امروز: دوشنبه 05 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 مهر 1397 - 08:49
استاندار بوشهر:

اتحاد خبر: استاندار بوشهر با تشکر از فعالیت های بیمه سلامت استان، افزود: در اجرای طرح تحول نظام سلامت قدم‌های مهم و بزرگی برای افزایش خدمات و کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است. عبدالکریم گراوند در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر ضمن گرامیداشت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی و هفته بیمه سلامت اظهار داشت: بهداشت، درمان....

اتحاد خبر: استاندار بوشهر با تشکر از فعالیت های بیمه سلامت استان، افزود: در اجرای طرح تحول نظام سلامت قدم‌های مهم و بزرگی برای افزایش خدمات و کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است.


عبدالکریم گراوند در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر ضمن گرامیداشت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی و هفته بیمه سلامت اظهار داشت: بهداشت، درمان و حوزه سلامت یکی از مواردی است که بر روی سبد زندگی، رفاه و آسایش خانواده‌ها تاثیرگذار است.


وی با تاکید بر توجه به طرح‌های حوزه سلامت برای ارتقاء رفاه و آسایش مردم گفت: فرهنگ ارائه خدمات درمانی و نسخه نویسی که نقش مهمی در سلامت و هزینه مردم دارد باید مورد توجه قرار بگیرد.


استاندار بوشهر با تاکید بر پرداخت به موقع هزینه‌های حوزه سلامت گفت: پرداخت به موقع هزینه‌های موسسات درمانی و بیمارستان‌ها سبب ارتقاء خدمات و افزایش رفاه و آرامش مردم می‌شود.


گراوند ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان، رفع همپوشانی بیمه‌ای و بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده در قالب بیمه سلامت ایرانیان را از جمله برنامه‌های مهم اجرایی در حوزه سلامت دانست.


وی با تاکید بر توجه به مطالبات و درخواست‌های مردم در حوزه سلامت افزود: پرداخت به موقع هزینه‌های موسسات درمانی و بیمارستان‌ها سبب ارتقاء خدمات حوزه سلامت و افزایش رفاه و آرامش مردم می‌شود.


استاندار بوشهر با قدردانی از خدمات بیمه سلامت استان بوشهر در راستای رفاه و آرامش مردم گفت: یکی از زیرساخت‌های مهم توسعه و پیشرفت حوزه سلامت شهروندان است که باید برای رفاه بیشتر مردم به این مهم توجه ویژه شود.

بیمه سلامت استان بوشهر ۱۰ میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی طلب دارد
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: ۱۰ میلیارد تومان از مطالبات بیمه سلامت استان از سوی دستگاه‌های اجرایی بابت هزینه بیمه کارکنان دولت پرداخت نشده است.


دکتر پرویز رمضانی در دیدار با استاندار بوشهر با گرامیداشت هفته بیمه سلامت از بهره‌مندی 480 هزار نفر از جمعیت استان بوشهر از خدمات این بیمه خبر داد و اظهار داشت: 80 درصد بیمه‌شدگان این سازمان به صورت رایگان بیمه شده اند و دولت تمام حق بیمه آنها را تقبل کرده است و 20 درصد مابقی نیز با مشارکت دولت تحت پوشش قرار گرفته‌اند.


وی از افزایش پرداخت 4 برابری هزینه درمانی توسط بیمه سلامت در استان از سال ۹۲ تا کنون خبر داد و بیان کرد: هزینه درمانی افراد تحت پوشش بیمه سلامت از 38 میلیارد تومان  در سال 1392 در سال گذشته با افزایش 4 برابری به 175 میلیارد تومان افزایش یافت.


مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه هزینه درمانی از جیب مردم کاهش یافته است تصریح کرد: اجرای طرح تحول نظام سلامت سبب افزایش رضایت‌مندی مردم در هزینه‌های درمانی شده است.


رمضانی به چالش‌های فراروی این بیمه پرداخت و تصریح کرد: هزینه‌های درمانی و درآمدهای بیمه سلامت با هم نامتوازن است به‌گونه‌ای که رشد 300 درصدی در هزینه درمانی و رشد 60 درصدی در تامین درآمدها وجود دارد.


وی با تاکید بر تامین مطالبات بیمه سلامت استان بوشهر از سوی دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: مطالبه بیمه سلامت استان بوشهر از دستگاه‌های اجرایی بابت هزینه بیمه کارکنان دولت 10 میلیارد تومان است.


مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه از این مطالبات 5.5 میلیارد تومان آن مربوط به شش ماه نخست امسال است افزود: 4.5 میلیارد تومان از بدهی دستگاه‌های اجرایی مربوط به سال‌های 95 و 96 است.


دکتر رمضانی رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای را مورد اشاره قرار داد و افزود: برخی بیمه شدگان دارای 2 دفترچه بیمه‌ای هستند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده یکی از دفترچه های بیمه آنها باطل می‌شود.


وی افزود: پیش‌بینی می‌شود 70 هزار نفر در استان بوشهر دارای دو دفترچه بیمه داشته باشند.

 

 

روابط عمومی بیمه سلامت استانکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین