امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 17 مهر 1397 - 09:13
با حضور فرماندار دشتستان:

اتحاد خبر: به مناسبت روز جهانی عصای سفید، همایش گرامیداشت این روز عصر دوشنبه 16 مهرماه در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید. به گزارش «اتحاد خبر»، فرماندار دشتستان ضمن تقدیر از همت بلند انجمن نابینایان شهرستان اظهار داشت: رشد و پیشرفت روشندلان در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در سایه تلاش ...

اتحاد خبر_زهره عرب: به مناسبت روز جهانی عصای سفید، همایش گرامیداشت این روز عصر دوشنبه 16 مهرماه در کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار گردید.

به گزارش «اتحاد خبر»، فرماندار دشتستان ضمن تقدیر از همت بلند انجمن نابینایان شهرستان اظهار داشت: رشد و پیشرفت روشندلان در عرصه های مختلف علمی، آموزشی، ورزشی، فرهنگی و اجتماعی در سایه تلاش و کوشش و امید به ساختن زندگی بهتر میسر خواهد شد.ارسلان زارع ادامه داد: رشد و پیشرفت این قشر از جامعه علاوه بر اینکه موجب آرامش، اعتماد به نفس، عزت نفس و استقلال این روشن ضمیران می شود قطعا زمینه آموزش و انتقال درس زندگی به آحاد جامعه را فراهم می کند.

وی ضمن بیان این نکته که نابینایی پایان زندگی نیست، عنوان کرد: در سراسر گیتی بسیاری از نابینایان بوده اند که در ثبت اختراعات، نوشتن و تالیف کتابهای علمی فاخر، و در خلق حماسه های اجتماعی و فرهنگی و کارآفرینی توانسته اند اثبات کنند که نقص یک عضو نباید به منزله ناتوانی شمرده شود.

فرماندار شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: انتظار داریم که سازمان های مردم نهاد و سازمان های دولتی، فرهیختگان جامعه، آموزش و پرورش و دانشگاه ها در آموزش حقوق نابینایان و عصای سفید بیش از گذشته کوشا باشند و زمینه ی رشد و پیشرفت این عزیزان را فراهم نمایند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان دشتستان ضمن گرامیداشت روز عصای سفید گفت: وظیفه ی همه ما فراهم کردن فرصتی است تا عزیزان روشندل بتوانند استعدادهای خود را در جامعه به رخ بکشند.

حمید انصاری افزود: کتابخانه صوتی ظرفیت خوبی است که دسترسی نابینایان عزیز به کتب موردنیاز را آسان نموده، در این کتابخانه با تبدیل کتاب های نوشتاری به صوتی آنها را در اختیار عزیزان روشندل قرار می دهند.وی تاکید کرد: خواهش ما این است که تمامی عزیزان نابینا و کم بینا در سطح شهرستان دشتستان به انجمن نابینایان ستارگان آسمانی بپیوندند و از امکانات و خدمات آن استفاده نمایند تا بتوانند با فعالیت مثبت و موثر در این انجمن از استعدادهای خود استفاده کنند و همچنین توانایی ها و توانمندی های خود را به جامعه عرضه نمایند.

ابوالقاسم صیادی، مشاور و مدرس روانشناسی با اشاره به تاثیر آموزش مهارت های زندگی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: امروز با نگاه به وضعیت و سیر پیشرفت معلولین و نابینایان درمی یابیم که معلولیت هیچگونه سنخیتی با محدودیت ندارد و ناتوانی ناکارآمدی نیست، مسئولین و تمام افراد جامعه باید این مسئله را درک کنند.وی با بیان این نکته که در بحث آموزش هنوز راه طولانی در پیش داریم، تاکید کرد: ما باید آموزش هایمان را به گونه ای انجام دهیم که هیچ کودک معلولی از مادری متولد نشود و کمک کنیم تا معلولیت متوقف شده و معلولین به سمت رشد و پیشرفت در زندگی شخصی و اجتماعی خود پیش بروند.

دکتر صیادی با تاکید بر لزوم درک و آگاهی ابراز داشت: انتظار من از تمام نابینایان این است که شرایط خود را بپذیرید و وقتی پذیرش صورت گرفت شرایط نیز بهتر خواهد شد.

فاطمه کاووسی، مسئول بخش نابینایان کتابخانه شهید بهشتی اظهار داشت: روز جهانی عصای سفید را به تمام روشندلان جهان تبریک می گویم.

وی افزود: برای اینکه یک نفر خوب ببیند باید دلش را پر از نور کند.کاووسی اذعان داشت: خیلی سپاسگزارم از همه مسئولینی که در این سالها با ما همکاری نمودند و از تمامی شما عزیزان می خواهم که نگاه شما به روشندلان یک نگاه مثبت و به دور از تبعیض باشد.

گفتنی است اجرای این مراسم بر عهده بانو بوستانی بوده است و در طی این آیین مستندی از فعالیت ها و عملکرد این انجمن پخش شد. همچنین "غزل برزیده" داستان زندگی و شرحی از زندگینامه ی مخترع خط بریل را ارائه کرد.

به گزارش "اتحاد خبر"، در پایان تعدادی از روشندلان فعال در انجمن نابینایان و همچنین چند تن از اعضای انجمن گویندگی و فن بیان شهریاران جهت همکاری با این انجمن تقدیر صورت گرفت.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/07/18 - 14:25
0
0
این چه دستخطیه
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین