امروز: چهارشنبه 01 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آذر 1397 - 20:51
به همّت موسسه فرا اندیشان آتیه جنوب:

اتحاد خبر: سمینار انتخاب با حضور "مصطفی شهبازی" به همت موسسه فرااندیشان آتیه جنوب و نمایندگی استان بوشهر مرکز آموزش بازرگانی در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید. به گزارش خبرنگار «اتحاد خبر»، مصطفی شهبازی، مدرس سبک زندگی و سمینارهای انگیزشی اظهار داشت: سکان زندگی خود را در دست بگیرید، انسانها به دو دسته کُنشی ...

اتحاد خبر-زهره عرب: سمینار انتخاب با حضور "مصطفی شهبازی" به همت موسسه فرااندیشان آتیه جنوب و نمایندگی استان بوشهر مرکز آموزش بازرگانی در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید.به گزارش خبرنگار "اتحاد خبر"، مصطفی شهبازی، مدرس سبک زندگی و سمینارهای انگیزشی اظهار داشت: سکان زندگی خود را در دست بگیرید، انسانها به دو دسته کُنِشی و واکنشی تقسیم می شوند. انسان های کُنشی حرف ها و احساسات خود را بیان می کنند، اما انسانهای واکنشی تنها ادامه دهنده هستند. باید سعی کنیم کنشی باشیم نه واکنشی.

وی افزود: از کودک درونتان استفاده کنید، چون یادگیری کودکان هفت برابر بزرگسالان است. هیجانات خود را تخلیه کنید، به گونه ای زندگی کنید تا هنگامی که فیلم زندگیتان را نگاه می کنید حرفتان ای کاش نباشد!

شهبازی تاکید کرد: انتخاب کنید و با یک تصمیم بزرگ زندگی خود را عوض کنید، شما شایسته موفقیت های بیشتری هستید. هر جایی که امروز ایستاده اید نتیجه انتخاب های قبلی ما است، پس با انتخاب های هوشمندانه تر امروز، فردایی متفاوت تر را رقم بزنیم.

این مدرس سمینارهای انگیزشی با بیان اینکه بحث ما امروز شعار نیست، بلکه تکنیک و راهکار است، خاطرنشان کرد: علم بهتر است یا ثروت؟ علمی که برایت ثروت ایجاد کند. هشتاد درصد موفقیت ها در دست کسانی است که کار و تمرین و تلاش می کنند و راهکار دارند.وی ادامه داد: مهمترین کاری که در طول روز انجام می دهید چیست؟ برنامه ریزی؟ بیدار شدن؟ یا فکر کردن؟ پس کیفیت فکر خود را افزایش دهید.

مصطفی شهبازی تصریح کرد: زمانه نو شده است، پس نگاه نو، ذهن نو، زبان نو و عملکرد نو داشته باشید. فکر کنید چرا اغلب هدف گذاری ها بی نتیجه است؟ لیست آرزوهایتان را تهیه و دستورالعمل رسیدن به آنها را آماده کنید، زیرا دستورالعمل دقیق و جامعی برای همه مغزها و انسان ها صادر نمی شود.

وی با اشاره به اتلاف ها در زندگی گفت: ببینید چقدر در زندگی خود و کارهای روزمره زمان اتلاف شده دارید، مثلا برای فراموش کردن کلیدها و موبایلتان، چک کردن قفل در ماشین و منزل، حرف های اضافه، غیبت کردن، جستجوی بی هدف در شبکه های اجتماعی و...، که اینها اتلاف یا "مودا" نامیده می شوند. دنبال اتلاف های زندگیتان باشید، و راهکارهای جلوگیری از اتلاف را پیدا کنید، مثلا روی کلیدهای برق و یا کابل ها بنویسید که مربوط به کدام چراغ یا وسیله است.

این کارشناس تصریح کرد: ما می خواهیم از اثربخشی، کارآیی و بهره وری صحبت کنیم. هدف از تغییر بهبود مستمر و بهره وری است. ارتقای کارآیی (efficiency)، به معنای درست انجام دادن کارها، ارتقای اثربخشی (effectiveness) به معنای کارهای درست را انجام دادن، بهبود بهره وری (preductivity) به معنای کارهای درست را درست انجام دادن، که انسان های موفق به بهبود بهره وری می اندیشند و کار درست را درست انجام می دهند، این تعریف ساده ای از بهره وری است.

شهبازی با تاکید بر اینکه انتخاب کنید که بهره ور باشید، افزود: خداوند یک زمانی را در اختیار ما قرار داده است، چگونه از این زمان استفاده می کنیم؟ باید از ظرفیت ها حداکثر استفاده را کنید. گزینشی و درست انتخاب کنید و از ظرفیت های موحود به درستی استفاده نمایید.

وی با تاکید بر اینکه شکرگزار نعمت های خدا باشید، اظهار داشت: شکرگزاری یعنی شناخت و استفاده بهینه از استعدادها.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین