امروز: سه شنبه 04 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 24 شهريور 1397 - 10:38
مدیرکل امور اقتصادی استانداری بوشهر:

اتحاد خبر:  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر با وجود ظرفیت های عمده در عرصه دریا و دریانوردی، قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است. سید اسماعیل موسوی صبح شنبه در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: صنعت پرورش میگو به عنوان یک زنجیره کامل شامل واردات مولد، تکثیر، پرورش، تولید غذا...

اتحاد خبر:  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: استان بوشهر با وجود ظرفیت های عمده در عرصه دریا و دریانوردی، قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است.

بوشهر قطب صنعت میگوی پرورشی کشور است

به گزارش مهر، سید اسماعیل موسوی صبح شنبه در نشست شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت اظهار داشت: صنعت پرورش میگو به عنوان یک زنجیره کامل شامل واردات مولد، تکثیر، پرورش، تولید غذا، عمل آوری و صادرات نقش پررنگی در ایجاد اشتغال مولد و پایدار در اراضی لم‌­یزرع مرزی سواحل جنوبی کشور به ویژه استان بوشهر به عهده دارد.

 

موسوی گفت: با توجه به اینکه در شرایط جدید اقتصادی کشور مشکلاتی پیش روی صادرات میگوی پرورشی استان وجود دارد، لذا حمایت همه جانبه دستگاه­‌های اجرایی از بخش­‌های مختلف تولیدی و اقتصادی­ به خصوص این محصول صادرات محور بیش از پیش ضرورت دارد.

 

وی ادامه داد: مسئولان استان به‌ویژه استاندار بوشهر در راستای حل این مشکلات و رفع دغدغه و نگرانی همه فعالان این حوزه اقتصادی، مکاتبات لازم را با معاون اول رییس جمهور و تعدادی از وزرا انجام داده و انشاالله تا حصول نتیجه مطلوب موضوع را پیگیری خواهند کرد.

 

موسوی بیان کرد: به منظور حمایت از تولیدکنندگان و فعالان صنعت پرورش میگو، تشویق و رفع نگرانی مربوط به نحوه فعالیت شاغلان این حوزه در سال زراعی آینده موضوعاتی همچون بلاتکلیفی درخصوص نرخ ارز حاصل از صادرات و لغو تعهد ارزی، پیش بینی و تامین کشتی‌­های کانتینربر یخچالی به میزان کافی در بنادر جنوب به ویژه بندر بوشهر به ­عنوان قطب صنعت پرورش میگو با بیش از ۵۰ درصد تولید کشور و اصلاح محاسبه نرخ تعرفه خدمات بندری بر مبنای نرخ دولتی ارز پیگیری شده است.

 

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت تدبیر و امید، تصمیمات مقتضی را مطابق با شرایط این صنعت اتخاذ کند./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین