز 13 پارس جنوبی را 500 میلیون فوت مکعب دانست و تصریح کرد: پیش بینی می‌شود پس از انجام عملیات و فعالیت‌های مربوط به اتصالات سکو، این عرشه در دی‌ماه امسال وارد مدار تولید شود.

بیشتر بخوانید
  • نصب 5 سکوی پارس جنوبی تا پایان شهریور/ ظرفیت تولید گاز امسال چقدر افزایش می‌یابد؟

  • بوشهر| فرآوری گاز در فاز 13 پارس جنوبی به 50 میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد

  • سکوی فاز 22 پارس جنوبی؛ثمره اعتماد به داخل/جلوه‌گری اقتصادمقاومتی

مجری طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی به نصب دومین سکوی طرح توسعه فاز 13 پارس جنوبی پرداخت و خاطر نشان کرد: در صورت مساعد بودن شرایط جوی، سکوی 13D  پارس جنوبی که همزمان با سکوی 13B بارگیری شد هفته آینده در موقعیت مخزنی پارس جنوبی در خلیج فارس نصب می‌شود.

معتمد برداشت یک میلیارد متر مکعب از فاز 13 پارس جنوبی را از ویژگی دو سکوی یاد شده دانست و  تصریح کرد: با اتمام عملیات نصب و راه‌اندازی دو سکوی اصلی 13B و اقماری 13D پارس جنوبی برداشت گاز از طرح توسعه این فاز پارس جنوبی با ظرفیت استاندارد یک‌میلیارد فوت مکعب در روز برداشت و تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه فاز 13 پارس جنوبی برای تولید روزانه 56.6  میلیون متر مکعب گاز غنی طراحی شده است افزود:با تکمیل و افتتاح فاز 13 پارس جنوبی روزانه  75 هزار بشکه میعانات گازی،سالانه 1.05 میلیون تن گاز مایع پروپان و بوتان، یک‌میلیون تن اتان و روزانه 400تن گوگرد تولید می‌شود.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین