امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 29 مرداد 1397 - 12:42
مدیرکل دامپزشکی بوشهر:

اتحاد خبر: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام درخواست می شود از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز شود.

اتحاد خبر: مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر گفت: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام درخواست می شود از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز شود.

کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه جایز نیست

به گزارش مهر؛ مرتضی بحرانی امروز در بوشهر اظهار داشت: دامپزشکی استان همچون گذشته آمادگی لازم برای ارائه خدمت در روز عید قربان به ‌منظور حفظ سلامتی شهروندان و تأمین بهداشت ‌عمومی آنان را دارد.

 

وی با اشاره تدابیر اندیشیده شده برای ارائه خدمات در عید سعید قربان افزود: تیم‌های ویژه بازرسی بهداشتی دامپزشکی برای حضور در سراسر استان تشکیل شده و آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

 

بحرانی تصریح کرد: در همین راستا اکیپهای ثابت و سیار کنترل و نظارت بهداشتی و شرعی و همچنین کشتارگاه‌های دام در سراسر استان صبح روز عید قربان از ساعت 7 صبح تا  13 آماده خدمات رسانی به عموم مردم خواهند بود.

 

وی ادامه داد: این تیمها در قالب 10 اکیپ ثابت، 20 اکیپ سیار،9 نفر دامپزشک، 32 بازرس نظارت بهداشتی و دو نفر ناظر شرعی در همه مناطق استان حضور یافته و فعالیت خواهند کرد.

 

مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر یادآور شد: کشتار و ذبح دام در منازل و معابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی، موجب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود.

 

بحرانی خاطرنشان کرد: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام از جمله تب خون ‌ریزی‌ دهنده کریمه کنگو، تب مالت، سل، هاری، سیاه ‌زخم و همچنین ارتقاء و تامین بخشی از بهداشت عمومی، از تمام شهروندان و خیرین درخواست داریم تا از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز کرده و توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند ./دکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین