امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 01 مهر 1397 - 12:01

 اتحاد خبر: همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر نواخته شد.

 اتحاد خبر: همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر نواخته شد.
زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر نواخته شد

به گزارش تسنیم، با نواحتن شدن زنگ مدارس در استان بوشهر سال تحصیلی جدید صبح امروز با حضور  230 هزار و 800 دانش آموز آغاز شد.

 

در  مراسمی که در مدرسه فرزانگان بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، معاون استاندار، فرماندهان نیروهای مسلح و فرهنگیان برگزار شد

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با تسلیت جان باختن  عده‌ای از هموطنان در حادثه تروریستی اهواز و گرامیداشت هفته دفاع مقدس به بازگشایی مداس پرداخت و با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در جوامع و دوران‌‌ها اظهار داشت: همواره آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت نقش مهم و اثرگذاری داشته است.

 

ناصر کرمی رسالت آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت سرمایه‌های اجتماعی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: عملیاتی شدن گفتمان یادگیری و تعلیم و تربیت رسالت آموزش و پرورش است که همکاری و یاری رساندن همه آحاد جامعه و مسئولان امری مهم و ضروری است.

وی، دانش‌آموزان را آیندگان جامعه دانست و تصریح کرد: همگان باید نسبت به آیندگان اجتماع احساس مسئولیت کنند و در رفع مشکلات آموزش و پرورش را یاری کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تحقق سند تحول بنیادین درآموزش وپرورش را مورد تاکید قرار داد و گفت: با تحقق این مهم زمینه رسیدن به اهداف تبیین شده در جامعه فراهم می‌‌شود که همگان باید در تحقق این سند، نقشه جامعه علمی، برنامه ششم توسعه و برنامه چشم انداز نظام تلاش و همکاری کنند.

 

کرمی از ارتقای جایگاه علمی آموزش و پرورش استان خبرداد و بیان کرد: جایگاه علمی استان بوشهر از 22 به 16 صعود کرده و در این راستا میانگین نمرات امتحانات نهایی دانش آموزان از میانگین کشوری افزایش داشته است.

 

وی طرح تقویت علمی دانش‌آموزان را مورد اشاره قرار  داد و تصریح کرد: با همکاری وزارت نفت این طرح در بسیاری از شهرستان‌های استان بوشهر اجرایی شده که امید می‌رود طرح تقویت بنیه علمی با همکاری شوراها، دهیاری‌های و شهرداری‌ها امسال اجرایی شود.

 

 وی از آغاز سال تحصیلی با حضور بیش از 230 هزار دانش‌آموز خبر داد و گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی 230 هزار و 800 دانش آموز راهی 2 هزار و 200 مدرسه شدند که تعداد دانش‌‌آموزان 14 هزار نفر نسبت به سال قبل افزایش دارد./د



کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین