امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 آبان 1397 - 12:35
امام جمعه بوشهر:

اتحاد خبر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های استان، گفت: سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است.

اتحاد خبر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های استان، گفت: سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است.

سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است

به گزارش مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح دوشنبه در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار بندر بوشهر با اشاره به اهمیت بالای توسعه شهری اظهار داشت: یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی تمدن‌ها و جوامع بشری توسعه یافتگی در زیست شهری است.

 

وی با اشاره به اهمیت بالای طرح آمایش ملی سرزمینی مبتنی بر ظرفیت‌های آمایش سرزمینی بومی مطابق بر ظرفیت‌های منطقه‌ای اضافه کرد: شهر بوشهر به عنوان مرکز استان الگویی برای توسعه استان و دیگر شهرها است.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دروازه ورودی ایران بوده و از شهرهای شاخص ایران محسوب می‌شود، تصریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر برخورداری از بیش از ۷۰۰ کیلومتر کرانه ساحلی با خلیج فارس است.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری به فعالیت شهردار جدید بوشهر اشاره کرد و خواستار همکاری و تعامل و همفکری همه افراد و نهادها در کنار اعضای شورا و مجموعه شهرداری برای فعلیت‌های مدیریت شهری شد.

 

وی خواستار نگاه بین‌المللی به شهر بوشهر شد و بیان کرد: این نگاه نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بومی استان است و باید یک طرح و برنامه مطالعاتی استراتژیک با افق چشم انداز ۵۰ ساله برای توسعه همه جانبه شهر بوشهر مبتنی بر ظرفیت‌های بومی و منطقه‌ای تدوین شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از عدم استفاده از ظرفیت‌های اقتصاد کرانه‌ای است، گفت: در برنامه‌ریزی و توسعه شهری بوشهر باید تاریخ با شکوه بوشهر و شخصیت های برجسته آن توجه شود.

 

وی اضافه کرد: حفظ ریشه‌ها و اصالت‌های تاریخی و فرهنگی در توسعه و طراحی شهری نقش بسیار مهمی در راستای مقابله با هجمه مدرنیسم خواهد داشت که این موضوع باید به صورت ویژه مد نظر باشد.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه سهم استان بوشهر از درآمدهایی که برای ایران دارد بسیار ناچیز است، تاکید کرد: مسئولان باید برای افزایش سرانه درآمدی، استفاده از منابع نوین درآمدی و بکارگیری ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تلاش کنند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین