امروز: شنبه 29 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 مرداد 1397 - 23:32
فرمانده انتظامی استان بوشهر:

اتحاد خبر: نشست مطبوعاتی فرمانده انتظامی ‌استان بوشهر عصر یکشنبه 21 مرداد ماه برگزار گردید.به گزارش «اتحاد خبر»؛ سردار خلیل واعظی، ضمن گرامیداشت 17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: خبرنگار همواره خود را در برابر مردم، اندیشه ها، اعتقادات، توسعه کشور و منافع ملی مسئول می داند. وی با اشاره به اینکه شغل خبرنگاری...

اتحاد خبر-زهره عرب: نشست مطبوعاتی فرمانده انتظامی ‌استان بوشهر عصر یکشنبه 21 مرداد ماه برگزار گردید.

به گزارش «اتحاد خبر»؛ سردار خلیل واعظی، ضمن گرامیداشت 17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار گفت: خبرنگار همواره خود را در برابر مردم، اندیشه ها، اعتقادات، توسعه کشور و منافع ملی مسئول می داند.وی با اشاره به اینکه شغل خبرنگاری با ماموریت‌های پلیس همسو می باشد، اظهار داشت: یک درک مشترک بین پلیس و خبرنگاران وجود دارد، چون هر دو از اولین نفراتی هستند که در صحنه وارد می شوند.

سردار واعظی با تاکید بر مبارزه و برخورد قاطع با سوداگران مرگ گفت: در چهار ماهه ی نخست امسال 4.4 تن مواد مخدر در استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 97 درصد افزایش داشته است، همچنین در این رابطه 48 قاچاقچی دستگیر گردیده اند.

فرمانده انتظامی ‌استان بوشهر از اجرای طرح مبارزه با مواد مخدر در محلات خبر داده و افزود: در راستای پاکسازی محلات و نقاط آلوده به تهیه و توزیع مواد مخدر، از طریق اجرای 126 مرحله طرح های محله محور با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی، 189 نفر خرده فروش مواد مخدر دستگیر شدند.

سردار خلیل واعظی با اشاره به کشف تقریبی 139 کیلوگرم مواد مخدر از این خرده فروشان عنوان کرد: در چهار ماهه ی نخست سال جاری 107 دستگاه خودرو و موتورسیکلت از قاچاقچیان مواد مخدر کشف شده است.

این مقام انتظامی با تاکید بر برخورد با جرایم اقتصادی در راستای ماموریت‌های پلیس، عنوان کرد: برای مقابله با متخلفان اقتصادی گروه‌های تخصصی تشکیل شده و تمامی فعالیت‌های این حوزه به شکل شبانه‌روزی رصد می‌شود.

رئیس پلیس استان بوشهر از کشف  انبار احتکار برنج در بوشهر خبر داد و افزود: طی 48 ساعت اخیر همکاران ما در شهرستان بوشهر موفق به کشف یک انبار حاوی حدود 500 تن برنج –به ظن احتکار- به ارزش 40 میلیارد ریال شدند. در شهرستان دشتستان نیز یک انبار احتکار حاوی 38 تن برنج خارجی، 2 تن ماکارونی و 14 تن از دیگر اقلام مصرفی مردم به ارزش یک میلیارد و 150 میلیون ریال کشف گردیده است که در این ارتباط متهمان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

وی با اشاره به اینکه برنج ‌های احتکار شده با ارز 4 هزار و 200 تومانی وارد کشور شده است، افزود: در طی 4 ماهه نخست سال جاری 3 انبار احتکار کالاهای موردنیاز و مصرفی خانواده ها به ارزش 141 میلیارد ریال در استان بوشهر کشف شده است.

سردار واعظی اظهار داشت: در بحث جرایم اینترنتی شاهد افزایش 56 درصدی بوده ایم، که با تلاش همکاران ما بیش از 90 درصد این جرایم کشف گردیده است.

وی ادامه داد: بیشترین جرایم فضای مجازی شامل کلاهبرداری اینترنتی، برداشت اینترنتی غیرمجاز، و هتک حیثیت در این فضا بوده که خانواده ها بایست در این خصوص توجه بیشتری داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به افزایش 52 درصدی برداشت اینترنتی غیرمجاز گفت: اگر چه 97 درصد این جرایم کشف شده است ولی بایست در بحث آموزش و پیشگیری فعال تر عمل نماییم و رسانه ها نیز یاری نمایند تا این میزان کاهش یابد. 

واعظی با بیان اینکه در بحث خودروهای قاچاق اقدامات خوبی صورت گرفته است، ابراز داشت: تعداد یک ‌هزار و 306 دستگاه خودرو وارداتی قاچاق از گمرک بندر بوشهر کشف شده است که البته به معنای توقیف همه اینها نیست بلکه تعدادی از این خودروها از بندر خارج شده اند.

وی از کشف 594 خودرو در بندر گناوه خبر داد و عنوان کرد: تعداد 222 دستگاه از این خودروها توقیف و مابقی از بندر خارج شده اند و در این خصوص یک نفر متهم بازداشت گردیده است که این موضوع مطابق قوانین پیگیری خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه استان ما از امنیت پایدار و مطلوبی برخوردار است، تصریح کرد: در جرایم خشن خصوصا در تیراندازی ها یک درصد افزایش داشته ایم، در حالی که نسبت دستیابی به کشف 87 درصد بوده است. به جز تیراندازی در سایر جرایم خشن و جنایی آمار نگران کننده ای وجود ندارد و حتی در زمینه ی قتل 36 درصد کاهش داشته ایم.

وی با اشاره به کاهش صد درصدی تصادفات در طرح نوروز گفت: در زمینه تصادفات درون شهری منجر به فوت 50 درصد کاهش داریم که آمار بسیار خوبی است. در پلیس راه نیز 5 درصد کاهش در تعداد کشته شده ها داشته ایم، ضمن اینکه در سال گذشته نیز شاهد کاهش این آمار بوده ایم. 

سردار خلیل واعظی از 400 میلیارد تومان کشفیات انواع کالای قاچاق در استان بوشهر خبر داده و افزود: در بحث قاچاق بیش از 300 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش کشفیات داشته ایم.

وی ضمن شرح دیگر کشفیات جرایم اقتصادی استان بوشهر تاکید کرد: در چهار ماهه نخست سال جاری دو فقره اختلاس به ارزش 2 میلیارد و 13 میلیون ریال، یک فقره پولشویی با ارزش 2 میلیارد و 400 میلیون ریال، 2 فقره فرار مالیاتی به ارزش 27 میلیارد ریال، یک مورد تسهیلات غیر مجاز بانکی به ارزش 110 میلیارد ریال کشف گردیده است که عاملان آنها دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در مجموع در چهار ماهه نخست امسال 48 فقره انواع جرائم اقتصادی کشف گردیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 87 درصد رشد را نشان می دهد. همچنین 33 فقره پرونده زمین خواری به ارزش 128 میلیارد ریال در استان بوشهر کشف و با همکاری مقامات قضایی تصرف گردیده است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین