امروز: شنبه 31 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 شهريور 1397 - 08:32
فرماندار دشتستان در همایش میثاق عاشورائیان :

اتحاد خبر:همایش میثاق عاشورائیان در محل سالن اجتماعات کانون امام خمینی (ره) برازجان، با حضور فرماندار دشتستان، مدیر کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ، امام جمعه برازجان ، رئیس شورای هیأت های مذهبی و هیأت های مذهبی شهرستان، برگزار گردید.فرماندار دشتستان در این همایش گفت: مهمترین هدف امام حسین (ع) ...

اتحاد خبر:همایش میثاق عاشورائیان در محل سالن اجتماعات کانون امام خمینی (ره) برازجان، با حضور فرماندار دشتستان، مدیر کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ، امام جمعه برازجان ، رئیس شورای هیأت های مذهبی و هیأت های مذهبی شهرستان، برگزار گردید.فرماندار دشتستان در این همایش گفت: مهمترین هدف امام حسین (ع) در قیام کربلا، اصلاح جامعه و امت محمدی، امر به معروف ، نهی از منکر ، احیای سنت پیامبر (ص) ، مبارزه با جهل و اجرای عدالت بود.

دکتر ارسلان زارع افزود: از آنجایی که از زمان واقعه ثقیفه ، زمینه های فاصله گرفتن امت از سنت رسول الله فراهم شد و در دوره ی حکومت معاویه، انحراف به اوج رسید، برای احیای ارزش های دینی لازم بود، این قیام صورت گیرد. نقش و نتیجه این قیام و نهضت بزرگ برای احیای ارزش های دینی نه فقط برای سال 61 هجری یا صدر اسلام بود، بلکه برای همه ی اعصار و دوران های تاریخی نتیجه بخش بوده است، به طوری که تشیع و حیات دین مبین اسلام متأثر از آن است.

 فرماندار دشتستان در بخشی دیگر از سخنان به لزوم استفاده بهینه از فرصت تجمعات و مراسمات ایام محرم برای تقویت وحدت ، انسجام و همدلی، اشاره کرد و گفت: خطیبان، وعاظ، مداحان و دست اندرکاران مراسمات سوگواری امام حسین (ع) و یاران با وفایش باید در راستای وحدت مردم کوشا باشند و ضمن درک وضعیت امروز جامعه و کشور، برای تحقق منویات و فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، فلسفه قیام کربلا را تبیین نمایند.
کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین