امروز: جمعه 31 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 مهر 1397 - 12:37
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر :

اتحاد خبر: همرمزان با اول مهرماه روز یکشنبه در آیینی 230 هزار و 800 دانش آموز این استان سال تحصیلی جدید را با حضور در هفت هزار و 950 کلاس درس در قالب 2 هزار و 200 واحد آموزشی آغاز کردند. مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آیین گفت: امسال جمعیت دانش آموزی این استان نسبت به سال گذشته 14 هزار نفر و شمار کلاس های درس...

اتحاد خبر: همرمزان با اول مهرماه روز یکشنبه در آیینی 230 هزار و 800 دانش آموز این استان سال تحصیلی جدید را با حضور در هفت هزار و 950 کلاس درس در قالب 2 هزار و 200 واحد آموزشی آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در این آیین گفت: امسال جمعیت دانش آموزی این استان نسبت به سال گذشته 14 هزار نفر و شمار کلاس های درس 388 افزایش نشان می دهد.


ناصر کرمی بیان کرد: همزمان با آغاز سال تحصیلی 552 فرهنگی استان بوشهر بازنشسته می شوند این درحالی است که ورودی های این مجموعه فقط 266 همکار جدید خواهد بود و تلاش می شود کمبود نیرو با استفاده از ظرفیت همکاران حق التدریس، نوبت دوم و بازنشستگان برطرف شود و در آغاز سال هیچ کلاسی بدون معلم نباشد.


وی با اشاره به شاخص پوشش تحصیلی 97.83 درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی در کشور گفت: در استان بوشهر این شاخص 98.7 درصد و در پیش دبستانی 78 درصد است.


کرمی یادآور شد: نمره نهایی امتحانات پیش دانشگاهی استان بوشهر برای سومین سال از نمره 11.84به 12.33 رسیده و این میزان از میانگین کشوری بالاتر است.


مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کسب 211رتبه زیر هزار در کنکور، رتبه های اول تا سوم کشوری توسط 48 دانش آموز در مسابقه های فرهنگی و هنری در رشته های انفرادی و گروهی، رتبه اول، دوم و پنجم کشور در مسابقه های قرآن، عترت و نماز، پنج مقام تیمی در مسابقه های ورزشی دانش آموزی و کسب 25 مدال انفرادی در این مسابقه ها از دیگر دستاوردهای موفقیت آمیز آموزش و پرورش استان است.


وی با اشاره به اهمیت همکاری خیران با آموزش و پرورش افزود: امروز با همت مسئولان و انجمن خیران مدرسه ساز استان تعداد کلاس های تخریبی از یکهزار و 330 به 700 کلاس رسیده است و باید به روزی برسیم که کلاس درس تخریبی در استان وجود نداشته باشد.


کرمی بر ضرورت اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان در استان برای رسیدن به جایگاه مطلوب در این بخش تاکید کرد. /دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین