امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 آبان 1397 - 14:15
با همت شهرداری و همکاری کتابخانه عمومی آب پخش برگزار شد؛

اتحاد خبر:مراسم تجلیل از نویسندگان و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی شهر آب پخش توسط شهرداری و با همکاری کتابخانه عمومی آب پخش برگزار شد.

اتحاد خبر:مراسم تجلیل از نویسندگان و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی شهر آب پخش توسط شهرداری و با همکاری کتابخانه عمومی آب پخش برگزار شد.

به گزارش اتحاد خبر؛ این مراسم عصر دوشنبه با حضور مسئولان،نویسندگان و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در سالن اجتماعات شهید روا آب پخش برگزار شد.

 


حجت‌الاسلام خداداد رضایی امام جمعه آب‌پخش نیز در این نشست اظهار داشت: مطالعه و کتابخوانی باعث توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود و باید برای ترویج فرهنگ مطالعه تلاش شود.
وی خواستار پرداخت سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها شد و بیان کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان و توجه مدیرکل کتابخانه‌های استان شاهد رفع مشکلات کتابخانه‌های عمومی آبپخش باشیم.
شهردار آب‌پخش نیز در این مراسم اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه در سطح شهر آب پخش را به صورت جدی پیگیری می‌کنم و هر کمکی که در این زمینه لازم باشد را دریغ نمی‌کنیم.
اعظم صمصامی از آب‌پخش به عنوان شهری فرهنگی و علمی یاد کرد و افزود: آب‌پخش دارای نویسندگان متعدد و بزرگی است که کتاب‌های بسیار خوبی را تالیف کرده و از خود به یادگار گذاشته‌اند.

 


وی خاطرنشان کرد:امروز از 23 نویسنده و 5 فعال عرصه کتابخوانی تجلیل می کنیم ولی من معتقدم باید از همه مردم آب پخش تجلیل شود چون مردمانی بافرهنگ و فرهنگ دوست هستند.
شهردار آب پخش تصریح کرد:تلاشم این است که در کنار فعالیتهای عمرانی،فرهنگ و هنر و ورزش را نیز مورد توجه داشته باشم و انشالله با همکاری اعضای محترم شورا در این راستا با جدیت گام بر می دارم.


مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی ضرورتی انکارناپذیر است که باید در این مسیر حرکت شود.
سید علی هاشمی خواستار همکاری و تلاش همگانی برای ترویج فرهنگ مطالعه شد و اضافه کرد: دستیابی به توسعه و پیشرفت در هر جامعه‌ای نیازمند تقویت کتاب‌خوانی است و باید با اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع در این زمینه تلاش شود.
وی تصریح کرد: در استان بوشهر در کنار اقداماتی که برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی صورت گرفته است، توسعه زیرساخت‌ها را نیز در دستور کار داریم تا وضعیت کتابخانه‌ها به شرایط استاندارد و مورد نیاز برسد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر ادامه داد: در استان بوشهر ۶۴ کتابخانه عمومی و ۱۴ کتابخانه مشارکتی فعال است و ۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند.
علی دهقان مدیر کتابخانه عمومی آب‌پخش نیز اظهار داشت: در مراسم امروز که به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی و توسط شهرداری و با همکاری کتابخانه عمومی  برگزار شد از نویسندگان و کتابخوانان برتر آب‌پخش تجلیل شد.
وی بیان کرد: ۲۳ نویسنده شهر آب‌پخش که دارای ۸۰ اثر هستند در این مراسم تجلیل شدند و از شش کتاب‌خوان برتر که دو نفر خردسال، دو نفر کودک و یک نوجوان و یک بزرگسال بودند نیز تجلیل شد.
اسامی نویسندگان و فعالان عرصه کتاب آب پخش بدین شرح است:
صفر حاجب
عبدالکریم رستگار
مجید رضایی
ر عبدالله رضایی
 عبدالرضا عربزاده
 احمد عربزاده
 عبدالمجید قمیصی
 نصرالله شفیعی
کاوه عباسی
 مهدی محمدصالحی
 فرح عباسی
محمدباقر نگهبان
 کریم حیاتی
 فرشاد درگاهی
 علی کشتکار
سید باقر موسوی
خداداد رضایی
یوسف خلیفه
مصطفی شهریاری
بهرام شفیعی
غلامرضا وفایی
محمد حاجی زاده
فتح الله قاسمی
 
 فعالان عرصه کتابخوانی:
خردسال،هاجر کشاورز،ابوالفضل بناری

کودک ، حدیث رضایی،مهدی غلامپور

نوجوان، حوریا رضایی

بزرگسال ،سکینه زکی

مروج برتر کتابخوانی،کریم محمدی،نانوای آبپخشی

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین