امروز: شنبه 03 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 مهر 1397 - 09:33
نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس:

اتحاد خبر:  نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: راهی‌شدن بارش‌ها و سیلاب‌های استان بوشهر به دریا توجیه ندارد و باید این منابع آبی ذخیره شوند.

اتحاد خبر:  نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: راهی‌شدن بارش‌ها و سیلاب‌های استان بوشهر به دریا توجیه ندارد و باید این منابع آبی ذخیره شوند.

سیلاب‌های استان بوشهر مهار شوند/ لزوم ذخیره‌سازی آب‌های روان

به گزارش مهر؛ سکینه الماسی با اشاره به اهمیت اجرای سازه های آبخیزداری در استان بوشهر با توجه به کاهش شدید منابع آب اظهار داشت: توجه منابع طبیعی استان به اجرای سازه‌های آبخیزداری ستودنی است و این روند باید ادامه یابد.

 

وی افزود: چه بسا در شمال کشور نیز اگر به جنبه های مختلف آبخیزداری و مدیریت جامع آبریز در ادوار گذشته توجه شده بود در بارندگی اخیر اینگونه شاهد خسارت های میلیاردی نبودیم.

 

الماسی اضافه کرد: نقاطی در استان بوشهر وجود دارد که طی چند سال به اندازه یک سال استان های دیگر بارشی ندارند و لذا دلیلی ندارد متوسط بارندگی ۲۰۰ میلیمتری استان روانه دریا شود.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه در سال جاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، به‌طور گسترده در تمامی شهرستان های استان فعالیت آبخیزداری در دست اقدام است و انصافا منابع طبیعی استان بوشهر همت مضاعفی در اجرای این سازه‌ها دارد.

 

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اخیر خود با مدیرکل منابع طبیعی استان اظهار داشت: مجموعه منابع طبیعی قول داده‌اند که بسیاری از سازه‌های در حال اجرا در استان با کیفیت بالا در زمستان پیش رو آبگیری شود که مایه امیدواری مردم و کشاورزان است.

 

وی گفت: خوشبختانه پروژه‌های آبخیزداری استان توانسته است طی سال‌های گذشته رضایت عمومی را جلب کند و ما در زمستان دو سال گذشته شاهد بالا آمدن آب در برخی شهرستان‌ها به واسطه اجرای این پروژه‌ها بودیم.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین