امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 آبان 1397 - 00:38

اتحاد خبر:همواره بر این باورم که فصل پاییز و زمستان، فصلی است که می تواند انسانیت ما را بیشتر نمایان کند، می توانیم به اشرف مخلوقات بودن خود بیشتر ببالیم و برای آرامش روحی خود اقداماتی به ظاهر کوچک ولی در باطن بزرگ و حیات بخش انجام دهیم.

اتحاد خبر:همواره بر این باورم که فصل پاییز و زمستان، فصلی است که می تواند انسانیت ما را بیشتر نمایان کند، می توانیم به اشرف مخلوقات بودن خود بیشتر ببالیم و برای آرامش روحی خود اقداماتی به ظاهر کوچک ولی در باطن بزرگ و حیات بخش انجام دهیم.

 


داستانی که اینجانب را بر آن داشت تا دست به قلم شوم از این قرار است

 
امروز که در زمین کشاورزی مشغول شخم زدن و کاشت محصول پاییزه بودم، رهگذری را دیدم که مجهز به اسلحه، توبره، قفس و برخی آلات دیگر بود، برداشت اینکه فردی شکارچی باشد کار چندان سختی نبود، کنجکاو شدم و روی صحبت را با ایشان باز نمودم و علت چراییِ کارش را پرسیدم، متوجه شدم از روی تفرج و نه از روی نیاز پرندگان و برخی حیوانات را شکار می کند، آنچه را که نیاز بود در رابطه با عواقب اینگونه شکار کردن ها و زیان های حاصله از آن به طبیعت را بیان کردم،معروض داشتم که انسان ها باید پناهگاه حیوانات باشند و بی جهت بر آنها نتازند و اگر در جایی حیوانی را اسیر یافتند او را از دام رها ساخته و با توجه به اینکه انسان اشرف مخلوقات است انسانیت خود را نشان دهد، نه اینکه خود باعث مرگ و میر و انقراض آنان گردد، ملتمسانه از ایشان خواستم به این تفریح ناسالم ادامه ندهد و انصافاً گوش شنوایی هم داشت، چرا که ولو به ظاهر اشتباه خود را پذیرفت، در همین لحظه بود که صدای خش خش پرنده ای را از درون قفس پوشیده اش شنیدم و متوجه شدم شکار خود را به دام انداخته، شکاری که به دام انداخته بود گونه ای نادر از کبک بود که در زمان های قدیم در کوه های تنگ ارم فراوان یافت می شد ولی متاسفانه به دلیل شکارهای بی رویه نسل آنها رو به انقراض می رود، با کمی زیرکی قیمت کبک ها را پرسیدم، پس از اطمینان از قصد فروش آنان با خیال راحت تری به گفتگو ادامه دادم، به هر عنوان هر دو کبک را به قیمت 100 هزارتومان خریداری نمودم. از ایشان خواستم چند لحظه ای صبر کند و شاهد رهاسازی این کبک ها در طبیعت باشد، پیش چشمان شکارچیِ پشیمان بی آنکه شرایط پرسیدن نامش فراهم شود از یکدیگر خداحافظی نمودیم، هنگام خداحافظی بغض را در گلویش و اشک را در چشمانش مشاهده  نمودم و پشیمانی را در چهره اش مشاهده کردم. خرسند از کار خود، تصمیم گرفتم این اتفاق را با شما همسفره شوم، باشد تا بتوانیم یکدیگر را با این فرهنگ خوب همراه کنیم.پ ن 1:
با حیوانات مهربان باشیم

در این فصل سال، بارش باران و برودت بالای هوا موجب می شود حیوانات برای یافتن غذا به حریم انسان ها نزدیک شوند و وقتی پای در داخل روستا و شهر می گذارد ناخواسته راه برگشت را گم کرده و به این سو و آن سو می روند، به اینگونه حیوانات کمک کنیم و راه رهایی را به آنان نشان دهیم.

پ ن 2:
هوا در حال سرد شدن است. این سرد شدن هوا باعث می‌شود حیوانات در پیدا کردن غذا با مشکل مواجه شوند. پرندگان، گربه و سگ‌های ولگرد برای ادامه زندگی خود در فصل سرما به شدت احتیاج به غذاهایی دارند که ما در اختیار آنها می‌گذاریم.

اگر در سفره نانی، برنجی، گوشتی اضافه ماند به جای ریختن در سطل آشغال آنها را به حیوانات بدهیم. حتی چند تکه استخوان می‌تواند گربه و یا سگی را از مرگ نجات دهد.

می‌توانیم با کمی مهربانی، جان حیوانات را از مرگ در پاییز و زمستان نجات دهیم.

پ ن 3:
100 هزار تومن را بازگردانده بود که بعد از رفتنش متوجه شدم

سپاس که وقت گذاشتید

دوستدار طبیعت
 مجتبی نیکنام
26 آبانماه 97

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین