امروز: شنبه 29 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 شهريور 1397 - 17:00
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی:

 اتحاد خبر: رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی در نشست با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان گفت: توانمندسازی دانشجویان با آموزش‌های مهارتی، گامی به سوی تحقق اقتصاد مقاومتی است.

اتحاد خبر: به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر، محمد جواد کاشفی با بیان اینکه تنها راه فراهم شدن مشکل اشتغال جوانان توانمندسازی آنان است،اظهار داشت: برای مرتفع کردن مشکل بیکاری فارغ‌التحصیلان در کشور و به طبعه آن استان بوشهر، باید به سمت دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین حرکت کنیم تا با تلفیق دانش با مهارت، دانشجو توانایی ایجاد اشتغال برای خود را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه  آموزش مهارت پلی بین دانش وکسب و کار است،افزود: افرادی که به مهارت‌آموزی در کنار آموزش‌های تئوری روی می‌آورند، بدون شک آینده شغلی مطمئن‌تری دارند و می‌توانند با در دست داشتن گواهینامه فنی و حرفه‌ای، پشتوانه‌ای برای اشتغال داشته باشند.

کاشفی اظهار کرد: امروزه تعداد فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی در حال افزایش است و افرادی که از مهارت کافی برخوردار نباشند، نمی‌توانند در رقابت پیروز شده و برنامه‌ریزی درستی برای ورود به بازار کار داشته باشند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای دشتی از مهارت‌آموزی دانشجویان خبرداد و خاطر نشان کرد: در راستای توانمند سازی دانشجویان و آشنایی با حرفه‌های مهارتی، 200 نفراز دانشجویان با مهار‌ت‌افزایی در سال جاری در شهرستان دشتی توانمند می شوند.

وی با تاکید بر رابطه اشتغال و توسعه پایدار، تصریح کرد: در واقع، نیروی انسانی متخصص و صاحب مهارت، با ارزش‌ترین و مهم‌ترین منابع اقتصادی هر کشوری برای رسیدن به توسعه محسوب می‌شود از این‌رو در شرایط کنونی کشور ، نمی‌توان از لزوم توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای دستیابی به «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» چشم‌پوشی کرد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین