امروز: سه شنبه 04 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 شهريور 1397 - 11:25
با حضور معاون رئیس جمهوری؛

اتحاد خبر: اورژانس هوایی بوشهر با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، استاندار، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در فرودگاه این استان راه اندازی شد. به گزارش «اتحاد خبر»؛ استاندار بوشهر تامین آمبولانس دریایی برای استان را از برنامه های اولویت دار استان عنوان کرد و افزود: عبدالکریم گراوند تقویت زیرساختهای بهداشتی ...

اتحاد خبر: اورژانس هوایی بوشهر روز پنجشنبه با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری، استاندار، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی در فرودگاه این استان راه اندازی شد.


به گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، استاندار بوشهر تامین آمبولانس دریایی برای استان را از برنامه های اولویت دار استان عنوان کرد.

 


عبدالکریم گراوند تقویت زیرساختهای بهداشتی و درمانی را از جمله سیاستها و اولویتهای استان بوشهر معرفی کرد.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این آئین گفت: اورژانس هوایی به صورت رسمی از اواخر 93 در استان راه اندازی و فعال بوده است ولی با توجه به محدودیتی که در شعاع پروازی آمبولانس هوایی وجود داشت و نیز موقعیت استان که به شکل خطی یا مرزهای آبی گسترده است ضروری است که این محدودیت ارتقا یافته تا بتوان در ماموریتهای بیشتری خدمات مورد نیاز در اختیار بیماران و مصدومان قرار بگیرد.


سعید کشمیری افزود: متوسط فاصله پاهها در کشور 40 کیلومتر و در بوشهر 27 کیلومتر، میانگین زمان رسیدن در صحنه در کشور در جاده 15و در شهر 9 دقیقه است که این آمار در بوشهر به ترتیب هشت و 6 دقیقه است.


وی بیان کرد: اورژانس هوایی بوشهر جزو 14 پایگاهی است که برای نخستین بار از 18 مرداد 93 شروع به کار کرد و سالانه به صورت میانگین 39 پرواز داشته است.


کشمیری ادامه داد: در سال 96، 38 ماموریت و در پنج ماه سال جاری 21 ماموریت تاکنون انجام شده است.


وی یادآور شد: تعداد کم پروازها به دلیل محدود بودن شعاع پروازی 150 کیلومتری بود که با توجه به طول 707 کیلومتری استان و فاصله 320 کیلومتری استان نسبت به شیراز ماموریتها بیشتر به انتقال بیماران خارگ محدود می شود.


وی گفت: بالگرد فعلی که با هزینه سالانه حدود 50 میلیارد ریال در اختیار مردم بوشهر است محدودیت ندارد./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین