امروز: سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مهر 1397 - 14:49
به همت اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر:

اتحاد خبر: کارگاه آموزشی یک روزه با حضور کارشناس آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر صبح چهارشنبه 18 مهر ماه 97 برگزار گردید. به گزارش «اتحاد خبر»؛ کارشناس آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه ده اولوبت در زندگی خود انتخاب کنید، گفت: باور می تواند مشکلات زیادی را حل کند، همه ما رنج هایی در طول زندگیمان ...

اتحاد خبر-زهره عرب: کارگاه یک روزه تاوان سنگین لجاجت در خانواده ها با حضور  "فرج اله شولی"، کارشناس مسئول آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر به همت اداره کل فنی و حرفه ای استان بوشهر با همکاری دادگستری استان بوشهر صبح چهارشنبه 18 مهر ماه 97 در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دشتستان برگزار گردید.

به گزارش «اتحاد خبر»؛ کارشناس آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر با اشاره به اینکه ده اولوبت در زندگی خود انتخاب کنید، گفت: باور می تواند مشکلات زیادی را حل کند، همه ما رنج هایی در طول زندگیمان کشیده ایم که این رنج ها تبدیل به تاول شده و ما را عذاب می دهند ولی باید به سمت متعالی شدن حرکت و تغییر کنیم. هر اتفاقی هم که افتاده از نو شروع کنید.

فرج اله شولی با تاکید بر لزوم یادگیری نحوه برقراری ارتباط و فن سخنرانی، ادامه داد: از جنگیدن دست بردارید، همینطور از اثبات خوب بودنتان برای دیگران و توجه به حرف های مردم دست بردارید. روزی ممکن است مورد حمله ی نزدیکانتان قرار بگیرید، همان کسانی که بسیار به آنها محبت کرده اید.

وی با اشاره به قانون کائنات عنوان کرد: غیرممکن است کار خوب انجام دهید و کائنات دست به دست هم ندهد تا از شما قدردانی نماید.


کارشناس آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: خودباوری، اعتماد به نفس و عزت نفس غوغا می کند. ما به قدرت درون خود پی نبرده ابم. حتی یک ساعت خود را تلف نکنید، فقط تفکر کنید برای درون سازی، قدرت تجزیه و تحلیل داشته باشید؛ چرا که ما یک بار می خواهیم زندگی کنیم.

 

 شولی با اشاره به جمله "ترس را بکش که ترس تو را می کشد" گفت:  ترس جلوی مرگ را نمی گیرد اما جلوی زندگی کردن را می گیرد. سعی کنید چیزهایی که در اختیار ما نیستند را از ذهنتان خارج کنید.

وی با برشمردن برخی از آسیب های زندگی مشترک عنوان کرد: لجاجت، مقایسه، وصل بودن به پول، عدم مسئولیت پذیری، دروغگویی و دورویی، اعتیاد، بیکاری و بدبینی از جمله مشکلاتی است که زندگی ها را تهدید می کند.

مدرس این دوره با اشاره به اینکه ما فکر می کنیم تمام کارهایمان درست است، تصریح کرد: به گونه ای زندگی کنید که آخر زندگیتان شرمنده نباشید، زندگی مانند یک فیلم است، پس تلاشتان این باشد که وقتی در آخر آن را می بینید احساس آرامش کنید، طوری که اگر روزی وجدانتان بیدار شد، شرمنده ی آن نباشید. کسی که به خودآگاهی رسید به تولد دوباره دست یافته است، چرا که خودآگاهی قدرت می آورد، همچنین شروع کارآفرینی و خودشناسی و تایید درونی است. هر کسی مهارت دارد، قدرت دارد و اگر تایید درونی داشته باشید نیاز به تایید دیگران ندارید.


کارشناس آسیب های اجتماعی فنی و حرفه ای استان بوشهر ابراز داشت: مراجعه به روانشناس و روانپزشک عیب نیست، بلکه باید بروید تا کمتر آسیب بزنید و آسیب ببینید. باید برای خانواده خود آخرین حد تلاشنان را به کار ببرید، پیاده روی منظم و ورزش می تواند به رفع افسردگی کمک نماید.

 

وی با اشاره به اهمیت بالا بردن مهارت نه گفتن اظهار داشت: افراطی محبت نکنید، زندگیتان وابسته به وجود و تایید دیگران نباشد؛ رنج نکشید تا کسی دوستتان داشته باشد.

ساحل تنگستانی، عضو شورای شهر برازجان ضمن پاسداشت تلاش کارکنان خدوم فنی و حرفه ای اظهار داشت: به تمامی کارآموزان حاضر در کارگاه خوشآمد می گویم و همچنین لز دکتر شولی به سبب قبول زحمت و برگزاری رایگان این کارگاه موثر تشکر ویژه دارم.

 

وی با بیان اینکه خوشحالم که از کارگاه هایی که برای بهبود کیفیت زندگی ما انسان ها برپا می شود حمایت و استقبال می شود، تاکید کرد: از اینکه یک بانو مدیریت فنی و حرفه ای خواهران دشتستان را بر عهده دارد بسیار خرسندم و به ایشان یک خدا قوت جانانه می گویم. امیدوارم که همیشه بانوان عزیز شهرم در راستای زندگی بهتر و خدمت به خانواده و اجتماع خود فعال و مثمرثمر باشند.

تنگستانی ادامه داد: خواهشی که از خانم برازجانی دارم این است که برگزاری چنین کارگاه هایی تداوم داشته باشد، چون همه ی ما به آموزش هایی از این دست نیاز داریم. همچنین از حاضرین و کارآموزان عزیز تقاضا دارم در اطلاع رسانی، شرکت و انتقال مطالب مطرح شده در این کارگاه ها به دیگر افراد کوشا باشند.

 

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر برازجان تصریح کرد: از تمامی همراهان و شهروندان عزیز خواهشمندم که معضلات و کمبودهای شهر را به گوش ما برسانند تا به سهم خود پیگیر این موضوعات و موارد باشیم و در کنار هم برای ساختن شهری بهتر همدل و همراه باشیم.

در پایان این کارگاه با تقدیم لوح سپاس از رییس و مربیان فنی و حرفه ای دشتستان به سبب همراهی با کمیته امداد و برگزاری کلاسها تقدیر صورت گرفت.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/12/13 - 22:23
0
1
درود بر آقای مهندس شولی
1397/07/22 - 12:50
0
0
با توجه به انتخاب و استخدام مربیان فنی و حرفه ای که فقط بر اساس مدرک تحصیلی بدون هیچ گزینش و ضوابطی انجام می شود ،می تواند کمک زیادی به تغییر رفتار مربیان کند. متاسفانه عدم آشنایی با ارتباط کلامی و رفتاری (تیکه انداختن مربی به فردی که دارای سی سال تجربه کاری به خاطر ازدواج مجدد!!!!) باعث مشکلات برای مربیان می شود. انشالله با برگزاری همه روزه !!! کارگاه مهارت زندگی برای کسانی که بار مسئولیت اجتماعی بر دوش دارند شاهد جامعه سالم ،بدون تنش و از همه مهمتر احترام به حقوق شهروندان باشیم .
1397/07/21 - 11:06
1
0
چقد خسته!
1397/07/19 - 20:07
1
0
سازمان اموزش فنی وحرفه ای همانگونه که از نامش پیداست . اموزش وتربیت نیروی انسانی متخصص در بخشهایی ازصنعت بمنظور تامین نیرو و ایجاد اشتغال است . بنظرم این روزها همه درمورد کشتیهای چینی که چگونه خلیج فارس را جارو میکنند و اکوسیستم گیاهی وجانوری دریا را تهدید به نابودی کرده اند شنیده ویا دیده اند .من همیشه جای خالی چند رشته اموزشی دراستان را به همکاران سابق خود درسازمان مطرح کرده ام فکر میکنم درباب کارافرینی وزیست بوم مطالبی شنیده ایم جناب اقای مدیرکل :مشکل امروز استان ما بیکاری وبه تبع ان اعتیاد و فساد وووو که میدانید تقاضا دارم از دو صنعت زیست بوم یعنی خرما ودریا میتوان نه تنها جوانان استان بوشهر که درصد قابل توجهی از بیکاری درکل کشور در این صنعت ودرهمین استان را برطرف نمود . نام بندر سوجو در چین راکه شنیده اید این بندرکوچک مرکز جذب مغز واستعداد درامر دریا ومعیشت است فکرنکنید کار شاقی کرده اند انها بجای حرف زدن وتداخل دروظایف یکدیگر تمرکز خودرا بر اموزش نیروی انسانی متخصص درامور دریا ومعیشت گذاشته اند نه مانند ما خارک برهی امان را دراسترالیا باکیفیت بسیاربالا برداشت میکنند و دریای بکر وسرشاراز ماهی را چینیها جارو بجای برگزاری کلاسها ورشته هایی که متولیانی دیگر مثل بهزیستی و روانشناسان وکارشناسان خانواده میخواهد توجه خودرا بر ایجاد اشتغال درصنایع خرما ودریا متمرکز کنید .چرا ما درمیان نسل جدید هیچ کارافرینی نداریم و هرچه هست وبوده ازقدیم بجامانده ؟پاسخ روشن است زیرا صنعت بزرگتر و حجیم ترشده و کارافرین نیاز بحمایت مالی دارد دادن صدتومان وام برای خرید یک چرخ خیاطی اشتغالزایی نیست یک بانک اطلاعاتی از نخبگان و کارافرینان دراستان جای ان در سازمان اموزش فنی وحرفه ای استان خالیست که استانی مثل بوشهر دریا و معیشت مردم را بهم پیوند زند نه کارگاه فن بیان
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین