امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 مهر 1397 - 13:24
امام جمعه بوشهر:

اتحاد خبر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: شایسته کودکان و نوجوانان توانمند و مستعد استان بوشهر نیست که در کلاس‌های درس تخریبی به تحصیل مشغول باشند.

اتحاد خبر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: شایسته کودکان و نوجوانان توانمند و مستعد استان بوشهر نیست که در کلاس‌های درس تخریبی به تحصیل مشغول باشند.

وجود تعداد زیادی کلاس درس تخریبی در استان بوشهر زیبنده نیست

به گزارش مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح یکشنبه در آئین بازگشایی مدرسه فرزانگان شهر بوشهر اظهار داشت: یکی از ارکان مهم در توسعه هر کشور حوزه دانش و علم و فناوری است.

 

وی اضافه کرد: شاید بتوان گفت که یکی از محدود ارکان زیرساخت پیشرفت یک کشور عرصه دانش در مقاطع مختلف به ویژه حوزه خودکفایی و مرجعیت علمی است. اگر کشوری حوزه علم را مدیریت کند آن کشور می‌تواند با دستیابی به دانش و فناوری‌های مورد نیاز به ویژه علوم و فناوری‌های استراتژیک می‌تواند این کشور در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد اما اگر کشوری در مسیری دانش نگاه آن رسیدن به مرجعیت و خودکفایی و تولید نباشد آن کشور دچار استعمار علمی و وابستگی علمی می‌شود و دچار استعمار در مهمترین رکن و زیرساخت توسعه و پیشرفت می‌شود.

 

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: به همین جهت اسلام بر روی دانش و دانش‌آموزی و تولید علم بسیار تاکید دارد. بسیاری از کشورها که دارای دارای تمدن هم بوده‌اند، به خاطر عدم توجه به علم و دانش تمدنشان از بین رفته است.

 

وی ادامه داد: در کشور ما نیز در قرن‌هایی علم و دانش باعث شکوفایی شده بود ولی به خاطر بی‌توجهی برخی پادشاهان به موضوع علم این تمدن از بین رفت. دانش در عرصه تمدن و نظم پیشرفت‌زا و تعادل‌افزا نقش اساسی ایفا می‌کند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کشور ما در نظم نوین جهانی نقش ایفا کند و پیشرفت جامع و پایدار و همه‌جانبه داشته باشیم باید به حوزه دانش از همان ابتدا یعنی پیش‌دبستانی و مهدکودک‌ها تا انتهای حوزه آموزش و پرورش و آموز عالی توجه ویژه داشته باشیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: هم در زمینه نیروی انسانی و هم سخت‌افزار و نرم‌افزار و نوع نگرش‌ها باید کار کنیم و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید هر چه زودتر اجرایی شود.

 

وی ادامه داد: استان بوشهر از دیرباز جوانان مستعد و آماده رشد در عرصه‌های علمی داشته است و در تاریخ استان بوشهر دختران و پسرانی وجود داشتند که در عرصه علم و دانش دارای نبوغ بودند ولی به خاطر بی‌توجهی به این جوانان این عزیزان به پیشرفت لازم دست نیافتند.

 

آیت‌الله صفایی بوشهری به آثار تولیدی جوانان و نخبگان استان بوشهر در زمینه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: شایسته استان توانمند و مستعد بوشهر نیست که دانش‌آموزان در هزار و ۲۰۰ کلاس تخریبی به تحصیل مشغول باشند.

 

وی بیان کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که حتی یک کلاس تخریبی و فرسوده نباشیم و باید کلاس‌ها، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها برای کودکان و نوجوانان و جوانان این استان فراهم شود و امیدواریم این استان به زودی به جایگاه درخور خود دست یابد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین