امروز: جمعه 30 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مهر 1397 - 13:59
اتحاد خبر: خبرگزاری فرانسه در گزارشی به حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه آزادی اشاره کرده و آن را بازتاب داده است.
اتحاد خبر: خبرگزاری فرانسه در گزارشی به حضور بانوان ایرانی در ورزشگاه آزادی اشاره کرده و آن را بازتاب داده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ بیش از صد زن ایرانی اجازه یافتند تا دیدار دوستانه تیم ملی کشورشان مقابل بولیوی را از نزدیک تماشا کنند. این رویداد یک گام بسیار نادر در ایران است.

 

سال های زیادی بود که حضور زنان ایرانی در ورزشگاه های فوتبال ممنوع بود اما شب گذشته آنها توانستند بازی تیم ملی کشورشان را از نزدیک تماشا کنند و با قرار گرفتن در جایگاهی جداگانه با پرچم ایران و شیپور تیم ملی را تشویق کنند.

زنانی که اجازه یافتند بازی را از استادیوم تماشا کنند خانواده های اعضای تیم ملی، بازیکنان تیم های ملی فوتبال و فوتسال زنان، کارمندان زن فدراسیون فوتبال و تعدادی از طرفداران زن فوتبال بودند. این اتفاق در حالی افتاده است که ممنوعیت حضور زنان در استادیوم ها غالبا از سوی طیف های سیاسی مورد انتقاد قرار گرفته است.

 

پیشتر، در جریان جام جهانی روسیه، زنان ایرانی توانسته بودند بازی ایران و پرتغال را از روی سکوهای ورزشگاه صد هزار نفری آزادی به طور زنده تماشا کنند.

 

تعدادی از نمایندگان زن مجلس ایران در سپتامبر 2017 برای تماشای دیدار ایران در مقابل سوریه در چهارچوب انتخابی جام جهانی 2018 به حضور در استادیوم دعوت شدند و حداقل یکی از آنها حضور خود را تایید کرد.مسابقه ایران و بولیوی دومین بازی تدارکاتی ایران پیش از حضور در جام ملتهای آسیا به میزبانی امارات متحده عربی بود که در ژانویه 2019 برگزار خواهد شد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین