امروز: چهارشنبه 29 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 28 شهريور 1397 - 23:19
مسئول هیئت تعزیه خوانی سیدالشهداء روستای نظر آقا در گفتگوی اختصاصی با اتحاد خبر:

اتحاد خبر: مسئول هیئت  تعزیه خوانی سیدالشهداء روستای نظر آقا در گفتگوی اختصاصی با اتحاد خبر از راه‌اندازی مجتمع فرهنگی، مذهبی سیدالشهدا در نظر آقا خبر داد و گفت: بی‌شک با راه‌اندازی این مجتمع مذهبی، فرهنگی که مزین به نام سیدالشهدا است پایگاه مهم و ماندگار نشر آیین‌های مذهبی و مفاهیم غنی عاشورا در استان خواهد بود. به گزارش اتحاد خبر؛ شاپور رزمجو ...

راه‌اندازی "مجتمع فرهنگی، مذهبی سیدالشهدا" جهت  نشر مفاهیم غنی عاشورا در نظر آقا

اتحاد خبر-سکینه صابری: مسئول هیئت  تعزیه خوانی سیدالشهداء روستای نظر آقا در گفتگوی اختصاصی با اتحاد خبر از راه‌اندازی مجتمع فرهنگی، مذهبی سیدالشهدا در نظر آقا خبر داد و گفت: بی‌شک با راه‌اندازی این مجتمع مذهبی، فرهنگی که مزین به نام سیدالشهدا است پایگاه مهم و ماندگار نشر آیین‌های مذهبی و مفاهیم غنی عاشورا در استان خواهد بود.

 

به گزارش اتحاد خبر؛ شاپور رزمجو اولویت اول زندگی خود را امام حسین  (ع) و ذکر مبارک نام آن حضرت دانست و اظهار داشت:  از زمانی که چشم برجهان گشودم خود را در فضایی از ذکر و فریاد یا حسین (ع)  احساس کردم و هرروز که بر سن من افزوده می‌شد، حجم بیشتری از اجرای مراسمات محرم را تجربه می‌کردم و این حضور باعث تقویت و ماندگاری علاقه من به این آیین شد. به‌گونه‌ای که به‌عنوان اولویت اول زندگی‌ام آن را دنبال کردم و به لطف و عنایت ویژه حضرت اباعبدالله الحسین (ع) این حرکت هرروز جدی‌تر و باشکوه‌تر دنبال می‌شد.

رزمجو ادامه داد: در این آیین ارزشمند ایرانی اسلامی، خیل عظیمی از علاقه‌مندان ما را یاری می‌کنند. از روزی که به‌صورت جدی‌تر برگزاری این مراسم را دنبال کردیم سعی ما بر اصلاح ساختاری تعزیه بود و الحمدالله با حضور بزرگان مذهبی شهرستان و استان ازلحاظ محتوی توانستیم با نقص کمتر این مراسم را برگزار کنیم.

 

مسئول هیئت تعزیه خوانی سیدالشهداء روستای نظر آقا از همت مضاعف  مردم نظر آقا گفت و اظهار داشت: مردم نظر آقا از دیرباز عزم جدی در مشارکت‌های عمومی داشته‌اند و هرروز این همت مضاعف می‌شود.

وی ادامه ادامه داد: ما در حال حاضر شاهد یکی از بزرگ‌ترین مکان تعزیه‌خوانی استان و بلکه جنوب کشور را داریم و این مهم جز با حمایت و مشارکت ارزشمند علاقه‌مندان دلسوز و صادق تعزیه‌خوانی در نظر آقا ممکن نبود.

 

مسئول هیئت  تعزیه خوانی سیدالشهداء از تمامی کسانی  که در هر زمینه ای کمک و مساعدت  کردند تقدیر و تشکر نمود و افزود: ما با دست‌خالی و صرفاً به برکت نام امام حسین (ع) و همت همراهان و عاشقان اباعبدالله حرکت را آغاز کردیم وادامه خواهیم داد واز  تمامی کسانی  که در هر زمینه ای کمک و مساعدت  کردند تقدیر و تشکر می کنیم و همچنان طلب کمک و مساعدت از همه عزیزان داریم . عزیزانی که همیشه یار و یاور این هیئت بوده‌اند و الان شاهد یک حرکت بزرگ در جهت راه‌اندازی این پایگاه بزرگ عاشورایی هستند و یقین داریم این حرکت توقف نخواهد کرد جز اینکه این بنای باشکوه تأسیس ویکی از فعال ترین مجتمع های فرهنگی استان بشمار آید.

رزمجو در بحث محتوا و متن تعزیه عاشورا خاطر نشان کرد:  در بحث محتوا ما یک متن قوی ازلحاظ فرم و اجرا را طی تحقیقات گسترده آغاز کردیم و مهر تائید بزرگان تاریخ و مستندات مذهبی بر این متن حک‌شده و همین علت باعث شده هرروز بیش از گذشته بر مخاطبان افزوده شود.

 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کنونی جامعه و بخصوص این هیئت اظهار داشت: ما در کنار همه مشکلات اقتصادی، اجتماعی که در حال حاضر فشارهای جدی بر مردم وارد کرده است سعی‌مان بر روشن نگه‌داشتن این شمع فروزان است. سعی‌مان این است که از حواشی پرهیز کنیم و علاوه بر انتقال پیام عاشورا، مردم را با شوق‌وذوق به‌پای این مراسمات مذهبی نگه‌داریم.

 

وی خاطر نشان کرد: تعزیه نظر آقا هر چه دارد از بزرگان و پیش‌کسوتان تعزیه‌خوانی است که از قرن گذشته نفس به نفس دنبال شده و یک میراث ارزشمند برای ما به یادگار گذاشته‌اند. و ما هم موظف هستیم به لطف خدا و عنایت امام حسین (ع) و همراهی و همت یاران وفادار عزاداری سیدالشهدا این بار را به نحو شایسته دنبال کنیم و به دست نسل آینده بسپاریم./صکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین