امروز: جمعه 30 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 شهريور 1397 - 17:15

اتحاد خبر: اینکه مقوله سلامت اداری، امری بایسته و ارزشمند است که نیاز هر نظام سیاسی و اجتماعی پیشرفته و رو به جلویی است و در آن تردیدی نیست؛ اما اینکه این افاضات، از زبان چه کسی نیز جاری می شود، خود، محل پرسش و تأمل فراوانی است. دولتی که تمامی مدیران رده بالایش از معاون اول، معاون اجرایی، دستیار ارشد، مشاور و رییس دفتر و ... یا در زندان...

اتحاد خبر: "حمیدرضا حاجی بابایی"، وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد و نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی (از حوزه انتخابیه همدان و فامنین) در همایشی در بوشهر، طی سخنانی از "سلامت اداری" گفت و اینکه سلامت اداری، ضامن پیشرفت و توسعه کشور و زمینه ساز کاهش فساد در سازمان های دولتی و نهادهای عمومی و افزایش رضایتمندی مردم می شود.

اینکه مقوله سلامت اداری، امری بایسته و ارزشمند است که نیاز هر نظام سیاسی و اجتماعی پیشرفته و رو به جلویی است و در آن تردیدی نیست؛ اما اینکه این افاضات، از زبان چه کسی نیز جاری می شود، خود، محل پرسش و تأمل فراوانی است.

دولت احمدی نژاد(نهم و دهم) به استناد اسناد و مدارک متقن موجود و بنا به اظهار نظر دقیق کارشناسان امر - حتی اذعان مدیران فاصه گرفته از او - "فاسدترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی" است که به هیچ عنوان نیز قابل کتمان نیست.

دولتی که تمامی مدیران رده بالایش -  از معاون اول، معاون اجرایی، دستیار ارشد، مشاور و رییس دفتر و ... یا در زندان هستند یا در محاکم قضایی، پرونده های قطوری دارند -  که رسیدگی دقیق به آنها شاید سال های سال به درازا بکشد - نمی تواند مدعی دست پاکی و سلامت اداری باشد.

اختلاس های عجیب و غریب 3 هزار، 9 هزار و 12 هزار میلیارد تومانی در شبکه بانکی و همچنین فسادهای گسترده مالی در طرح های عمرانی - که هیچ گاه نیز به بهره برداری نرسیدند - اختلاس سرگیچه آور در سازمان تأمین اجتماعی در دوره ریاست "مرتضوی"، قاضی معروف کهریزک، همچنین آغاز روند اختلاس بزرگ در صندوق ذخیره فرهنگیان(در دوره وزارت ایشان)، از مواردی نیست که کسی بتواند آنها را نادیده بگیرد. حال چه شده است که اینان هم اکنون داعیه دار سلامت اداری در کشور شده اند؟

آیا خلأ ناشی از ناتوانی دولت در بیان حقایق و واقعیت های آن هشت سال، نیست که آنان را این گونه جری کرده است؟

هر چند پرداختن به مطالبی که رییس جمهور پیشین در گفته ها و سخنرانی هایشان در این شهر و آن شهر، به انتقاد از دولت مستقر می پردازند، خود مقوله دیگری است.

 

اما بهتر بود در انتخاب سخنران برای همایشی که انتظار داریم تاثیر عملی بر سلامت اداری مسئولان داشته باشد دقت بیشتری به عمل می آمد.

 

یکی از حاضرین در همایش

نام محفوظکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/06/28 - 07:47
2
0
با سلام
در سال ۱۳۸۹ در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت نموده و جز ۵ نفر اول در رشته خود شدیم اما متاسفانه استخدام نشدیم و بعد از مدتی ۱۶ نفر از در رشته ما که معماری بود را استخدام کردند این در حالی بود که ایشان وزیر وقت بودند.
با سپاس محمد جواد بابایی
1397/06/27 - 12:22
3
0
از قدیم گفته اند آب وقتی سر بالا برود قرباغه ابوعطا می خواند
1397/06/26 - 11:01
0
4
کدام مدرک متقن اثبات می کنه که فاسدترین دولت بوده؟! اینکه معاون اول دولت سابق قضایی دارد دلیل نمی شود هر کس در دولت بوده فاسد معرفی شود. انصاف داشته باشد. اگر اینگونه باشد پس وجود جاسوس در تیم مذاکره کننده دولت روحانی هم به معنای جاسوس بودن همه اعضای تیم و حتی دولت آقای روحانی ست! این چه منطقی ست؟!
1397/06/26 - 10:17
3
2
خیلی به روحانی امیدوار بودیم این از اون بدتر شد هیچ راهی برای پیشرفت و ترقی ایران وجود نداره به جز اصلاحات اساسی در نظام سیاسی و اقتصادی کشور و اصلاح قانون اساسی از طریق همه پرسی
1397/06/26 - 09:13
2
4
اینکه مجرم امنیتی سال 88 که اتفاقا از لیدرهای اصلاحات هم هست هر چند روز یک بار افاضه فیض می کند و برای بهبود وضع کشور نسخه می پیچد از نظر شما پسندیده است؟ اینکه صدها پرونده فساد اداری و اقتصادی در همین دولت مورد حمایت شما رو شده امری پسندیده است؟
1397/06/26 - 08:59
1
3
آقای .... که حتی حاضر نشدی اسم خود را زیر مقاله درج کنی جواب افرادی همچون شما .... خاموشی است .
عملکرد دولت تدبیر شما را هم در قضیه فسادها دیدیم ...........
1397/06/25 - 19:32
1
1
از طرف چه ارگانی دعوت شده بود؟
پاسخ: ستاد امر به معروف استان بوشهر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین