امروز: شنبه 29 تير 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 22 مرداد 1397 - 16:50
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر:

اتحاد خبر:رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر از پرداخت تسهیلات کارآفرینی 500 میلیون ریالی با کارمزد دو درصد به دانشجویان این دانشگاه خبر داد.به گزارش اتحاد خبر، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: شغل خبرنگاری شغل بسیار لذت بخشی است اما سختی هایی هم دارد و به همین...

اتحاد خبر_ثریا شیری :رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر از پرداخت تسهیلات کارآفرینی 500 میلیون ریالی با کارمزد دو درصد به دانشجویان این دانشگاه خبر داد.


به گزارش اتحاد خبر، رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار داشت: شغل خبرنگاری شغل بسیار لذت بخشی است اما سختی هایی هم دارد و به همین دلیل است که این حرفه را جزو مشاغل پرخطر قرار می دهند.

 

حسین اسکندری در پاسخ به سوال خبرنگار اتحاد جنوب مبنی بر نبود رشته امور رسانه و روزنامه نگاری با توجه به نقش مهم و انکارناپذیر آن در جامعه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی استان بوشهر، بیان داشت: ضمن تشکر از خبرنگار اتحاد جنوب بابت طرح این موضوع مهم، این مسئله قابل پیگیری و بررسی می باشد، اما تاکنون در مورد این موضوع تصمیمی اتخاذ نشده و احتمال دارد در سال 98 در پروژه های کلان بتوانیم مقطع فوق لیسانس را برای برخی از رشته های تخصصی به دانشگاه اضافه کنیم اما در گام اول اولویت ما در رشته های صنعتی و بعد از آن در حوزه ی مدیریت و خدمات است.

وی با اشاره به فارغ التحصیلی 30 هزار دانشجو از 20 مرکز فعال در استان بوشهر از این دانشگاه، افزود: دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان بوشهر با داشتن 12 هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه دولتی این استان محسوب می‌شود.رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان بوشهر با اشاره به افزایش 15 درصدی دانشجویان این دانشگاه در سال گذشته و با بیان اینکه 39% دانشجویان این دانشگاه در بخش صنعت، ، 1.5% در بخش کشاورزی، 51.5% در مدیریت و خدمات و 8% در رشته‌های مرتبط با فرهنگ و هنر تحصیل می‌کنند، گفت: طبق برنامه ششم توسعه این دانشگاه می تواند 30% افزایش دانشجو داشته باشد این در حالی است که سایر دانشگاه ها تا 15% کاهش دانشجو داشته اند.

حسین اسکندری پرداخت تسهیلات کارآفرینی را یکی دیگر از برنامه های دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد و افزود: هدف از تشکیل دانشگاه علمی کاربردی کاهش قاصله آموزش و اشتغال است در همین راستا به دانشجویان این دانشگاه تسهیلات 500 میلیون ریالی با کارمزد دو درصدی پرداخت می کنیم.

وی همچنین از رتبه بندی مراکز در سه سطح یک و دو سه خبر داد و افزود: سطح هر مرکز در دریافت رشته های تحصیلی و تسهیلات آن مرکز تاثیرگذار است.

اسکندری از آغاز ثبت نام دانشجو در مقطع کاردانی از تاریخ 22 مرداد تا 28 مرداد و در مقطع کارشناسی از 29 مرداد به مدت یک هفته خبر داد.

 

کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین