امروز: دوشنبه 06 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 شهريور 1397 - 12:00
به همت انجمن فن بیان و گویندگی شهریاران؛

اتحاد خبر: آیین اختتامیه کارگاه فن بیان و تکنیک های اجرا با حضور "احمد زنگنه"، مدرس سخنرانی عمومی به دو زبان فارسی و انگلیسی عصر روز دوشنبه 26 شهریور ماه ساعت 17 در کتابخانه ی شهید بهشتی برگزار گردید. به گزارش "اتحاد خبر"، مدیرعامل انجمن فن بیان و گویندگی شهریاران گفت: خوشحالیم که بار دیگر توانستیم دوره ای تخصصی با بازخورد مناسب...

اتحاد خبر: آیین اختتامیه کارگاه فن بیان و تکنیک های اجرا با حضور "احمد زنگنه"، مدرس سخنرانی عمومی به دو زبان فارسی و انگلیسی عصر روز دوشنبه 26 شهریور ماه ساعت 17 در کتابخانه ی شهید بهشتی برگزار گردید.

به گزارش "اتحاد خبر"، مدیرعامل انجمن فن بیان و گویندگی شهریاران گفت: خوشحالیم که بار دیگر توانستیم دوره ای تخصصی با بازخورد مناسب را جهت استفاده همشهریان خود در برازجان برگزار نماییم.

بانو بوستانی ضمن تقدیر از استاد احمد زنگنه اظهار داشت: ایشان با بزرگواری قبول زحمت نموده و در جهت ارتقاء توانمندی های اعضای انجمن شهریاران و همشهریان عزیزمان کوشیدند.

مدرس سخنوری و تکنیک های اجرا با اشاره به ضرورت همدلی عنوان کرد: استفاده از زبان بدن در زمان ارائه و هر نوع از سخنرانی، به جذابیت اجرای شما کمک می کند.

احمد زنگنه با بیان اینکه فن بیان مهارتی اکتسابی است، افزود: یکی از ویژگی های خوب یک سخنران این است که سخنرانی خود را در قالب داستان بیان نماید.

وی تصریح کرد: فن بیان توانایی استفاده از اجزای ارتباطی خود شامل کلام، لحن و زبان بدن جهت خوب صحبت کردن و انتقال صحیح پیام به مخاطب است، به نحوی که بتوانیم به راحتی در یک جمع صحبتی مفید و موثر به دور از خجالت داشته باشیم.

زنگنه خاطرنشان کرد: سخنوری یا خطابه فنی است که به وسیله ی آن گوینده در سخنان خود شنونده را اقناع کرده و او را بر هدفی که دارد ترغیب و تحریک نماید، لذا پیش از اینکه یک سخنور خوب باشید باید یک شنونده ی خوب باشید.

این مدرس سخنرانی عمومی با تاکید بر اهمیت تمرین بداهه گویی و ساختار آن گفت: اطلاعات عمومی معتبر را در ذهنتان ثبت کنید، تمرین اعداد، درک موقعیت، تمرین تفاوت ها و شباهت ها، ارائه تعریف بداهه گویی با یک تصویر یا کلمه، تعریف قصه و داستان می تواند شما را در بداهه گویی کمک نماید. همچنین استفاده ی هوشمند از وقفه ها و زبان بدن و صحبت کردن متناسب با موضوع از دیگر موارد مهم در یک سخنرانی است.

احمد زنگنه ضمن برشمردن برخی از تکنیک های اجرا عنوان کرد: داستان بگویید، شعار بسازید و آن را در میان حرف هایتان تکرار کنید، از طریق طرح سوال، عبارت و گفتن داستان با شنوندگان ارتباط عاطفی برقرار کنید، با کلام خود احساستان را منتقل کنید، از حرکات نمادین، توصیفی و احساسی استفاده نمایید، و همچنین محدوده های ارتباطی را رعایت کنید.

در پایان این آیین تعدادی از هنرجویان حاضر در کارگاه تمرین یک تا سه دقیقه ای اجرا و بداهه گویی داشتند.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/06/28 - 21:32
0
0
لازمه تحول در همه زمینه ها منوط به شفافیت و صراحت و بلاغت در بیان خواسته هاست،هم به صورت فردی هم اجتماعی.قطعا در تاریخ پر حادثه استان بوشهر وبه زعم اون در نواحی دشتستان وبنده با دله وصراحت عرض میکنم نواحی سعدآباد که برازجان به اثبات تاریخ در این شهر کهن حضور پیدا میکردند برای اعلام مواضع قاطع خود علیه دولت وقت،سرچشمه ی همه اینها داشتن بیانی رسا گویا صادق وبا حلم وعمل وعلم.
وگرنه راه به جایی نمی بردند ومثل خیلی استان های نو پا که قدمت استان شدندش به عمر شهر شدن سعدآیاد نمی رسد گویای این است نکته ای درین دیار وسایر نقاط استان بوشهر نهفته.
که البته مقداری حراس دوستان بالا دستی هم از اینست
بیان محکم وقاطع و دارای ریشه.
البته بدلیل عدم بکارگیر فنون وعلوم تخصصی درین حوزه متاسفانه شاهد رشد چشم گیر وقابل توجه نبودیم تا سیل عظیم علاقمندان ونخبگان بیان را به سر منزل مقصود یعنی استاد فن بیان برسانیم.
امید است این مهم بدون نگاه تبعیض آمیز دوستان که همیشه تفرقه افکنان عمل میکنند شاهد ستارگان درخشانی درین عرصه باشیم.
پذیرش واقعیت، نشانه درک صیحیح شما از زندگی وجامعه است.
1397/06/27 - 12:33
0
3
دشتستان بزرگ در زمان قدیم حدود 100 قبل نیز شخصیتی سخنور وشاعر و مبارز مانند شهید میرزا محمد خان غضنفرالسطنه برازجانی داشته است : در کتاب فارس وجنگ جهانی اول به نوشته رکن زاده آدمیت ، ایشان را از سخنسرایان فارس نام برده است : در آن زمان استان بوشهر از توابع استان فارس بوده است واین ویزگی ها در دشتستان مایه افتخار وفرهنگ غنی دشتستان در اعصار مختلف می باشد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین