امروز: چهارشنبه 01 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آذر 1397 - 15:50
در آیین تجلیل از معلولین موفق شهرستان دشتستان:

اتحاد خبر-زهره عرب: جلسه ی تجلیل و تقدیر از معلولین موفق شهرستان دشتستان در رشته های مختلف به مناسبت روز جهانی معلولین، پیش از ظهر روز سه شنبه 13 آذر ماه در دفتر شهردار برازجان برگزار گردید. به گزارش "اتحاد خبر"، محمدحسن محمدی با تبریک 3 دسامبر، روز جهانی معلولین اظهار داشت: یکی از جلسات خوب دوران کاری من امروز بوده که ...

اتحاد خبر-زهره عرب: جلسه ی تجلیل و تقدیر از معلولین موفق شهرستان دشتستان در رشته های مختلف به مناسبت روز جهانی معلولین، پیش از ظهر روز سه شنبه 13 آذر ماه در دفتر شهردار برازجان برگزار گردید.به گزارش "اتحاد خبر"، محمدحسن محمدی با تبریک 3 دسامبر، روز جهانی معلولین اظهار داشت: یکی از جلسات خوب دوران کاری من امروز بوده که در خدمت معلولین هستیم و بنا بر وظیفه خود می توانم از ایشان تقدیر به عمل آورم.

شهردار برازجان ادامه داد: وقتی این دوستان را با افتخارات و توانایی هایشان می بینم، فکر می کنم ما که به اصطلاح سالم هستیم نمی توانیم چنین عناوینی را کسب کنیم. اما خداوند انسان را به گونه ای آفریده که اگر از نعمتی محروم باشیم توانایی ها، مهارت ها و موهبت های دیگری به ما عطا می کند تا این کمبود جبران گردد.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی و عمرانی شهرداری و شورا عنوان کرد: تمام هم و غم اعضای محترم شورای شهر این است که اقدام مناسبی برای معلولین انجام دهند. همچنین تمام تلاش و کوشش ما این است که موانع و نواقص موجود را برطرف نماییم.

محمدی با تشکر ویژه از اهالی رسانه گفت: فعالیت های این عزیزان در راستای آگاهی بخشی و انعکاس فعالیت ها و مسائل و مشکلات موجود بسیار ثمربخش است و ما را در انجام بهتر خدمات یاری می کنند.

رییس بهزیستی شهرستان دشتستان ضمن تشکر ویژه از مهندس محمدی شهردار برازجان گفت: ایشان همواره دلسوز و همراه بوده اند. امروز روز جهانی معلولین است که این روز در تقویم جهانی برای تکریم معلولین، بررسی و رفع مشکلات پیش روی عزیزان معلول است. ان شالله جامعه و مسئولین همت بیشتری برای رفع موانع و مشکلات بر سر راه این عزیزان به خرج دهند.عبدالحمید انصاری ابراز داشت: ما در تلاش برای تحقق شعار "معلولیت، محدودیت نیست" هستیم. همه استعدادها و توانایی ها در عزیزان توانیاب نیز وجود دارد، و با در اختیار قرار دادن امکانات و فراهم کردن شرایط می توانند استعداد ذاتی خود را در تمامی عرصه ها به منصه ظهور برسانند.

وی تصریح کرد: در میان توان یابان دشتستان آقای گل، قهرمانان کشوری، هنرمندان، نویسندگان، و افراد نمونه و الگوهای زیادی را داریم و این انتظار را داریم که همه معلولین و تمام کسانی که الان در کنج خانه نشسته و احساس می کنند ناتوان هستند، این نگرش به آنان القاء شود که وارد عرصه اجتماعی شده و بدانند که می توانند در تمام عرصه های زندگی مفید و همچنین موفق و سربلند باشند. این بر ما و مسئولین شهر است که شرایط را فراهم نموده و موانع اجتماعی پیش روی این عزیزان را برداریم.

رییس بهزیستی دشتستان با تشکر از زحمات و تلاش شهرداری برازجان در راستای مناسب سازی محیط شهری، گفت: امیدوارم تمامی محیط ها، ادارات، و معابر سطح شهر جهت استفاده معلولین مناسب سازی گردد تا معلولین نیز بتوانند در جامعه کارهای خود را به آسانی پیش ببرند.

انصاری خاطرنشان کرد: هنگامی که فرد در خانه نشسته و فکر می کند که نمی تواند از خیابان رد شود و یا به یک اداره مراجعه نماید افسرده می شود. بنابراین باید تلاش ها بیشتر شود تا این اتفاق کمتر رخ دهد. مطمئن هستم که آقای محمدی عنایت ویژه ای نسبت به حوزه بهزیستی و معلولین دشتستان دارند، و امیدوارم منابع مالی که در اختیار ایشان قرار می گیرد بهتر و بیشتر شود تا بتواند برنامه های خود را در جهت مناسب سازی محیط شهر برازجان را پیاده سازی نماید.

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای شهر برازجان عنوان کرد: از شهردار محترم و آقای کوهکن، رییس اداره فرهنگی شهرداری برازجان تشکر می کنم که به روز جهانی معلولین بها دادند و این روز و این عزیزان از چشم ایشان پنهان نمانده، و این افراد را دور هم جمع کردند.

ساحل تنگستانی ضمن تبریک روز معلولین گفت: به تک تک شما عزیزان افتخار می کنم و اگر تا امروز برخی از شما عزیزان را ندیده ایم از کم کاری و کاستی ما بوده است.وی تاکید کرد: در سالهای گذشته به همراه دکتر اخلاقی مطالعات و تحقیقات زیادی در خصوص مناسب سازی محیط شهری و پیاده روها برای معلولین انجام داده ایم و یکی از دغدغه های من در زمان ورود به شورا این بود که موضوع مناسب سازی را در بودجه عمرانی لحاظ نمایم.

تنگستانی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ اقداماتی در راستای بهسازی محیط شهری برازجان جهت استفاده معلولین عزیز در خیابان بیمارستان و گذرهای منتهی به آن صورت گرفت و طی پروژه بهسازی این معابر مبلغ 200 میلیون تومان پروژه تعریف و اجرایی گردید.

وی اضافه کرد: همچنین در بودجه سال 97 شهرداری برازجان، مبلغ 450 میلیون تومان برای سایر نقاط شهر جهت بهسازی و کمک به معلولین گرانقدر در استفاده از محیط شهری لحاظ گردیده که ان شالله تا پایان سال شاهد اجرای آن جهت سهولت بیشتر رفت و آمد عزیزان معلول باشیم.

به گزارش "اتحاد خبر"، در پایان این جلسه از معلولین افتخارآفرین حاضر در جلسه با اهدای لوح تقدیر و هدیه تجلیل صورت گرفت.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین