امروز: چهارشنبه 01 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 07 آذر 1397 - 16:56
حضور دو عضو شورای اسلامی شهر بوشهر در دفتر بوشهر اتحاد جنوب و اتحاد خبر؛

اتحاد خبر: دو عضو شورای اسلامی شهر بوشهر در دفتر بوشهر هفته نامه ی اتحاد جنوب حضور یافتند و ضمن گفتگویی صمیمانه با مدیرمسئول این نشریه، به سئوالات خبرنگار اتحاد جنوب و اتحاد خبر پاسخ دادند. عبدالخالق برزگرزاده: اتحاد جنوب نقش پررنگ و موثری در استان داشته است... اکبر توسلی: چرا پروژه های فانوس دریایی و چرخ و فلک همچنان متوقف هستند؟...

اتحاد خبر–ثریا شیری: دو عضو شورای پنجم شهر بوشهر در دفتر بوشهر هفته نامه ی اتحاد جنوب حضور یافتند و ضمن گفتگویی صمیمانه با مدیرمسئول این نشریه، به سئوالات خبرنگار اتحاد جنوب و اتحاد خبر پاسخ دادند.

در ایتدای این دیدار صابری مدیر مسئول اتحاد جنوب ضمن خیرمقدم و تشکر بابت حضور در دفتر اتحاد جنوب، حضور فعال تر رسانه های اتحاد جنوب و اتحاد خبر در مرکز استان و ارتباط موثرتر مردم با مسئولان را دلیل این دعوت عنوان کرد و اظهار داشت: اولویت ما دعوت از نهادهایی بود که ارتباط بیشتری با مردم دارند و چه نهادی بهتر از شورای شهر، که منتخب مستقیم مردم است.


عبدالخالق برزگرزاده: اتحاد جنوب نقش پررنگ و موثری در استان داشته است

عبداالخالق برزگرزاده که دوره ی گذشته رئیس شورای شهر بوشهر بوده و اکنون نیز عضو شورای اسلامی شهر بوشهر می باشد، هفته نامه ی اتحاد جنوب را جزو رسانه ها و هفته نامه هایی می داند که توانسته است روی پای خودش بایستد و در شرایط سختی که بر مطبوعات می گذرد همواره نقش آفرینی کند، او معتقد است اتحاد جنوب نقش پررنگ و موثری در استان بوشهر داشته است و می گوید: مسئولین ما باید از مطبوعات به عنوان ابزار مهمی که در اختیارشان است، استفاده ببرند و اطلاعات را از رسانه ها بگیرند چون رسانه ها خواسته های مردم را انعکاس می دهند.


 اکبر توسلی: اتحاد جنوب مورد اعتماد مردم و مسئولان استان بوشهر است

اکبر توسلی نیز که سال گذشته رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بود و امسال نیز به عنوان عضو این کمیسیون و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورا فعالیت می کند، معتقد است اتحاد جنوب تا به امروز اعتمادسازی خوبی داشته است، او وجود اکبر صابری در رأس مجموعه ی اتحاد جنوب را دلیل این اعتمادسازی و موفقیت می داند و می گوید: همه ی جناح ها به خوبی از شما یاد می کنند و توانسته اید ارتباطات خود را با مردم و مسئولین حفظ کنید.


به گزارش اتحاد جنوب، آنچه در ادامه آمده است، خلاصه ای از گفتگوی خبرنگاران پایگاه خبری تحلیلی اتحاد خبر و هفته نامه ی اتحاد جنوب با عبدالخالق برزگر زاده و اکبر توسلی دو عضو شورای پنجم شهر بوشهر است:

 - در خصوص کمیسیون هایی که در سال دوم فعالیت شورای پنجم عضو آن هستید کمی توضیح دهید؟

عبدالخالق برزگرزاده: وظیفه ی مرکز پژوهش های شورای شهر این است که موارد و درخواست هایی که از سوی سایر کمیسیون ها نیاز به بررسی دارند را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد و خود مرکز پژوهش ها هم ممکن است به مواردی برخورد کند که به ارزیابی و بررسی نیاز داشته باشد و این کار را انجام می دهد.


مرکز پژوهش های شوراها آزادی عمل ندارد

برزگرزاده همچنین از محدودیت های مرکز پژوهش ها گله مند است و در این باره می گوید: متاسفانه از نظر وزارت کشور آن آزادی عملی که مرکز پژوهش ها باید داشته باشد را ندارد، یک محدودیت هایی دارند که باعث می شود این مرکز آنطور که باید نقش آفرینی نداشته باشد.


او همچنین با انتقاد از اینکه اعتبار محدودی که به شوراها تخصیص داده می شود کفاف کارهای پژوهشی این مرکز را نمی دهد، می گوید: از شورای عالی استان ها این انتظار را دارم که به صورت یک لایحه در مجلس و دولت مطرح شود که مرکز پژوهش های شوراهای شهر بتوانند قدرت تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند و بتوانند به مسائل مدیریت شهری ورود کنند و باعث شود که خروجی مناسبی برای شهروندان آن شهر داشته باشند.

 

تصویب بودجه ی 97 میلیاردی عمرانی

اکبر توسلی: با توجه به اینکه نیروی رسمی شهرداری بوشهر هستم، یا باید به صورت تمام وقت مأمور به شورا می شدم یا به صورت ثابت در شهرداری و پاره وقت در شورا فعالیت می کردم، الان با توجه به اینکه مشاور شهردار در بخش عمران هستم به صورت ثابت و پاره وقت در کمیسیون های مربوطه به عنوان نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و عضو کمیسیون عمران در شرایط فعلی فعالیت میکنم.


توسلی می گوید: کار شورا یک کار مشورتی و خرد جمعی است که هرچقدر این همبستگی و همفکری در شورا به شکل واحد سپری شود قطعا خروجی بهتری هم دارد.

-جناب توسلی مختصری از مهمترین فعالیت های کمیسون عمران شورا طی یکسالی که جنابعالی ریاست آن را برعهده داشتید بیان بفرمایید؟

توسلی: در سال اول فعالیت شورای پنجم با توجه به تجربه ی کاری و تخصصی که در حوزه ی شهری داشتم کمیسیون عمران را تحویل گرفتم و سعی کردم طبق شناختی که به شهر و امورات شهری داشتم و همچنین طبق درخواست های مردم یک برنامه ریزی داشته باشیم و مسیری را شکل بدهیم که به یک سرانجامی برسیم که خروجی این فعالیت ها و رویکردها تدوین و تصویب بودجه ی 97 میلیاردی عمرانی و خدمات شهری شهر بوشهر در سال 97 بود.


 توسلی، پیگیری اجرای پارک شهید قره نی حد فاصل روگذر تا جایگاه CNG ، اجرای گذر 24 متری نیروگاه گازی به تنگک اول، اجرای گذر سرتل به نیروگاه، گذر 24 متری خواجه ها، تخریب المان بی هویت و غیرمطلوب میدان انقلاب و... را از دیگر فعالیت های کمیسیون عمران شورا در سال اول می داند.

توسلی معتقد است اگر این پروژه ها عملیاتی و اجرایی شوند از لحاظ زیرساختی و شکل شهری، بوشهر تغییر زیادی پیدا خواهد کرد.

 

شورای بدون برنامه / سرانه ی پایین فضای سبز بوشهر

اکبر توسلی با گلایه از اینکه شورای پنجم رویکرد و برنامه ی مشخصی ندارد، می گوید: در این دوره ی چهار ساله رویکرد و برنامه ی شورای شهر مشخص نیست و اگر شهروندان از ما در خصوص برنامه ی شورا سئوال کنند هیچ پاسخی نداریم که بدهیم.


توسلی تصویب پنج طرح کلان و مهم در کمیسیون عمرانی شورای شهر بوشهر را یکی از بی سابقه ترین فعالیت های شورا در کل کشور می داند و می گوید: با همت و کمک و مشورت اعضای شورا پنج طرح را تصویب و برای اجرا به شهرداری ابلاغ کردیم.


او با اشاره به بافت جغرافیای خاص شهر بوشهر، می گوید: سه طرف بوشهر آب و فقط یک طرف آن خشکی است که در این خصوص با تبدیل ورودی شهر بوشهر که تنها جای توسعه است به کاربری های نظامی در حق توسعه ی بوشهر اجحاف صورت گرفته است.


اکبر توسلی سرانه ی فضای سبز بوشهر را 5.2 متر می داند و می گوید: استاندارد سرانه فضای سبز 12 متر است و ما باید برای توسعه فضای سبز بوشهر تلاش بیشتری کنیم.

وی افزود: برای تأمین آب مصرفی فضای سبز به 15 هزار متر مکعب آب در روز نیاز داریم که در شرایط فعلی فقط هفت هزار متر مکعب آب تأمین می کنیم و بخش اعظمی از آن از آب شرب است.


توسلی یکی از پنج طرح تصویب شده از طرف شورای پنجم را ایجاد ایستگاه پمپاژ پساب شهری عنوان می کند و می گوید: این پساب های شهری از چند نقطه وارد دریا می شد که هم آلودگی دریا و هم خطرات زیست محیطی در پی داشت، در حال حاضر مطالعات در حال انجام است که بتوانیم بخش اعظمی از آب فضای سبز بوشهر را از طریق پساب های شهر تأمین کنیم.

 

پروژه های فانوس دریایی و چرخ و فلک همچنان متوقف هستند

اکبر توسلی چهار پروژه ی مرکز شهر(المان و پیادره رو)، فانوس دریایی، چرخ و فلک و تقاطع غیر همسطح را جزو پروژه های چالشی شهر بوشهر می داند و معتقد است آن نتیجه ای که باید از این پروژه ها گرفته می شد، حاصل نشده است.


او در خصوص پروژه ی فانوس دریایی می گوید: در کمیسیون عمران جلسات تخصصی این پروژه برگزار شد، تمام مصوبات و راهکارها با تصویب اعضای شورا انجام گرفت و به شهرداری ابلاغ شد اما شهرداری فعلا این پروژه را مسکوت گذاشته و ما منتظر هستیم ببینیم شهردار جدید چه برنامه ای دارد و چه زمانی مصوبات شورا را عملیاتی می کنند. در حال حاضر این پروژه کاملا متوقف شده است.


توسلی با بیان اینکه پروژه ی چرخ و فلک در حوزه ی نظارتی دیوان محاسبات و دادگستری و سازمان بازرسی به حرکت در آمده است، می گوید: اعتبار کل این پروژه چهار میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است که طبق قرارداد 80 درصد بودجه از طرف ما و 20 درصد از طرف سرمایه گذار باید تأمین می شد، سرمایه گذار اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون تومان دریافت کرده است و با وجود اتمام مهلت قرارداد هنوز این پروژه را به شهر بوشهر تحویل نداده است. دستگاه های نظارتی از این موضوع نخواهند گذشت چون منابع و سرمایه ی مردم است و این پروژه ها باید زودتر جمع بندی و تعیین تکلیف شود.

 

کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی بوشهر

عضو کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر، با اشاره به مشکل پارکینگ عمومی و طبقاتی در بوشهر، کلنگ زنی اولین پارکینگ طبقاتی بوشهر توسط بخش خصوصی واقع در غرب دبیرستان سعادت را در یک سال گذشته یک اتفاق خوب در حوزه ی ترافیک و حمل و نقل می داند و می گوید: این پارکینگ طبقاتی شامل 7 طبقه با ظرفیت 700 پارک ماشین است که قرار است به مدت 2 سال تحویل داده شود.


توسلی عملیاتی شدن این پروژه را حاصل پیگیری های شورای چهارم می داند و می گوید: سازنده ی این پارکینگ بخش خصوصی و مالک و بهره بردار آن شهرداری بوشهر است.


توسلی اعتبار 700 میلیون تومانی پارکینگ مکانیزه ی خودرو واقع در خیابان طالقانی و در نزدیکی مسجد جامع عطار را از منابع داخلی شهرداری بوشهر عنوان می کند و می گوید: بیش از یک سال است که این پارکینگ راه اندازی نشده است و با وجود پیگیری های صورت گرفته توسط اعضای شورا در جلسات علنی و تخصصی همچنان معطل مانده است.

 

از پیگیری نکردن مصوبات تا بی نظمی در حسابرسی ها

اکبر توسلی پیگیری نکردن مصوبات ابلاغ شده به شهرداری را یکی از ضعف های شوراها دانست و گفت: مصوبات زیادی از شوراها به شهرداری مرکز استان ابلاغ شده است، اما از طرف شهرداری اجرایی نمی شود. اگر قرار باشد شورا فقط مصوبات را به شهرداری ابلاغ کند و پیگیری نکند هیچ اتفاقی برای پیشرفت شهر صورت نخواهد گرفت.


توسلی بی نظمی در بخش مالی و عمرانی و پرداختی ها را یکی دیگر از مشکلات شوراها می داند و می گوید: گزارش ها به موقع به شورا تحویل داده نمی شود و این یکی از چالش های جدی شورا است.


او انتخاب شهردار بدون ارائه ی برنامه عملیاتی و بدون برنامه بودن شورا را از چالش های جدی عنوان می کند و می گوید: شورایی که برنامه ی خودش مشخص نباشد نمی تواند بر برنامه ی شهرداری نظارت کند.


توسلی با اشاره به اینکه شورا باید سیاست گذاری کند و شهرداری در قالب مجری سیاست های شورا باید این سیاست ها را اجرایی کند، می گوید: شورا چه برنامه ای دارد که شهرداری آن را اجرا نمی کند؟


ارزیابی عملکرد سازمان فرهنگی ورزشی بوشهر از نظر دو عضو شورا

-ارزیابی شما از عملکرد موسسه فرهنگی ورزشی شهرداری چیست و اینکه در دوران مدیریت شهردار جدید بوشهر بنای تغییر و تحولی در رویکردها و مدیریت این مجموعه وجود دارد یا ندارد؟

 

اکبر توسلی با بیان اینکه هیچ برنامه ی راهبردی و جامعی در خصوص مسائل فرهنگی وجود ندارد می گوید: طبق قانون و طبق نامه ای که ابلاغیه ی وزارت کشور است برنامه ی پنج ساله ی شهرداری ها باید در تمامی بخش ها مورد تصویب و تدوین قرار بگیرد در صورتی که چنین برنامه ای در شهرداری وجود ندارد.


توسلی مشخص نبودن نوع سیاست گذاری و مسیر راه را چالش اصلی مسائل و امورات فرهنگی اعلام می کند و می گوید: شورا برنامه ی جامعی مصوب نکرده است که سازمان فرهنگی خلاف آن عمل کرده باشد.


او می گوید: در صورتی که شورا برنامه ای به شهرداری ابلاغ کند و شهردار و عوامل شهرداری مسیرشان را از سیاست های شورا تغییر بدهند شورا به عنوان ناظر می تواند ورود کند و طبق قانونی که برای شورا جایگاه تعیین کرده جلوی این قانون گریزی بایستد و جلوی آن را بگیرد اما باید اول برنامه و رویکرد شورا مشخص بشود.


- با توجه به گذشت بیش از یک سال از عمر شورای پنجم شهر بوشهر، اگر در ادامه نیز شورا برنامه ی مشخصی ارائه ندهد سازمان فرهنگی چه عملکردی خواهد داشت؟

برزگرزاده: اکثر دستگاه های ما برنامه ی مدونی ندارند، در مقایسه با سایر دستگاه هایی که کار فرهنگی در استان و شهر بوشهر انجام می دهند یکی از دستگاه ها یا موسسات برتر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر است، احساسم این است که در خصوص موسسه ی فرهنگی ورزشی شهرداری بوشهر کم لطفی می شود.

 

لایحه ی مساعدت 100 میلیونی دبیرستان سعادت بدون ارائه ی توضیح

توسلی با اشاره به مطرح شدن لایحه ی مساعدت 100 میلیون تومانی به دبیرستان سعادت، می گوید: ما مخالف مساعدت و کمک به امورات فرهنگی نیستیم ولی لایحه ی دو جمله ای که فاقد برنامه است و مشخص نیست این 100 میلیون تومان قرار است به چه صورت استفاده شود، اشتباه است.


او می گوید: شهرداری هیچ برنامه ای برای استفاده از این اعتبار به لایحه پیوست نکرده است و معلوم نیست قرار است با آن چه کاری انجام شود، من هم صراحتا اعلام کردم که به این لایحه رای نمی دهم.

 

اشتباه تقاطع غیر همسطح آزادی در میدان مطهری تکرار نشود

توسلی نبود برنامه ی پنج ساله را باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بخش شهرداری اعلام می کند و می گوید: وقتی برنامه و رویکردی وجود نداشته باشد نباید منتظر یک مسیر صحیح باشیم.


او تقاطع غیرهمسطح آزادی و تقاطع غیرهمسطح دوم در میدان مطهری را اشتباه می داند و می گوید: با هزینه ی 6 میلیارد تومان می شود مسیر خیابان صدرا به سمت گذر امام علی(ع) را باز کرد که بخش اعظم تردد ماشین ها در آن مسیر باشد.


ادامه می دهد: می شود با اعتبار 6 میلیارد تومان، زمین های نظامی پایگاه دریایی را مورد تملک قرار بدهیم به جای اینکه با هزینه 20 میلیارد تومانی دوباره یک تقاطع غیر همسطح در میدان مطهری شکل بدهیم. اگر مشکل میدان مطهری هم حل بشود، مشکلات سه راه بازرگانی، تقاطع آتش نشانی، تقاطع هلالی، تقاطع باهنر و میدان امام همچنان پابرجاست.


توسلی با اشاره به اینکه تنها تقاطع غیرهمسطح شهر بوشهر میدان غدیر است، می گوید: اولویت همه ی شهرها در بحث ترافیک شهری جاده ی کمربندی آن شهر است که ترافیک را از شهر دور کند.


او با اعلام اینکه تقاطع غیر همسطح مطهری نیز تصویب شده است و در حال ارسال به کمیسیون ماده ی 5 است، می گوید: چرا یک نفر از مشاور حمل و نقل ترافیکی بوشهر که کل ترافیک شهر بوشهر را مطالعه می کند، نظر فنی نخواسته است؟ این مشاور در حال تدوین چشم انداز 20 ساله ی حوزه ی حمل و نقل و ترافیک شهر بوشهر است که کمیسیون ماده ی 5 بدون حضور مشاور جامع حمل و نقل و ترافیک بوشهر تصمیم گیری می کند و این به ضرر شهر بوشهر است.


توسلی با اشاره به اعتبار 20 میلیارد تومانی تقاطع غیر همسطح آزادی می گوید: این تقاطع هنوز هم مشکلات و معضلاتی دارد چرا باید به سمتی برویم که پروژه های ما با مشکل مواجه شود؟ با توجه به اینکه کمیته ی فنی و شورای فنی استان و کمیسیون ماده 5 نقش پررنگی در تصمیم گیری ها دارند تصمیمات اشتباه آن ها آسیب های جدی به شهر وارد می کند.


در ادامه می گوید: با استاندار تماس گرفتم و درخواست یک جلسه ی فوری کردم، ما نباید جزیره ای حرکت کنیم و یک کار را فقط برای چهار سال انجام بدهیم، چون این آسیب ها و چالش ها برای مردم و مسئولین آینده ی ما به وجود می آید، خیلی از ایرادات برمیگردد به خیلی از مسائل که باید مورد بررسی و نقد قرار بگیرند.


برزگرزاده: امیدوارم سنگ اندازی برای کاری که در شهر می خواهد انجام بشود، نکنند و همه دست به دست هم بدهند یک کار عمرانی در سطح شهر انجام شود، از طرفی باید حواسمان به مشکلات فنی که امکان دارد منجر به لطماتی برای مردم شود، باشد، باید خودمان را کنار بگذاریم و مصلحت شهر را در نظر بگیریم که به نفع مردم است.

 

اتمام پروژه های ناتمام، اولویت کارهای شهرداری بوشهر


- مهم ترین پروژه ی در دست اجرای شهرداری بوشهر سال جاری چیست؟

برزگرزاده تکمیل پروژه های ناتمام سال های قبل را مهم ترین کار سال 97 عنوان می کند، تعدادی از این پروژه ها، چرخ و فلک، حاشیه ی خیابان آزادی و گذر سرتل به نیروگاه اتمی است، او می گوید: که متاسفانه این پروژه ها در این چند ماه باقیمانده به سرانجام نمی رسد اما باید یک برنامه ی مدونی برای سال 98 از الان تهیه شود که سردرگم نشویم. باید بدانیم می خواهیم چیکار بکنیم.


برزگرزاده کل بودجه ی شورا در سال 97 را 207 میلیارد تومان اعلام می کند و می گوید: 96 میلیارد تومان از این اعتبار، بودجه ی عمرانی شورا بوده ولی با توجه به وضعیت اقتصادی که برای مردم به وجود آمد این بودجه محقق نشده است.


برزگرزاد همچنین با بیان اینکه بیشترین آورده ی شهرداری از ارزش افزوده است، می گوید: شهرداری ها با ارزش افزوده ها حیات دارند که همه ی آن ها برای حقوق و دستمزد هزینه می شود و آنطور که باید و شاید در کارهای عمرانی خرج نمی شوند، امیدواریم که یک برنامه ریزی مدونی داشته باشیم برای سال 98 که حداقل تا پایان سال بعد بدانیم که چه پروژه هایی به سرانجام می رسد.

 

دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بوشهر

برزگرزاده با اشاره به لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در کارهای عمرانی می گوید: از همشهری ها و هم استانی ها تقاضا دارم که در شهر بوشهر سرمایه گذاری کنند، تا سرمایه گذاری انجام نشود هیچ کار عمرانی چشم گیری در سطح شهر انجام نمی شود.


او می گوید: از استاندار هم تقاضا کرده ایم یک مجموعه ای در استانداری یا جاهای دیگر درست شود که یک برنامه ی زمان بندی را مشخص کنند که وقتی یک سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در استان بوشهر تقاضا می دهد،  صدور مجوزهای لازم در اسرع وقت انجام شود نه اینکه اینقدر سرمایه گذار را معطل و پاسکاری کنیم که از سرمایه گذاری پشیمان شود.

- اولویت های سرمایه گذاری بخش خصوصی در بوشهر چیست؟ شورا و شهرداری بوشهر چه تسهیلاتی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی تدارک دیده اند و در نظر گرفته اند؟


برزگرزاده با اشاره به اینکه زیرساخت های اصلی برای جذب گردشگر در شهر بوشهر وجود ندارد، می گوید: یکی از زیرساخت ها بحث هتل است، ایجاد هتل های شیک با ستاره های بالا یکی از نیازمندی های شهر بوشهر است، همچنین در بحث ساخت پارکینگ، سرمایه گذارانی که آمادگی دارند، ورود کنند، شورا در بحث پروانه ساختمانی و عوارض قانونی با آن ها همراهی می کند و تخفیفات لازم را می دهد.


 

توسلی با بیان اینکه باید بسته ی سرمایه گذاری در بحث سرمایه گذاری و گردشگری مشخص باشد می گوید: باید نقاط سرمایه گذاری و میزان سرمایه ای که باید در این طرح ها هزینه شود، در قالب یک بسته ی سرمایه گذاری مشخص باشد که سرمایه گذار با یک مسیر باز و کاملا واضح ورود پیدا کند.


او می گوید: نوع نگاهی که به سرمایه گذاری و گردشگری داریم یک نوع نگاه سنتی و اولیه و ابتدایی است و موفق نمی شویم، اکثر سرمایه گذارهایی که اعلام آمادگی کردند با مشکل مواجه شده اند.  

 

 

توسلی ادامه می دهد: این پروژه هایی که سرمایه گذاران در حال انجام آن ها هستند مانند هتلی که خورشید حاجیانی در حال ساخت آن است یا مجموعه ای که آقای استوار دارد انجام می دهد اگر تکمیل شوند چند هزار شغل ایجاد می کنند، مسئولین ما چقدر در پی حل مشکلات آن ها بوده اند؟


او با بیان اینکه یک سرمایه گذار با گرفتار شدن در پیچ و خم امورات اداری از سرمایه گذاری پشیمان می شود، می گوید: باید نماینده ی مستقر در ساختمان ها و پروژه های شهرداری رابط کارها و انجام فعالیت ها باشند که سرمایه گذار پشت در اتاق کارشناس در شورا و شهرداری وقتش تلف نشود.


توسلی می گوید: شهرداری در کشورهایی که توسعه پیدا کرده اند، 20 درصد در شهر سهم دارد و 80 درصد باقیمانده در دست مردم است، اگر شهرداری بتواند 80 درصد شهر را به مردم واگذار کند موفق شده است و می تواند به ترافیک شهر و فضای سبز و باقی امور شهری بپردازد.


توسلی با اشاره به مشکلات نقدینگی شهرداری ها می گوید: مشکلات عدیده ی اقتصادی در اقشار مختلف جامعه ی امروزی تاثیر گذاشته و شهرداری بوشهر در حال حاضر بیش از 30 میلیارد تومان از مردم مطالبه دارد.


توسلی 720 کیلومتر خط ساحلی استان بوشهر را یکی از پتانسیل های خوب که منحصر به فرد در دنیا می داند و می گوید: نگاه گردشگری باید به صورت استانی دیده شود، در بحث گردشگری و تورهای گردشگری و دریایی تاکنون عملکرد قابل توجه و مطلوبی نداشته ایم./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/09/10 - 10:22
0
0
شورای شهر چرا بدون برنامه است؟ شما خودتان شورا هستید برادر. یعنی دارید خودتان از خودتان انتقاد می کنید؟؟؟؟؟؟
1397/09/09 - 15:44
0
0
با سلام و خداقوت بر دو مرد زحمت كش شورا خدا حافظتان باشد
1397/09/09 - 11:21
0
1
خوب بود از آقای برزگرزاده در مورد 24 میلیارد دوره شهرداری آقای میگلی نژاد هم می پرسیدید
1397/09/08 - 10:21
0
1
آقای توسلی مرد شفاف و شجاع شورای شهر بوشهر. حرفهای ایشان کارشناسانه و دلسوزانه است. درود
1397/09/08 - 00:41
1
2
احسنت بر جناب برزگر زاده و جناب توسلی
گفتگو بسیار عالی و شفاف و به دور از هرگونه غرض ورزی بود ، افرین به شهامت اعضای شورای شهر.
خدا وکیلی تا حالا اداره ای از برنامه های خود برای مردم گفته؟صحبتهای هر دو بزرگوارعالی بود
1397/09/07 - 18:51
0
2
درود به عالی جنابان برزگر زاده و توسلی

درود به اتحاد جنوب با این گفتگوی جذاب

ولی خداییش شجاعت آقای توسلی ستودنیست
1397/09/07 - 18:10
0
3
بیخود ترین پروژه همین پل روگذرست. الان یه خانواده که با ماشین عبوری میخواد بره خارج شهر یا از خارج از شهر برگشته کجا باید پیاده یا سوار بشه از ورودی به بهمنی که بلوار هست یه جای پا گردی برای زن و بچه مردم برای یه ادم معلول نیست ماشینها با سرعت فاجعه و تصادف رخ میده. کارشناسی شده نبوده و حیف و میل شده اسفالت رو گذر هوایی هم که واویلااا.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین