امروز: پنجشنبه 02 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 مهر 1397 - 19:47
فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور:

اتحاد خبر: فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور در نشست با مدیر کل و کارشناسان آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: نقش تأثیرگذار آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار موثر غیر قابل انکار است.

اتحاد خبر: به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، سردار مهدی فرحی اظهار داشت: طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی مهمترین معضلات اجتماعی به شمار می‌روند که این آسیب‌ها از نبود اشتغال در جامعه نشات می‌گیرد.


وی با بیان اینکه سالانه 400 هزار سرباز وارد جامعه می شوند و باید زمینه اشتغال آنها فراهم شود، ادامه داد: اشتغال به خودی خود ایجاد نمی‌شود بلکه باید بستر و زمینه‌ای برای آن فراهم شود بنابراین باید برگزاری دوره‌های آموزشی در حین خدمت مقدس سربازی زمینه اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم.

سردار فرحی با بیان اینکه مهارت آموزی در کاهش آسیب های اجتماعی اقشار آسیب پذیر نقش تاثیرگذاری دارد، افزود: در حال حاضر بیش از 30 درصد از سربازان وظیفه فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند که باید با همکاری سایر ارگان ها، شرایطی کسب تجربه و آمادگی ورود به بازار کسب و کار برایشان فراهم شود.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی نیروهای مسلح کشور مهارت آموزی سربازان وظیفه را امر بسیار بزرگ و ملی دانست و بیان داشت: مهارت آموزی سربازان یک عزم همگانی را می طلبد و شاید مهم تر از ورود به بازار کار و اشتغال این عزیزان تبدیل آنان به یک فرد خودساخته و کارآفرین می باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر نیز با بیان اینکه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای، سربازان را برای ورود به بازار کار پس از اتمام خدمت مقدس سربازی آماده می کند، اظهار داشت: طرح توانمندسازی سربازان وظیفه در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب با هدف توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی، ایجاد اشتغال از طریق توانمندسازی نیروی انسانی و تربیت نیروی کار ماهر و متخصص در دستور کار آموزش فنی و حرفه‌ای است.

عبدالمجید دراهکی با اشاره به نقش مهم مهارت در حل بسیاری از مشکلات بر توجه به مهارت‌افزایی کارکنان تاکید کرد و افزود: آموزش‌های مهارتی سربازان را در مسیر اشتغال قرار می‌دهد.

وی با تاکید بر مهارت افزایی سربازان نیروهای مسلح استان بوشهر، خاطر نشان کرد: آموزش‌های مهارتی با همکاری قرارگاه مهارت آموزی استان بوشهر در پادگان‌ها و پاسگاه‌های به صورت گسترده اجرایی می‌شود.

 کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین