امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مهر 1397 - 09:48
افتتاح آزمایشگاه پلاسما در برازجان با حضور مهندس حریری:

اتحاد خبر: آزمایشگاه پلاسما برازجان واقع در آزمایشگاه مرکزی به همت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان و پژوهشسرای دانش آموزی متقین برازجان و با حضور مهندس حریری صبح روز سه شنبه 17 مهر ماه افتتاح گردید. به گزارش اتحاد خبر، مهندس حریری با ابراز خوشحالی از افتتاح بخش جدید و آزمایشگاه پلاسما ابراز داشت: اگر این مجموعه در زمینه کارآفرینی فعال ...

اتحاد خبر-زهره عرب: آزمایشگاه پلاسما برازجان واقع در آزمایشگاه مرکزی به همت مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان و پژوهشسرای دانش آموزی متقین برازجان و با حضور مهندس حریری، فرماندار دشتستان و معاون سیاسی ایشان، مدیریت آموزش و پرورش، شهردار برازجان و جمعی از مسئولین در آزمایشگاه مرکزی ساعت 10 صبح روز سه شنبه 17 مهر ماه افتتاح گردید.

به گزارش اتحاد خبر، مهندس حریری با ابراز خوشحالی از افتتاح بخش جدید و آزمایشگاه پلاسما ابراز داشت: اگر این مجموعه در زمینه کارآفرینی فعال بوده و کارآیی داشته باشد می توان کمک های مالی بیشتری را برای حمایت بیشتر از آن جذب نمود.

این خیر مدرسه ساز خواستار ارائه گزارشات مکتوب از فعالیت های مجموعه گردید و اظهار داشت: امیدوارم پژوهشسرای متقین شهر برازجان همچون گذشته در زمینه های علمی افتخارآفرین و پیشرو باشد.

زارع: اختصاص اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان به پژوهشسرای دانش آموزی متقین شهر برازجان


فرماندار دشتستان با اشاره به برخی از موفقیت های فرزندان این دیار گفت: خوشبختانه دانش آموزان پرتلاش شهرستان در بسیاری از جشنواره ها و مسابقات رتبه ها و مقام های برتر کشوری را کسب نموده اند که نمونه های آن بسیار است. ما نیز وظیفه خود می دانیم که به لحاظ هزینه ها و امکانات از تیم های دانش آموزی و افتخارآفرین و نهادهای فعال و موثری همچون پژوهشسرای متقین حمایت نماییم.

ارسلان زارع از اختصاص اعتباری بالغ بر 80 میلیون تومان به پژوهشسرای دانش آموزی متقین شهر برازجان خبر داد و افزود: هر چند کمک اصلی از طرف مهندس حریری بوده است که از ایشان و خانواده محترمشان به سبب حمایت همیشگی تشکر می نمایم.

وی با تاکید بر لزوم حمایت های گسترده از دانش آموزان گفت: رمز موفقیت و پیشرفت پژوهشسرای متقین برازجان، همدلی، علاقمندی و همکاری وافر میان این مجموعه با مجموعه آموزش و پرورش می باشد.

زارع خاطرنشان کرد: بخش پلاسما -که امروز شاهد افتتاح آن هستیم- به گونه ای است که امکان استفاده مستمر دانش آموزان ما در زمان مسابقات را فراهم می نماید، یقینا در آینده شاهد توفیقات بیشتر این دانش آموزان در سطح ملی خواهیم بود.

فرماندار دشتستان با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار موفقیت های دانش آموزان در توسعه کشور، گفت: در سالهای گذشته نیز اعتباراتی را به مجموعه دانش آموزی متقین اختصاص دادیم که به شکل بهینه ای مورد استفاده قرار گرفته است.

لواسانی فرد: پژوهشسرای متقین در حال تبدیل به یکی از کامل ترین پژوهشسراهای سطح کشور است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با تشکر از مدیریت پژوهشسرای دانش آموزی متقین گفت: این پژوهشسرا در حال تبدیل به یکی از کامل ترین پژوهشسراهای فعال در سطح کشور است.

سید حسن لواسانی فرد اذعان داشت: مجموعه آزمایشگاه پلاسما می تواند نیاز مدارس، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی را در زمینه آموزش و تبیین مفاهیم بنیادی برآورده سازد.

وی از تاسیس ساختمان جدید خانه ریاضی خبر داد و اضافه کرد: در قسمت جنوبی پژوهشسرا با همت مهندس حریری و حمایت استانداری بوشهر ساختمان خانه ی ریاضی تاسیس خواهد گردید.


بهبهانی مطلق: با استفاده از امکانات آزمایشگاه پلاسما می توان مباحث فیزیک را به آسانی برای دانش آموزان شرح داد

مدیر پژوهشسرای دانش آموزی متقین برازجان ضمن خوشآمدگویی به مسئولین اظهار داشت: آزمایشگاه پلاسما از سال تحصیلی 95-96 با برآورد هزینه ای بالغ بر 210 میلیون تومان احداث گردید، که به واسطه درخشش دانش آموزانمان در مسابقات نانو، در نمایشگاه تاسیسات و فناوری های شرکت های دانش بنیان نهاد ریاست جمهوری 70 درصد تخفیف گرفته و توانستیم تجهیزات را خریداری نماییم.
 
محبوبه بهبهانی مطلق با تقدیر از حضور و حمایت های مهندس حسین حریری عنوان کرد: خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح این بخش هستیم، چرا که با استفاده از امکانات آزمایشگاه پلاسما می توان مباحث فیزیک را به آسانی برای دانش آموزان شرح داد.

وی تصریح کرد: در سال جاری نیز برای چهارمین سال متوالی پژوهشسرای متقین رتبه علمی برتر در کشور را کسب نموده و موفق به کسب مقام اول در المپیاد نانو شدیم.

بهبهانی مطلق با اشاره به استقبال زیاد و سطح بالای المپیاد نانو، افزود: این المپیاد طی سه مرحله برگزار گردید، که در مرحله اول 10 درصد از تعداد 410 دانش آموز پذیرفته شده از سراسر کشور دانش آموزان شهر برازجان بودند، در مرحله دوم 4 نفر از برازجان -که یک نفر به دلیل مشغله های کنکور انصراف داد- حضور داشتند، و سه نفر دیگر توانستند در مرحله سوم مسابقات مقام اول علمی را کسب کنند.

مدیر پژوهشسرای دانش آموزی متقین برازجان تصریح کرد: دانش آموزان تیم رباتیک شهر برازجان در بخش ربات های ردیاب موفق به کسب رتبه کشوری شدند اما به دلیل برخی مسائل مالی نتوانستند در این مرحله حضور پیدا کنند.

محبوبه بهبهانی مطلق با اشاره به موفقیت های دانش آموزان برازجان در مسابقات ریاضی ادامه داد: از مدیریت آموزش و پرورش دشتستان که به ما آزادی عمل داده، و همچنین از همکاری های فرماندار محترم و معاونین ایشان و دیگر نهادها تشکر می کنم. همچنین از شهردار مردمی برازجان به سبب توجه ایشان به مسائل فرهنگی و آموزشی و زیباسازی محوطه ورودی پژوهشسرا کمال تشکر را دارم.

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین