امروز: جمعه 30 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 26 مهر 1397 - 11:26

اتحاد خبر:رئیس دادگستری دشتی با تاکید بر این نکته که پیشگیری از جرم، مستلزم مشارکت همگانی است گفت: طرح پیشگیری از جرایم در قالب فرهنگی و اجتماعی، قضائی، مردمی، اطلاع‌رسانی، در دادگستری دشتی تدوین شد.

اتحاد خبر:رئیس دادگستری دشتی با تاکید بر این نکته که پیشگیری از جرم، مستلزم مشارکت همگانی است گفت: طرح پیشگیری از جرایم در قالب فرهنگی و اجتماعی، قضائی، مردمی، اطلاع‌رسانی، در دادگستری دشتی تدوین شد.

به گزارش اتحاد خبر ، محمدرضا باز هوایی صبح امروز در شورای پیشگیری از وقوع جرم با بحث طلاق در شهرستان دشتی اظهار داشت: پیشگیری از وقوع جرم یک متولی مشخص دارد و دارای تکالیف و اختیارات مسئولیت‌های معین است پیشگیری یک اقدام همه‌گیر و تابه امروز یک مجموعه مشخص در این زمینه مدیریت عموم را بر عهده نداشته اما با تشکیل شورای پیشگیری قوه قضائیه بخش گسترده‌ای از این امر را پوشش می‌دهد.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت: این امر یک اقدام کنشی، احتیاطی و مراقبتی است که شامل همه عنوان قضایی و اجتماعی می‌شود.

وی بیان کرد: تدبیر و مدیریت منسجم را در این حوزه می‌طلبد چراکه باوجود مدیریت و مشارکت به نتیجه مطلوب‌تری دست خواهیم یافت.

بازهوایی خاطرنشان کرد: پیشگیری به معنی واقعی نیازمند یک پروسه زمانی چندین ساله است زمانی محقق می‌شود که تمامی دستگاه‌های حاکمیتی با تمام ظرفیت خود در این حوزه فعالیت داشته باشند.

وی تاکید کرد: اگر این دستگاه‌ها در زمینه پیشگیری پیشگام باشند حتماً همراهی مردم به همراه دارد که این امر بستر موفقیت و تکامل را بیش‌ازپیش فراهم می‌آورد.

باز هوایی یکی از نیازهای اساسی مهم جامعه را  امنیت دانست و تاکید کرد: درواقع مهم‌ترین اصل هر حکومتی تأمین امنیت آن جامعه است.

وی افزود: ایجاد شورای پیشگیری از وقوع جرم و برگزاری جلسات آن به‌طور مستمر از پراکندگی تصمیمات در این حوزه توسط سازمان‌های مرتبط شهرستان جلوگیری و نظرات را در یک مجموعه هدفمند و قدرتمند تجمیع و نتیجه مؤثرتری حاصل می‌کند.

رئیس دادگستری دشتی با تاکید بر این نکته که پیشگیری از جرم، مستلزم مشارکت همگانی است گفت: طرح پیشگیری از جرایم در قالب فرهنگی و اجتماعی، قضائی، مردمی، اطلاع‌رسانی، در دادگستری دشتی تدوین شده است.

بازهوایی تأکید کرد: یکی از اقدامات مهم حوزه پیشگیری از وقوع جرم برخورد به‌موقع و به هنگام با پدیده‌های مجرمانه است چراکه از وقوع این جریم توسط سایر افراد جلوگیری به عمل می‌آید.

وی افزود: وظیفه پیشگیری از وقوع جرم تنها اختصاص به دستگاه قضا ندارد و مشارکت فعال تمامی دستگاه‌های متولی را می‌طلبد.

رئیس دادگستری دشتی گفت: برنامه‌های پیشگیری درون‌سازمانی و برون‌سازمانی راهکاری مؤثر به‌منظور کاهش جریم و آسیب‌های اجتماعی است.

وی به  آسیب طلاق در جامعه اشاره و بیان کرد: عوامل طلاق که زندگی مشترک را تهدید می‌کند خیانت، مشکلات جنسی، بیکاری، تورم، احتیاط، دخالت خانواده‌ها، عدم تحقق و شروط ضمن عقد، فقر مالی و انتخاب نامناسب همسر می‌باشد.

بازهوایی تصریح کرد: 50 درصد طلاق‌ها در پنج سال نخست زندگی به وقوع می‌پیوندد و 13 درصد طلاق در سال نخست زندگی مشترک می‌باشد و بیشتر طلاق‌ها در گروه سنی 25 تا 30 سال رخ می‌دهد و 80 درصد از ازدواج‌هایی که منجر به طلاق می‌شود مربوط به جوانان زیر 30 سال می‌باشد.

وی بابیان این‌که آمار طلاق در شهرستان دشتی کاهش‌یافته است گفت: بیشترین طلاق‌های توافقی که صورت می‌گیرد قبل از عروسی است.

تسنیمکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین