امروز: جمعه 30 فروردين 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 شهريور 1397 - 10:49

اتحاد خبر: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان بوشهرگفت: سد تنگ ارم دشتستان یکی از مهم ترین پروژه های زیربنایی این استان است که با آبگیری آن مشکل کمبود آب این بخش برطرف می شود. علی محمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: احداث این سد که هم اکنون در مراحل پایانی ساخت قرار دارد به منظور تامین آب شرب مورد نیاز 21 هزار نفر از جمعیت این بخش...

اتحاد خبر: معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای استان بوشهرگفت: سد تنگ ارم دشتستان یکی از مهم ترین پروژه های زیربنایی این استان است که با آبگیری آن مشکل کمبود آب این بخش برطرف می شود.

به گزارش ایرنا، علی محمدی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: احداث این سد که هم اکنون در مراحل پایانی ساخت قرار دارد به منظور تامین آب شرب مورد نیاز 21 هزار نفر از جمعیت این بخش با میزان تخصیص 2 میلیون متر مکعب در سال برای افق سال 1410 است.


وی اضافه کرد: همچنین احداث این سد نقشی مهم در کنترل سیلاب های فصلی که باعث تخریب زمین های کشاورزی و راه های ارتباطی در پایین دست می شود، دارد.


محمدی ادامه داد: تامین آب آشامیدنی مورد نیاز منطقه و تغذیه سفره های آب زیر زمینی محدوده پایین دست سد، از اهداف ساخت این سد است.


معاون طرح و توسعه شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر بیان کرد: سد تنگ ارم با اعتبار190 میلیارد ریال، در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.


وی افزود: این سد از نوع سنگ و سیمانی با پوشش بتنی است که حجم مخزن آن چهار میلیون مترمکعب، ارتفاع 31 متر، طول تاج 199 مترو عرض آن چهار متر است.


سد مخزنی تنگ ارم در بخش ارم شهرستان دشتستان و در فاصله 10 کیلومتری شرق شهر تنگ ارم واقع شدهکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/06/18 - 14:43
0
1
امیدوارم اینطور باشد
اما اینقدر وعده های دروغ شنیده ایم که حتی اگر راست باشد در نظرمان دروغ جلوه می کند.
1397/06/18 - 12:35
0
1
این سد هم از میراث مسوولین دولت دهم است.یادشان گرامی.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین