امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 آبان 1397 - 11:15
اندیشکده واشنگتن بررسی کرد؛

اتحاد خبر: ایرانی ها همچنان با این احساس زندگی می کنند که واشنگتن به حقوق آنها توجهی ندارد. در نتیجه، احساسات آنها در مورد سیاست آمریکا در نوسان است. اندیشکده واشنگتن نوشت: در سالهای پیش از وقوع انقلاب، سیاست آمریکا در بدترین حالت شکست اطلاعاتی در تاریخ این کشور قرار داشت؛ چرا که اطلاعات لازم در مورد حوادث داخلی ایران را در اختیار نداشت....

اتحاد خبر: ایرانی ها همچنان با این احساس زندگی می کنند که واشنگتن به حقوق آنها توجهی ندارد. در نتیجه، احساسات آنها در مورد سیاست آمریکا در نوسان است.

آیا امکان بازگشت آمریکا و ایران به میز مذاکره وجود دارد؟

اندیشکده واشنگتن نوشت: در سالهای پیش از وقوع انقلاب، سیاست آمریکا در بدترین حالت شکست اطلاعاتی در تاریخ این کشور قرار داشت؛ چرا که اطلاعات لازم در مورد حوادث داخلی ایران را در اختیار نداشت.

 

به گزارش انتخاب، در شرایط فعلی، اگر واشنگتن موفق به همراه کردن دولتهای اروپایی با خود شود، می تواند ایران را به میز مذاکره بازگرداند. در سایه استراتژی دولت ترامپ، لازم بود ایالات متحده یکی از طرفهای توافق هسته ای باقی بماند، تا بتواند از این توافق بعنوان پایه ای برای همکاری با اروپا، در راستای مقابله با ایران استفاده کند.

 

امروز ایران با تهدیداتی که در زمان شاه برای ان وجود داشت، مواجه نیست و حتی توانسته است جایگاه خود در خارج از این کشور را نیز محکم کند.

 

تا کنون، دولت آمریکا نشان داده است که فشارها به ایران، با هدف بازگرداندن تهران به میز مذاکرات صورت گرفته است. اما ایرانی ها همچنان با این احساس زندگی می کنند که واشنگتن به حقوق آنها توجهی ندارد. در نتیجه، احساسات آنها در مورد سیاست آمریکا در نوسان است و خواستار ایجاد تغییری نیستند، که به ضرر حقوق و ازادی های آنها منجر شود.

 

تحریمها امروز بیشتر شبیه به دغدغه ای برای واشنگتن شده است؛ در حالی که راههای زیادی برای فشار بر ایران وجود دارد، که یکی از آنها دیپلماسی عمومی فعال است. تلاشهای واشنگتن در زمینه برنامه های رادیو و تلویزیون ایران، نادرست است.

 

برای مثال، شبکه رادیویی صدای آمریکا در زمینه تفسیر سیاست آمریکایی برای ایرانی ها، ناامید کننده عمل کرده وفعالیت آن، در ضمن بخشی از تلاش شکست خورده آمریکا در مورد استفاده از تاثیر سیاسی تحریمها، بعنوان وسیله ای برای تقویت ارزشهای آمریکا، قرار گرفت./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین