امروز: پنجشنبه 27 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 30 مهر 1397 - 12:31
اتحاد خبر: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه مراجعه زائران به درمانگاه‌های جمعیت هلال احمر در کشور عراق نسبت به سال گذشته کمتر شده است، گفت: روزانه حدود ۸۰۰ نفر به درمانگاه‌های مستقر در عراق به دلیل کوفتگی و گرفتگی عضلات مراجعه کرده‌اند.
اتحاد خبر: رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه مراجعه زائران به درمانگاه‌های جمعیت هلال احمر در کشور عراق نسبت به سال گذشته کمتر شده است، گفت: روزانه حدود ۸۰۰ نفر به درمانگاه‌های مستقر در عراق به دلیل کوفتگی و گرفتگی عضلات مراجعه کرده‌اند.

خبرگزاری ایلنا؛ سید علی مرعشی (رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر) درباره احتمال شیوع بیماری‌های واگیردار در عراق گفت: در تجمعات انبوه همیشه احتمال شیوع این نوع بیماری‌ها وجود دارد و در حال حاضر نیز احتمال می‌دهیم، اسهال و استفراغ به صورت اپیدمی بین افراد گسترش پیدا کند، از آنجایی که مواردی در سال‌‌های گذشته نیز وجود داشته است، در خصوص شیوع بیماری‌هایی مانند وبا، شبه وبا، اسهال و استفراغ هشدار می‌دهیم.

 

وی ادامه داد: همیشه توصیه‌های بهداشتی را در خصوص مواد غذایی به زائران داریم به ویژه در خصوص مواد غذایی که بین راه پخت می‌شود و توصیه می‌کنیم مواد غذایی را به صورت تازه و گرم استفاده کنند. همچنین از خوردن سبزیجات و کاهو هم خودداری کنند و مواد غذایی هر وعده را در همان وعده استفاده کرده و برای وعده غذایی بعد نگهداری نکنند.

 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به اقدامات این مرکز در اربعین امسال توضیح داد: حدود ۲۰۰ تن دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی از ده روز گذشته به عراق منتقل شده است. همچنین ۳۰ دستگاه آمبولانس هفته گذشته به عراق اعزام شد و ۷ دستگاه اتوبوس آمبولانس و حدود ۴۰ تیم درمانگاهی در نقاط مختلف زیارتی از جمله کاظمین، نجف کربلا بین راه نجف کربلا و سامرا مستقر هستند.

 

مرعشی ادامه داد: همچنین حدود ۲ هزار نفر نیروی درمانی شامل پزشک، پرستار، کارشناسان مبارزه با بیماری‌ها، کارشناسان بهداشت محیط از وزارت بهداشت اعزام شدند و تیم متخصصان ما نیز در بیمارستان الحسین کربلا و همینطور بیمارستان فرات در نجف مستقر هستند.

 

وی در خصوص مراجعه زائران به این مراکز درمانی در کشور عراق خاطرنشان کرد: تا به امروز مراجعان نسبت به سال قبل کمتر شده و تقریبا در درمانگاه ملاک در کربلا تعداد مراجعه زائران حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ نفر در شبانه‌روز است و در دیگر درمانگاه‌های جمعیت هلال‌احمر تعداد مراجعه زائران نسبت به سال‌های قبل بسیار کمتر است و خوشبختانه تاکنون نیز بیماری واگیرداری شیوع پیدا نکرده و بیشتر مراجعات به دلیل کوفتگی عضلانی و مشکلات مفاصل به دلیل راهپیمایی مراجعه کرده‌اند.

 

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر در خصوص داروهایی که زائران می‌توانند همراه خود داشته باشند نیز توضیح داد: زائران می‌توانند همه داروهای تخصصی را به همراه داشته باشند، بغیر از داروهایی که مخدر محسوب می‌شود از جمله ترکیبات مرفین، متادون و کدئین که ورود آنها به عراق ممنوع است./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین