امروز: شنبه 03 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مهر 1397 - 08:16
اتحاد خبر: چندی است که بحث قیمت‌گذاری بلیت های نمایش در حوزه تئاتر حاشیه ساز شده است و مسئولان خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی را به تکاپو انداخته تا اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رابطه با لاکچری‌شدن تئاتر اخطار داده است.
اتحاد خبر: چندی است که بحث قیمت‌گذاری بلیت های نمایش در حوزه تئاتر حاشیه ساز شده است و مسئولان خانه تئاتر، مرکز هنرهای نمایشی را به تکاپو انداخته تا اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در رابطه با لاکچری‌شدن تئاتر اخطار داده است.

نرخ بلیت تئاتر یکسان‌سازی نمی‌شود

به گزارش فارس؛ در این رابطه مدیر اداره کل مرکز هنرهای نمایشی مدتی است که صحبتی در زمینه ایجاد یک شورای صنفی و آیین‌نامه قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر کرده است. شهرام کرمی عنوان کرد: در حال تدوین نظام‌نامه شورای صنفی هستیم،‌ تدوین این نظام‌نامه ضرورت دارد، باید خیلی پیش‌تر از این برای چنین نظام نامه‌ای اقدام می‌شد تا بتواند به بحث قیمت‌گذاری بلیت‌های تئاتر ورود کند.

 

وی در ادامه افزود: این آیین‌نامه قرار است منسجم و صرفا برای نرخ‌گذاری بلیت‌های تئاتر باشد. امیدواریم به‌زودی مراحل تصویب و تشکیل شورا و تدوین نظام‌نامه طی شود و ما شاهد وضع مقررات و نرخ‌گذاری مشخص در سالن‌های نمایشی باشیم.وی در پاسخ به این سوال که آیا نرخ بلیت‌های تئاتر در تمامی سالن‌ها یکسان خواهد شد، گفت: خیر چنین امکانی وجود دارد چرا که ما بنا به درجه سالن و اثر آن را متغیر تدوین خواهیم کرد.

 

یک سالن درجه «الف» با یک سالن درجه «ج» متفاوت است ما چنین موضوعی را در نرخ‌گذاری بلیت سینما هم شاهد هستیم، سالن‌هایی با درجات مختلف الف، ب و ج وجود دارد.کرمی با تاکید بر اینکه نظام‌نامه قیمت‌گذاری با برنامه‌ریزی منسجم و با در نظر گرفتن همه جوانب تدوین خواهد شد، توضیح داد: اساسا تشکیل نظام و شورای صنفی برای رسیدن به یک سند است.

 

وی درباره نرخ‌گذاری بلیت نمایش «می.‌سی.‌سی‌.پی» گفت: از همان چند هفته قبل ما تلاش کردیم با تعامل و گفت‌وگو با خود هنرمندان تعاملی مشکلات را حل کنیم خوشبختانه این اتفاق هم افتاد خود کارگردان و سالن دار نمایش «می‌.سی‌.سی‌.پی» با ما همکاری کردند تا نرخ متعادلی برای نمایش تنظیم شود.

 

پس از این هم تا زمانی که نظام‌نامه تدوین شود همین روند را طی خواهیم کرد.مدیرکل هنرهای نمایشی در نهایت درباره تبلیغات بدون مجوز نمایش «بینوایان» نیز گفت: این تبلیغات بدون مجوز و آیین‌نامه ما صورت گرفته و تذکر شورای نظارت به تهیه‌کننده کتبی اعلام شده است با توجه به اینکه تهیه‌کننده کار سابقه نداشته، به همین دلیل به تذکر کتبی اکتفا شده است،‌ تا در صورتی که در کارهای بعدی یا همین کار برخلاف آیین‌نامه فعالیتی انجام شود،برخورد جدی‌تر صورت گیرد./دکانال تلگرام اتحادخبر

برچسب ها:
تئاتر , هنر , اتحاد خبر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین