امروز: پنجشنبه 30 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 25 مرداد 1397 - 11:28
وزیر ارتباطات در عسلویه:

اتحاد خبر:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش برای بهبود وضعیت ارتباطی در استان بوشهر، گفت: زیرساخت‌های ارتباطی در استان بوشهر توسعه می‌یابد.به گزارش اتحاد خبر، محمد جواد آذری جهرمی صبح پنجشنبه در نشست فعالان اجتماعی، نخبگان و روحانیون اهل سنت عسلویه اظهار داشت: شاهد منبع خوب اشتغال در عسلویه هستم چراکه پدرم اینجا مشغول کار بوده‌اند...

اتحاد خبر:وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش برای بهبود وضعیت ارتباطی در استان بوشهر، گفت: زیرساخت‌های ارتباطی در استان بوشهر توسعه می‌یابد.

به گزارش اتحاد خبر، محمد جواد آذری جهرمی صبح پنجشنبه در نشست فعالان اجتماعی، نخبگان و روحانیون اهل سنت عسلویه اظهار داشت: شاهد منبع خوب اشتغال در عسلویه هستم چراکه پدرم اینجا مشغول کار بوده‌اند.

زیرساخت‌های ارتباطی در استان بوشهر توسعه می‌یابد وی با بیان اینکه آخرین حضورم سال ۸۳ در عسلویه بوده که خیلی توسعه پیدا کرده است، اضافه کرد: ثمرات این توسعه برای کل کشور بوده است و این توسعه باید متوازن باشد.

وزیر ارتباطات بیان کرد: شرکت‌ها باید ۵۰ درصد از نیروهای خدماتی و ۱۰۰ درصد از مدیران بومی استفاده کند. موضوع آلودگی هوا قبل اینکه به عسلویه بیایم با دوستان محیط زیست، به معضلات این آلودگی اشاره کردیم. قاعدتا راه حل وجود دارد ولی در حوضه فعالیت من نیست. این موضوع را حتما در جلسه هیئت دولت بیان میکنم.

آذری جهرمی با بیان اینکه به بوشهر نگاه ویژه داریم، اضافه کرد: با اینکه این استان کمبود داشته است ولی به رتبه هشتم از نظر ارتباطات رسیده است. سرعت پنهای باند اینترنت نسل چهارم ۲۰ مگابایت در استان و در شهرستان عسلویه ۲۵ مگابایت است و بیشتر از میانگین استان است.

وی خاطرنشان کرد: برای از بین رفتن مشکلات سایتی و اختلات سریع ورود می‌کنیم ولی بخاطر مشکلاتی که برای صادر شدن مجوز وجود دارد با مشکلاتی روبرو هستیم. برای تردد در منطقه ویژه و صادر شدن مجوز مشکل داریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: همچنین برای تملک و دسترسی به اراضی برای نصب امکانات با مشکل مواجهیم. اگر مشکل زمین‌ها حل شود، امکانات بهتری ارایه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه قول می‌دهم تا سه ماه دیگر مشکل تلفن ثابت در عسلویه حل شود و شاهد هیچ درخواست تلفن ثابتی نخواهیم بود، افزود: در روستایی که سرعت اینترنت پایین دارند و یا مشکل ‌آنتن‌دهی و پوشش خطوط ارتباطات دارند تا سه ماه دیگر رفع می‌شود. همچین پوشش بین راهی هم رفع خواهد شد.

آذری جهرمی با اشاره به اتصال مدارس به اینترنت و تلفن تصریح کرد: نگاه ویژه‌ای به هوشمندسازی مدارس داریم و باید همه تجهیزات صوتی و تصویری داشته باشد. قانون تکلیف کرده است برای جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر رایگان انجام خواهیم داد تا پایان امسال همه مدارس در مناطق روستایی متصل می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره پست عسلویه تا پایان سال مستقر خواهد شد، گفت: همچنین مشکلات اداره مخابرات با بررسی زیرساخت‌ها و موارد مورد نیازها، با مستقل شدن حل خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: خانم الماسی در روزهای سخت در مجلس خیلی کمک کردند و دنبال و پیگیر مشکلات بوده‌ند، قدردان ایشان هستیم.

مهرکانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین