امروز: دوشنبه 06 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 27 شهريور 1397 - 11:30

اتحاد خبر: رئیس هیات های مذهبی کشور گفت: هیات های مذهبی در عزاداری ها، سوگواری ها و اجرای آیین های سنتی از اقداماتی که باعث ترویج خرافه و وهن دین می شود، بطور جدی پرهیز کنند.

اتحاد خبر: رئیس هیات های مذهبی کشور گفت: هیات های مذهبی در عزاداری ها، سوگواری ها و اجرای آیین های سنتی از اقداماتی که باعث ترویج خرافه و وهن دین می شود، بطور جدی پرهیز کنند.

به گزارش ایرنا؛ نوشاد نوشادی روز سه شنبه افزود: همچنین برای حفظ وحدت بویژه در بین مذاهب شیعه و سنی مسئولان و مداحان باید اهتمام ویژه داشته و در موضوع ورود فرقه های ضاله به هیات های مذهبی هوشیار باشند.


وی اضافه کرد: علاوه براین هیات های مذهبی باید از هرگونه حرکتی که باعث ایجاد مزاحمت برای مردم و کندی عبور و مرور آنها می شود، بطور جدی پرهیز کنند.


نوشادی ادامه داد: برای جلوگیری از سلب آسایش و آرامش مردم باید از بلند کردن صدای بلندگوها در ساعت های پایانی شب خودداری شود.
رئیس هیات های مذهبی کشور اظهارداشت: برنامه ریزی لازم برای حرکت دسته جات عزاداری و تجمع هیات مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی انجام گرفته است.


وی بیان کرد: در این ارتباط نماز ظهر عاشورا با شکوه خاصی در شهرها و روستاهای ایران اسلامی برگزار می شود.


نوشادی ادامه داد: در ارتباط با ایستگاه های صلواتی نیز امسال ساماندهی آنها بطور نسبی انجام شده اما با این وجود نیاز به کار و نظارت بیشتری داریم.


وی در باره تامین اقلام موردنیاز هیات های مذهبی برای تهیه غذای نذری گفت: انتظار داریم در مرحله دوم توزیع کالاهای اساسی نظیر برنج، روغن، گوشت، مرغ و دیگر اقلام مورد نیاز این هیات ها ساماندهی مناسب تری در زمان و نحوه توزیع آنها اجرا شود.


نوشادی یادآور شد: در برگزاری آیین های مربوط به ماه محرم امسال 92 هزار هیات مذهبی و 80 هزار مداح سازمان یافته مشارکت دارند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین