امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مهر 1397 - 21:48

اتحاد خبر: می شناسم زنهایی را که از ترس آنچه که ممکن است اتفاق بیفتد و یا شاید هرگز نیفتد، تنهایی و عزلت نشینی در خانه را ترجیح داده اند به عبور از خیابانهای پر از نگاههای شرور. فکر و خیال اینکه دیگران در خیالشان چه خیالی دارند، خاطرشان را آزرده. اما می شود دنیا را متحول کرد اگر کمی دیدگاهها متحول شوند. می توانیم دیدها، فکرها، و خیالهای بد را تغییر ...

زن هایی که قدر خودشان را نمی شناسند

سکینه (صدیقه) رشودی* 

 

می شناسم زنهایی را که خسته اند، و از همه چیز در هراس. از صدای بوق ماشینها، از روشن خاموش کردن چراغ ها و حتی از حرکت موتور سوارانی که پشت سرشان سرعت را کم کرده و آرامتر حرکت می کنند. از صداها، حرکتها، نگاهها، همه و همه در هراسند و می ترسند که مبادا نگاهی و حرکتی قصد تعرض، طعنه یا لطمه ای به حریمشان را داشته باشد و حرمت زنانه اشان را خدشه دار کند.

 

می شناسم زنهایی را که از ترس آنچه که ممکن است اتفاق بیفتد و یا شاید هرگز نیفتد، تنهایی و عزلت نشینی در خانه را ترجیح داده اند به عبور از خیابانهای پر از نگاههای شرور. فکر و خیال اینکه دیگران در خیالشان چه خیالی دارند، خاطرشان را آزرده.

 

اما می شود دنیا را متحول کرد اگر کمی دیدگاهها متحول شوند. می توانیم دیدها، فکرها، و خیالهای بد را تغییر دهیم، اگر کمی به ما زنها بها داده شود، اگر به چشمانشان بیاییم و ما را ببینند و وای بر آن زمان که دیده نشویم...

 

قرار نبود که اولاد آدم پا به عرصه گیتی بگذارند و بشوند زن و مردی با دنیایی فاصله از هم. بلکه قرار بود که هر دو با هم انسانی کامل بشوند، اما امروز مرد برای خودش یلی شده است و زن موجودی نحیف. انگار همه فراموش کرده اند که روح خدا در کالبدی گِلی دمیده شد، انگار از خاطرها رفته است که سرانجامِ همه باز هم پیوستن به همان گِل است. فاصله ای که بینمان افتاد، ارزش ها را پیاده کرد، حرمتها را شکست و محبت ها را بی رنگ کرد و دلها را از هم دور.

 

هر چقدر که ما خواستیم قدر و منزلتمان را بالا ببریم، درک آنها از ما کمتر شد. عده ای رفتند به کوچه ی علی چپ و عده ای هم پنبه ای آهنین در گوش فرو بردند. کار از این حرف و حدیث ها گذشته است، با داد و فریاد کردن و هوار کشیدن که نمی شود کاری از پیش برد. وقتی که خداوند به فرشته ها فرمود: «تنها عیب زنها همین است که قدر خودشان را نمی شناسند»، توقعی از خودمان نباید داشته باشیم.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین