امروز: دوشنبه 04 شهريور 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 13 آذر 1397 - 15:17
در نشست خبری تیم هندبال باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان:

اتحاد خبر: اولین نشست خبری تیم هندبال باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان با موضوع حضور تیم هندبال بزرگسالان این باشگاه ستارگان در مسابقات لیگ یک 97 یک شنبه شب 11 آذر ماه در سالن کنفرانس مجتمع شهید شاهینی برگزار گردید. به گزارش اتحاد خبر، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان با اشاره به تاسیس این باشگاه ...

اتحاد خبر-زهره عرب: اولین نشست خبری تیم هندبال باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان با موضوع حضور تیم هندبال بزرگسالان این باشگاه ستارگان در مسابقات لیگ یک 97 یک شنبه شب 11 آذر ماه در سالن کنفرانس مجتمع شهید شاهینی برگزار گردید.

به گزارش اتحاد خبر، مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان دشتستان با اشاره به تاسیس این باشگاه از سال 1393 گفت: این باشگاه موفق شده است از آغاز تا امروز رشته های حوزه فعالیت خود را گسترش دهد، زیرا ما خواستار یک کار منظم با برنامه ریزی و مدیریت خوب بودیم، تا جایی که در سال 96 این باشگاه حدود 700 نفر ورزشکار سازمان یافته داشته و توانست به عنوان یکی از برترین باشگاه های کشور انتخاب شود.

مهدی بهبهانی ادامه داد: بحث اصلی ما فعالیت در حوزه لیگ یک هندبال است که به نوعی برند باشگاه ما محسوب می شود، در این مدت دوستان زیادی به ما کمک کردند و برنامه های زیادی داشتیم و تمام تلاش خود را طی این دو سال انجام داده ایم و عزم خود را جزم کرده ایم که امسال بتوانیم به صعود برسیم، هدف گذاری ما نیز بر اساس نتیجه گیری بوده است.

وی ابراز داشت: همین جا از تمام کسانی که همیشه با ما کار می کرده اند و خصوصا رسانه ها که همواره در کنارمان بوده اند تشکر می کنیم.

بهبهانی: طی دو سال اخیر هیچگونه کمکی دریافت نکرده ایم

مدیرعامل باشگاه ستارگان دشتستان تصریح کرد: باشگاه به صورت شخصی اداره می شود و بیشتر هزینه ها شخصی است و ما طی دو سال اخیر هیچگونه کمکی دریافت نکرده ایم تنها شورای شهر و شهرداری مبلغ 50 میلیون تومان به تیم هندبال کمک کرده اند که منتظر وصول آن هستیم. این در حالی است که برآورد هزینه ها برای شرکت تیم هندبال در لیگ یک مبلغ 200 میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی با اشاره به شرایط متفاوت سال جاری خاطرنشان کرد: حتی دوست داریم در صورت فراهم بودن شرایط و امکانات میزبانی را بگیریم، در حال حاضر تنها سالن استاندارد شهر سالن امام خمینی (ره) است و بقیه بعضا با مشکلاتی زیر ساختی مواجه هستند .

مهدی بهبهانی عنوان کرد: در حال حاضر مجوز باشگاه ستارگان در رشته های فوتسال، هندبال، بسکتبال و والیبال برای خانمها و آقایان است. ما از ابتدای سال جاری هدف خود را بر استعدادیابی گذاشته ایم و از رده سنی 6 سال شروع به استعدادیابی نموده و با توجه به پتانسیلی که ورزشکاران باشگاه داشته اند آموزش ها را تدارک دیده ایم.

بهبهانی: چالش همه باشگاه ها و نه فقط ستارگان دشتستان بحث مالی است

وی با تاکید بر اینکه برخی از رشته ها مانند هندبال شرایط خاصی دارد، گفت: چالش همه باشگاه ها و نه فقط ستارگان دشتستان بحث مالی است. لذا از مسئولین انتظار داریم که جوانان این شهر را حمایت کنند، و من همیشه این را گفته ام در ورزش هر هزینه ای سرمایه گذاری است. بنابراین دوست داریم که مسئولین جوانان شهر را بیشتر ببینند، زیرا ما در این مدت افتخارات زیادی کسب کرده ایم.

بهبهانی در پاسخ به پرسش "اتحاد خبر" در خصوص ترکیب تیم ابراز داشت: در لیست اصلی امکان حضور 20 نفر و ارسال به فدراسیون وجود دارد که از این تعداد حدود 10 نفر را می توانیم از بزرگسال استفاده کنیم و مابقی نیز از رده های پایین تر هستند که در ترکیب امسال 5 نفر بازیکن غیربومی و 15 نفر نیز از میان بازیکنان بومی هستند.

امید سه کناری، بازیکن ملی پوش دشتستانی و از جمله بازیکنان تیم هندبال باشگاه ستارگان اظهار داشت: ما الان مدت دو ماه است که تمرینات بدنسازی را آغاز کرده ایم.

سرمربی تیم هندبال باشگاه ستارگان دشتستان اظهار داشت: هندبال شهرستان دشتستان قدمت زیادی دارد و مسئولین و ورزشکاران زحمات زیادی را در این عرصه متحمل شده اند، ما نیز بخش کوچکی از این کارها را انجام می دهیم.

رضا عباسی تاکید کرد: باشگاه ستارگان افتخارات زیادی، از جمله حضور آقای سه کناری در تیم هندبال را دارد. ما به شکل فراخوان کلی و تلفنی از قهرمانان شهرمان و سطح کشور دعوت کردیم تا در این باشگاه  و این تیم حضور داشته باشند. خیلی از بازیکنان ما لیگ برتری هستند و ما در پست هایی که نیاز به جذب بازیکن داشتیم، توانستیم دو بازیکن بزرگسال و دو بازیکن امید جذب نماییم که اینها در رده های پایه باشگاه افتخار کسب کرده اند. همچنین 3 بازیکن غیربومی که دارای افتخارات ملی هستند، و امیدواریم که با توجه به حضور امید سه کناری و دو بازیکن لیگ برتری دیگر که در تیم حضور دارند، در کنار بقیه بازیکنان و مجموعه باشگاه ستارگان بتوانیم افتخاری برای شهرستان رقم بزنیم و برای اولین بار تیمی از دشتستان به لیگ برتر صعود نماید.

امید سه کناری با بیان اینکه تقریبا دو سال است که با باشگاه ستارگان آشنایی دارم، افزود: از روز اول که سیستم این باشگاه را دیدم دریافتم که یک کار هدفدار و سیستماتیک است. دوست داشتم پس از این چند سال که تلاش بچه ها را دیدم به نوعی به شهرم کمک نمایم و همکاری داشه باشم. در واقع خواستم کمک کنم تا هندبال شهرمان را به جایگاه واقعی آن برسانیم و در این خصوص تا جایی که بتوانم تلاش خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: من به مدت 15 سال ورزش حرفه ای انجام داده ام و دیدگاه من نیز حرفه ای است. بنابراین مسائل مالی را در نظر نمی گیرم، و به این می اندیشم که یک باشگاه هدف دارد یا فقط می خواهد فعالیت داشته باشد، دریافتم که شاید ستارگان تنها باشگاهی است که در سطح استان بوشهر به طور حرفه ای کار می کند و دارای برنامه است، لذا با خود گفتم فرصت خوبی فراهم شده تا دینم را به مردم شهرم ادا کنم.

سرمربی تیم هندبال باشگاه ستارگان دشتستان اذعان داشت: سه کناری، سال گذشته در آسیا مقام داشته و بازیکن تیم ملی نیز می باشد. او همچنین در لیگ برتر حضور داشته، با این وجود الان به لیگ یک آمده! این شاید در ابتدا برای من عجیب بود، روزی که سه کناری قرارداد سفید امضا کرد، تعجب ما را برانگیخت! امید با این کار دین خود را نسبت به شهرستان ادا کرده و من به عنوان سرمربی تیم لازم می دانم که این مطلب را عنوان نمایم.

مهدی بهبهانی با اشاره به اینکه سابقه من در ورزش خیلی زیاد است، گفت: من در فوتبال و سایر رشته ها بوده ام، و تا به حال ندیده ام ورزشکاری با این سطح قرارداد سفید امضا نماید، این موضوع برای ما جای تقدیر و تشکر دارد و جوانان ما باید این را یاد بگیرند و امید را الگوی خود قرار دهند. اگر امید سه کناری الان پیشرفت کرده و به این سطح رسیده است، و باز هم با تواضع و عشق به زادگاهش دارد در این رده بازی می کند، چون سه کناری از کسانی بود که بدون یک ریال شروع کرد و حتی رقم قراردادش از کل پولی که شاید یک سال برای باشگاه هزینه کنیم بیشتر می شود.

مدیرعامل باشگاه ستارگان در ارتباط با اختلاف با هیئت هندبال شهرستان توضیح داد: اختلاف سلیقه در همه جا وجود دارد اما همه اینها زحمتکشان ورزش دشتستان هستند. وقتی شما کاری را آغاز می کنید اختلاف سلیقه و مشکلات دیگر وجود دارد. ما اقداماتی انجام داده ایم و طی صحبت ها و برگزاری جلسات به نتایجی نیز دست یافته ایم، ولی کماکان این را می گوییم که در باشگاه ستارگان به روی همه باز بوده، هست و خواهد بود و اگر افتخاری هم باشد برای تمام شهرستان و مردم عزیز است لذا همه ما باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

امید سه کناری با تشریح وضعیت هندبال در برازجان اظهار داشت: هندبال رشته ای است که در برازجان ریشه دارد و شاید اگر به سالهای گذشته بنگرید پرافتخارترین رشته ی شهرستان هندبال بوده است. با توجه به تجربه خودم در این چند سال یک پتانسیل خاصی در این رشته و در این شهر هست که من در سایر رشته ها و در شهرهای دیگر ندیده ام.

این بازیکن ملی پوش دشتستانی اضافه کرد: ما علی رغم تمام مشکلات موجود توانستیم بازیکنان ملی پوش داشته باشیم و همین نشان می دهد که اگر در این رشته هدف گذاری شود طی سالهای آینده نیز خواهیم توانست ملی پوشانی داشته باشیم و در سطح کشور و آسیا به عنوان یک قطب بزرگ معرفی شویم.

رضا عباسی تصریح کرد: در سال اول که کارمان را در باشگاه ستارگان دشتستان شروع کردیم میانگین سن بازیکنان 17 سال بود که در فدراسیون تعجب همگان را برانگیخته بود. این نتیجه کار علمی، برنامه ریزی و استعدادیابی های خوب بوده است. در ادامه این روند تیم ما در دوره دوم روند خوبی نداشت زیرا بچه ها تجربه های خوبی نداشتند و در مقابل غولهای کشور بازی می کردند، در صورتی که بازیکنان ما مصدوم شده بودند. با این حال در سال دوم عملکرد خوبی داشتیم و اگر این روند صعودی را ادامه بدهیم قطعا می توانیم نتیجه خوبی دریافت کنیم.

سرمربی تیم هندبال باشگاه ستارگان دشتستان افزود: با توجه به اینکه جوانان خوبی در تیم ما بازی می کنند که یکی از این عزیزان "بابک کشت زر" از بهبهان است، و در کنار آن بازیکنان خوب دیگری مانند "محمدرضا قضات" که فصل گذشته در لیگ برتر حضور داشته و تجربه حضور در جام جهانی را نیز دارد، "عباس فرهمند" از مشهد که سابقه بازی در لیگ برتر، ثامن مشهد و مس کرمان و همچنین تیم ملی را دارد و "محمدرضا صدرایی" که طی دو سال گذشته ستاره تیم ما بوده است. امسال سعی کردیم اگر بازیکن جوان و مستعدی در کنار ما هست از بازیکنان باتجربه و ستاره نیز در کنار باقی بازیکن ها استفاده نماییم. امیدواریم با ترکیب این بازیکنان و در کنار هم بهترین نتیجه ممکن را کسب نماییم.

وی با توضیح روند استعدادیابی و انتخاب بازیکنان تشریح کرد: روز اول 38 بازیکن مستعد در لیست داشتیم و از دل این لیست بهترین ها را بیرون کشیدیم و فکر می کنیم تیم حال حاضر در تاریخ هندبال دشتستان بی نظیر است، فقط می طلبد که مردم شهر و مسئولین از ما حمایت داشته باشند، زیرا هندبال قابلیت و ظرفیت خوبی برای کسب مقام دارد. پتانسیل شرکت و حضور در جام باشگاه های آسیا و در میان تیم های آسیایی را داریم و این را به اغراق نه و بلکه به جرات می گویم. حصول به چنین نتایجی می طلبد که همه در کنار این باشگاه قرار بگیرند و از ما و تیم این شهر حمایت نمایند.

عباسی: ورزش در شهرستان دشتستان به حق واقعی خود نرسیده است

عباسی در پاسخ به این سوال "اتحاد خبر" که وضعیت تیم های دیگر کشور به چه شکل است، گفت: ما با مربیان تیم های شهرهای دیگر ارتباط و تماس تلفنی داریم، و در خصوص وضعیت تیم و سایر موارد اطلاع داریم. همین الان از شهرها و تیم های دیگر به بازیکنان ما زنگ می زنند و پیشنهادهای چند برابری می دهند. تیم ماهشهر توسط یک صنعت حمایت می شود، و یا تیم های دیگر که همه حامیان قدرتمندی دارند. ما امسال رقیبان خیلی سختی داریم که از لحاظ مالی و فنی وضعیت خیلی خوبی دارند، حریفانی چون آلومینیوم اراک که در این شهرها معمولا از حمایت های ویژه برخوردار هستند.

سرمربی تیم هندبال باشگاه ستارگان عنوان کرد: در استان بوشهر و شهرستان دشتستان نیز ظرفیت هایی چون شرکت سیمان، صنایع و نفت وحدتیه و یا پتروشیمی ها و مناطق ویژه وجود دارد اما متاسفانه از سوی این صنایع کمک و حمایتی به ورزش اختصاص نیافته است. یک سوال ساده، حق ورزش دشتستان از این صنایع چیست؟ ورزش در شهرستان دشتستان به حق واقعی خود نرسیده است و امیدواریم از این به بعد با کمک مردم و رسانه ها اتفاقات خوبی رخ بدهد و تخقق این مهم یک خواست عمومی را می طلبد.

مهدی بهبهانی ضمن تشکر ویژه از مجموعه شورا و شهرداری تصریح کرد: سالهای گذشته نیز به ورزش کمک میشد اما امسال یک اتفاق جدیدی رخ داد و این کمکها مصوب و منظم گردید. در حال حاضر مبلغ 350 میلیون تومان از طرف شهرداری و شورا مصوب شده که این مبلغ در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار گرفت و قرار شد از طرف اداره به تیم ها معرفی نامه داده شود و سهم تیم هندبال باشگاه ستارگان از این اعتبار 50 میلیون تومان است.

مدیرعامل باشگاه ورزشی ستارگان دشتستان اضافه کرد: ما انتظار کمک بیشتری داشتیم چون رفتن به لیگ برتر واقعا به هزینه بیشتری نیاز دارد و فعلا هیچ ارگانی یک ریال به حساب باشگاه واریز نکرده است. علاوه بر اینکه شرایط اقتصادی به گونه ای است که اگر سال گذشته می خواستیم صد میلیارد هزینه کنیم، با توجه به تورم امسال باید 200 میلیارد هزینه شود. برای نمونه قیمت یک چسب ساده برای استفاده بازیکنان در تمرینات 600 هزار تومان است، فرض کنید بخواهیم برای یک فصل چسب تهیه کنیم که چیزی در حدود 12 میلیون تومان می شود، در طول یک سال حساب این هزینه های ریز و درشت به اضافه هزینه های دیگر مربوط به تیم بسیار بیش از اینها است. اینها بخشی از هزینه های ما است در حالی که هنوز هیچ پولی به بازیکنان پرداخت نکرده ایم.

سه کناری: بحث بومی و غیربومی در حیطه ورزش منطقی به نظر نمی رسد

بازیکن ملی پوش تیم ستارگان دشتستان با اشاره به اینکه در همه جای دنیا از بازیکنان غیربومی استفاده می شود، اظهار داشت: حدود 4 الی 5 سال است که تعداد تیم هایی که در لیگ برتر حضور می یابند خیلی زیاد شده و این تیم ها هزینه های زیادی انجام می دهند. ما تیمهای مختلف را رصد می کنیم و فکر می کنم تیم هندبال دشتستان تنها تیمی است که بومی بسته می شود. در تیم های دیگر این ترکیب بومی و غیربومی برعکس است و بومی ها بیشتر روی نیمکت می نشینند و حتی دو تا سه نفر بازیکن خارجی داشتند و فکر می کنم اینجا بحث پیشرفت است. تیم ها باید در راه رشد و ترقی کمک بگیرند و تیم های شهرهای دیگر نیز از بچه های ما و بازیکنان خوب دشتستانی استفاده می کنند.

امید سه کناری با تاکید بر اینکه بحث بومی و غیربومی در حیطه ورزش منطقی به نظر نمی رسد، ادامه داد: همه بچه های ما دشتستانی هستند، حتی بابک -کشت زر- و دیگر بازیکنانی که از شهرهای دیگر آمده اند، چون چندین سال است در برازجان و برای شهر ما بازی می کنند. همانطور که من به مدت 4-5 سال در سبزوار بازی می کردم و جزو بومی های آنها محسوب میشدم. فکر می کنم تیم هندبال دشتستان به گونه ای بسته شده است که هم از استعدادهای بومی استفاده کرده ایم و هم کمک کوچکی در راه صعود به لیگ برتر گرفته ایم.

مهدی بهبهانی با اشاره به اظهارات پیشین خود خاطرنشان کرد: سیمان دشتستان، شهرداری و یا سایر نهادهایی که بتوانند کمک کنند تا این تیم در لیگ برتر و یا رده های بالاتر ظاهر شود ما ابایی از واگذاری این تیم به آنها نداریم. گاهی به یک حوزه علاقه و عشق داری و نمی توانی از آن دست بکشی، به واسطه این عشق و علاقه ما یک دین نسبت به ورزش شهرستان داریم که امیدوارم بتوانیم آن را به بهترین نحو ادا نماییم.

رضا عباسی با اشاره به اهمیت حمایت از نخبگان تصریح کرد: ما در شهرمان قهرمانان علمی، فرهنگی، ورزشی، و هنری زیادی داریم و اگر به اینها کمک نشود ممکن است نتوانند به کار اصلی خود برسند و دغدغه های مالی فرصت رشد و پیشرفت را از آنان بگیرد. دولت در قبال مردم و جوانان یک وظیفه ای دارد، مهیا ساختن بستری برای رشد و پیشرفت از مهمترین مسئولیت های دولت در قبال قهرمانان عرصه های مختلف است. پیشنهاد من این است که به جای واگرایی به سمت همگرایی برویم و حقوق خود را مطالبه نماییم.

سرمربی باشگاه فرهنگی-ورزشی ستارگان دشتستان، گفت: ما نباید دنبال مسئولین باشیم بلکه مسئولین باید دنبال ما باشند، زیرا ما با عشق بر روی جوانان شهر سرمایه گذاری نموده و برای پیشرفت و ترقی آنان هزینه می کنیم.

مدیرعامل باشگاه ستارگان دشتستان ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه در این نشست گفت: ان شالله بتوانیم در کنار هم برای شهرستان دشتستان و شهر برازجان افتخارآفرینی کنیم، چون یک باشگاه یا یک فرد هرگز به تنهایی نمی تواند به موفقیت و صعود دست یابد.

وی خبر داد: بازی ها از روز پنجشنبه هفته جاری در سالن امام استارت خواهد خورد و زمانبندی و برنامه بازی ها نیز متعاقبا اعلام و اطلاع رسانی خواهد گردید.

مهدی بهبهانی ادامه داد: جا دارد از حمایت های اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتستان، شورا و شهرداری برازجان، هیئت هندبال و خصوصا هیئت مدیره باشگاه ستارگان دشتستان که همیشه در کنار ما بوده اند تشکر نمایم.

رضا عباسی، سرمربی تیم هندبال باشگاه ستارگان دشتستان با اشاره به اهمیت انسجام، اتحاد و همدلی گفت: شعار امسال تیم ما "دشتستان، یکصدا سفر به لیگ برتر" می باشد.
عکاس: ایمان خوشقدمکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1398/01/30 - 20:39
0
0
سامان جان فکر کنم شما مصاحبه رو یا نخوندین یا متوجه نشدین که گفته شده ۱۵بازیکن بومی و ۵بازیکن غیر بومی تشکیل شده ضمن اینکه در یک تیم حرفه ای بحث بومی و غیر بومی مطرح نیست مگر اینکه بخاهید تیم ملی تشکیل بدید که کل بازیکنان باید بومی باشند
1397/09/13 - 16:30
0
1
شما که در بوق و کرنا کرده بودید که برازجان پر است از استعداد ، ای داد ، ای هوار ، حق برازجان را فدراسیون خورده و امتیاز لیگ برتری پرید، پس چه شده که دنبال بازیکن غیر بومی افتاده اید؟
1397/09/13 - 16:27
0
0
سلام . جناب بهبهانی خداییش توی این دو سال واقعاً هیچگونه کمکی دریافت نکرده اید ؟!!!!
آدم یه صحبتهایی می شنوه شاخش در میاد!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین