امروز: جمعه 30 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 آبان 1397 - 10:46

اتحاد خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: انجمن های اولیا و مربیان با توجه به کارکردی که برای آنها تعریف شده نقشی مهم در کنترل آسیب های اجتماعی دارند.

اتحاد خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر گفت: انجمن های اولیا و مربیان با توجه به کارکردی که برای آنها تعریف شده نقشی مهم در کنترل آسیب های اجتماعی دارند.

به گزارش ایرنا، مجید خورشیدی روز سه شنبه در آئین تجلیل از انجمن های برتر کشوری، استانی و شهرستانی و تجارب برتر بوشهر افزود: تنها وظیفه انجمن های اولیا و مربیان محدود به فیزیک مدرسه نیست بلکه مهمترین کارکرد این انجمن ها رسیدگی به مسائل و مشکلات کودکان و نوجوانان است.


وی اظهار داشت: امروز به دلیل برخی مشغولیت ها مساله آموزش و پرورش درخانواده ها کم رنگ شده و این باعث می شود مساله آموزش و پرورش در مدرسه ناقص شود.


خورشیدی با تاکید بر تقویت بعد آموزش در خانواده ها بیان کرد: هرچقدر ارتباط کادر آموزشی و اولیای کودکان عمیق تر شود بهتر می توان مشکلات دانش آموزان را برطرف و آنها را از گزند آسیب های اجتماعی حفظ کرد.


وی یادآور شد: اولیای مدرسه به شناخت هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان نیاز دارند و این شناخت تنها از طریق خانواده ها به وجود می آید در غیر این صورت مدرسه در کار تربیتی خود موفق نخواهند بود.


معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: آسیب هایی در بین دانش آموزان وجود دارد که تنها با شناخت بهتر و حضور خانواده ها در کنار مدرسه کنترل و رو به نیستی می روند.


وی تاکید کرد: خانواده، جامعه و مدرسه سه ضلع آموزش به شمار می روند که حذف هریک از آنها در کار آموزش ایجاد اختلال می کند و با تقویت ارتباط این سه ضلع می توان نسلی سالم و پویا برای آینده کشور تربیت کرد.


خورشیدی با اشاره به فقر حرکتی در استان بوشهر گفت: این استان به دلیل شرایط خاص آب و هوایی امکان ورزش کردن در هر شرایطی را از شهروندان می گیرد که این امر باعث بروز بسیاری از بیماری ها می شود به همین دلیل امروز توجه و نهادینه کردن مساله تحرک باید در راس برنامه های فرهنگی استان بوشهر و انجمن های اولیا و مربیان در نهادینه کردن این امر در بین کودکان و نوجوانان برای داشتن نسلی سالم نقشی مهم برعهده دارند.


فرماندار بوشهر گفت: بابرنامه ریزی که در دولت یازدهم درحوزه آموزش و پرورش انجام شد سعی کردیم برای تقویت زیر ساخت های آموزشی گام هایی برداشته شود.
عباس جشمیدی با بیان اینکه هزینه در آموزش و پرورش درواقع سرمایه گذاری برای نسل آینده است افزود: تلاش می شود با همکاری مردم و سایر دستگاه های اجرایی مشکلات پیش روی آموزش و پرورش برداشته و محیطی امن و آرام را برای آموزش فرزندانمان فراهم کنیم.


مدیرآموزش و پرورش شهرستان بوشهر گفت: هر زمان دو نهاد خانواده و مدرسه بتوانند در کنار هم قرار بگیرند در آنجا تعلیم و تربیت موفق خواهد بود.


مرتضی روان دوست افزود: اگر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر موفقیت هایی کسب کرده به دلیل نگاه خاص خانواده ها و همراهی همه دستگاه های اجرایی بویژه دهیاری ها و شوراهاست.


وی بیان کرد: نگاه ما این است که انجمن اولیا و مربیان به سمتی برود که در آینده بتوانیم از ظرفیت بسیار خوب آن استفاده کنیم.


روان دوست گفت: امروز مدیران مدرسه انجمن های اولیا و مربیان را به عنوان دست راست خود می دانند و با هم همکاری دارند.


در این آئین ازانجمن های نمونه کشوری، استانی و شهرستانی تقدیر شد.


24 تا 30 مهرماه بعنوان هفته پیوند اولیا و مربیان نامگذاری شده است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین