امروز: دوشنبه 30 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 23 آبان 1397 - 16:32

اتحاد خبر: همایش یاوران وقف، وقف و رسانه صبح روز چهارشنبه به همت اداره کل اوقاف استان بوشهر برگزار شد. مدیرکل اداره اوقاف استان بوشهر در این همایش اظهار داشت: واحد ثبتی اداره اوقاف سند ثبتی امامزاده عبدالمهیمن و زمین های پیرامون آن را با همکاری اداره ثبت دریافت کرده اند...

اتحاد خبر – ثریا شیری: مدیرکل اداره اوقاف استان بوشهر در این همایش اظهار داشت: واحد ثبتی اداره اوقاف سند ثبتی امامزاده عبدالمهیمن و زمین های پیرامون آن را با همکاری اداره ثبت دریافت کرده اند.

محمدرضا اسماعیل پور با بیان اینکه موقوفات بزرگی در شهر بوشهر داریم که خدماتی را به شهروندان ارائه می کنند، افزود: اما این باعث نمی شود که ما از وظیفه ی اصلی خود که تشویق مردم به وقف است کوتاهی کنیم.


 

اسماعیل پور با اشاره به اینکه امروزه در دنیا بهترین کارها با نهاد وقف انجام می شود، بیان داشت: بزرگترین خیریه ها امروز در اروپا، امریکا، آسیا و در کشور خودمان با عنوان وقف انجام می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه کارهای عام المنفعه در قالب وقف انجام می شود گفت: برکتی که در وقف وجود دارد در هیچ مال دیگری وجود ندارد.

 

اسماعیل پور همچنین بیان داشت: امروزه زوج های جوان ما و دانشجویان ما نیازمند استفاده از مواهب وقف هستند.


 

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر 147 رقبه ی منفعتی دارای گردش مالی داریم، خاطرنشان ساخت: این تعداد به این معنا نیست که فقط 147 موقوفه در استان است شاید موقوفاتی هم باشد که اسناد آن در اختیار ما نیست و ما انتظار داریم که این اسناد را بیاورند و در سامانه ی جامع موقوفات استان ثبت کنند تا از تعرض در سال های آینده مصون و محفوظ بماند.

 

مدیرکل اداره اوقاف استان بوشهر موقوفات انتفاعی که گردش مالی ندارند را 2 هزار و 430 عدد شامل حسینیه ها و مساجد و تکایایی که سامانه ی جامع موقوفات استان ثبت شده اند عنوان کرد و گفت: هنوز هم مساجد؛ حسینیه و تکایایی داریم که در این سامانه ثبت نشده است و از واقفین درخواست داریم آن ها را ثبت کنند.

 

اسماعیل پور با بیان اینکه در استان بوشهر 375 رقبه ی اماکن مقدس وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد 139 مکان مقدس شامل بقاء متبرکه است که توسط مردم و هیئت های امنا اداره می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه بقاء متبرکه ی ما نیازمند زیرساخت های خاصی هستند، افزود: از خیرین دعوت می کنیم با توانایی هایی که دارند زیرساخت های بقاء متبرکه را انجام دهند که در اختیار مردم قرار بگیرد.


 

وی بیان داشت: این پتانسیل وجود دارد که طبق خواسته ی رهبر بقاء متبرکه تبدیل به قطب فرهنگی شود.

 

اسماعیل پور با اشاره به ضرورت برگزاری تورهای گردشگری رسانه ای در استان، گفت: به این صورت که در یک روز مشخص خبرنگاران و اصحاب رسانه از بقاء متبرکه بازدید کنند.

 

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین