امروز: جمعه 03 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 آبان 1397 - 12:39

اتحاد خبر: آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان دشتستان به میزبانی آموزشگاه سعدی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید. به گزارش "اتحاد خبر"، فرماندار دشتستان با تاکید بر تاثیرات مثبت طرح خودمراقبتی مدارس ابراز داشت: دولت تدبیر و امید در راستای تدوین برنامه های جدید برای توسعه ی ...

اتحاد خبر-زهره عرب: آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی شهرستان دشتستان به همت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان، و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، معاونت پرورشی و تربیت بدنی (کارشناسی سلامت و تندرستی) و به میزبانی آموزشگاه سعدی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، صبح یکشنبه 27 آبان ماه 97 در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید.

به گزارش "اتحاد خبر"، فرماندار دشتستان با تاکید بر تاثیرات مثبت طرح خودمراقبتی مدارس ابراز داشت: دولت تدبیر و امید در راستای تدوین برنامه های جدید برای توسعه تعلیم و تربیت، در جهت اعتلا و تقویت شخصیت فردی و اجتماعی دانش آموزان کوشش کرده که موفق شده با همت و تلاش تمام دست اندرکاران امر آموزش و پرورش کودکان به ویژه آموزش و پرورش اقدامات مهمی انجام دهد.

 

ارسلان زارع تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه هایی که در این راستا در اواخر دولت یازدهم آغاز گردید و با اهتمام مسئولین، فرهنگیان و مدیران آموزش و پرورش به اجرا رسید، طرح سفیران سلامت می باشد.


رییس شورای آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اطمینان دارم با آن انگیزه وافری که در همه عزیزان می بینم این مهم در سال پیش رو نیز به خوبی ساماندهی و اجرا خواهد گردید.

 

وی ادامه داد: از آنجایی که طرح سفیران سلامت موضوعات مربوط و اساسی اعتلای کودکان را در نظر گرفته، مطمئنا همه جنبه های روحی و روانی را می تواند پوشش دهد. موضوعی که مطرح است اینکه در سیستم زندگی امروزی خانواده ها و مردم به گونه ای است که تحرکات بدنی و حرکات فیزیکی کمتر شده و در این شرایط بهترین مکان برای رشد کودکان مدرسه است.

فرماندار شهرستان دشتستان تاکید کرد: مطمئنا اجرای هر طرحی در عرصه اجتماع بدون تعامل دستگاه های اجرایی نتایج مطلوب و عملی حاصل نخواهد نمود و دراین زمینه مشارکت عمومی مردم، خانواده ها و ادارات ذیربط ضروری است که در این میان تعامل اصلی میان شبکه بهداشت و آموزش و پرورش می باشد. 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ضمن ابراز خوشحالی از گردهمایی سفیران سلامت اظهار داشت: از تمام حاضرین و کسانی که با شعف دل حضور یافته اند و همچنین جناب زنگویی، مدیریت آموزشگاه سعدی که میزبانی این مراسم را بر عهده داشتند تشکر می نمایم.


سید حسن لواسانی فرد با اشاره به اهمیت طرح سفیران سلامت عنوان کرد: 16 درصد از مدارس ابتدایی و 10 درصد از مدارس متوسطه اول در طرح سفیران سلامت شرکت دارند، و 32 هزار دانش آموز ما در پرتو تعالیم این دوستان قرار گرفته که می توانند تاثیرات شگرفی داشته باشند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن تشکر از مدیریت آموزش و پرورش به سبب برنامه ریزی و برگزاری این مراسم اظهار داشت: سفیران سلامت وظایف زیادی دارند، ما تعداد 9 هزار سفیر سلامت در شهرستان داریم اما هنوز هم مسائل و مشکلاتی در سطح مدارس وجود دارند.


ماریا خویش دوست عنوان کرد: ما به عنوان سفیر سلامت باید بتوانیم درست آموزش دهیم و سعی کنیم با دوستی و مهربانی صحبت کنیم تا تاثیر داشته باشد.

وی با بیان اینکه با وجود تمام آموزش ها و آگاهی بخشی صورت گرفته هنوز چیپس و پفک در میان کودکان طرفدار دارد، اضافه کرد: متاسفانه در کارخانجات چیپس و پفک اتاقک های بزرگی پر از روغن وجود دارد که به مدت طولانی تعویض نمی شود، و ممکن است آنقدر از آن استفاده شود تا ترکیبی به نام "پروکساید" ایجاد شود. این ترکیب سرطانزا بوده و این موضوع از نظر علمی ثابت شده است.

 

خویش دوست تاکید کرد: در رابطه با شوری پفک، که طبیعی نیست و این شوری پرزهای موجود بر روی سطح زبان ما را از بین می برد و باعث می شود مزه شوری طبیعی را حس نکنیم و نمک بیشتری مصرف کنیم که زمینه ساز بروز بیماری هایی چون فشار خون، سکته های قلبی، و... می شود.


رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به نقش محوری سفیران سلامت گفت: باور کنیم که برخی مواد غذایی همچون چیپس، پفک، لواشک و... برای سلامتی ما ضرر دارد. لذا شما سفیران سلامت، نماینده ی بهداشت در مدارس هستید. نکاتی مانند تخلیه زباله ها، نظافت، نظارت بر بوفه ها، و بسیاری موارد مرتبط با سلامتی کودکان را رصد کرده و حتی می توانید با مراجعه به بهداشت، مسائل موجود را گزارش کنید.

گفتنی است، "سعدالله قاسمی" و "فروغ میانچی" اجرای مراسم افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی را بر عهده داشتند.

از جمله برنامه های جانبی این مراسم دکلمه خوانی دانش آموز "کیارش حقانی" با موضوع سفیران سلامت؛ اجرای گروه سرود سفیران سلامت از آموزشگاه سعدی؛ سنتورنوازی دانش آموز "آرش خیاطی فرد" و اجرای نمایش عروسکی توسط "خانم بحرینی" از اولیاء دانش آموزان و همچنین اجرای حرکات نمایشی طناب زنی، حرکات آکروباتیک، حلقه و ژیمناستیک توسط گروه ورزشی مدرسه؛ شعرخوانی "سبحان گرگین پور" و قرائت سوگندنامه سفیران سلامت توسط دانش آموز "امیرحسین جمالی نژاد" بود که در میان استقبال گرم و شور و نشاط دانش آموزان حاضر در سالن برگزار شد.

 

در پایان این آیین، از «ابراهیم زنگویی»، مدیریت آموزشگاه سعدی؛ «عبدالرحیم آبیار»، معاون پرورشی؛ «فریده رضایی»، مراقب سلامت؛ «آمنه دهقائدی» از اولیاء دانش آموزان و «حسن عباسی»، مربی ورزش آموزشگاه تقدیر صورت گرفت.

تصاویر اختصاصی اتحاد خبر از افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش آموزی مدارس شهرستان دشتستان به میزبانی آموزشگاه سعدیکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/08/27 - 21:38
0
0
عالیه. متشکریم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین