امروز: يکشنبه 26 خرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 21 مرداد 1397 - 22:17
پاسخ شهرداری برازجان به ادعاهای رئیس شورای شهر؛

اتحاد خبر:در پی درج مصاحبه ریاست محترم شورای اسلامی شهر برازجان در پایگاه خبری تحلیلی اتحاد خبر در تاریخ 97/5/20در خصوص مشکلات مطروحه، درباب عدم بکارگیری نیروی انسانی خدماتی شاغل در شهرداری و ایجاد امنیت شغلی پایدار در بین این قشرتلاشگر، موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی حضور مردم شریف شهر برازجان ایفاد می نماییم ...

 بسمه تعالی

 

در پی درج مصاحبه ریاست محترم شورای اسلامی شهر برازجان در پایگاه خبری تحلیلی اتحاد خبر در تاریخ 97/5/20در خصوص مشکلات مطروحه، درباب عدم بکارگیری نیروی انسانی خدماتی شاغل در شهرداری و ایجاد امنیت شغلی پایدار در بین این قشرتلاشگر، موارد ذیل را جهت تنویر افکار عمومی حضور مردم شریف شهر برازجان ایفاد می نماییم .


۱)جذب هرگونه نیرو از طریق فرایند قانونی انجام می‌گیرد و شهردار  یا هر مقام دیگری به جز تبعیت از قوانین و مقررات استخدامی راه دیگری ندارد در حالی که پیرو اصل ۴۴ قانون اساسی و برنامه های مصوب مجلس شورای اسلامی در چند ساله اخیر چابک سازی و کوچک کردن دولت واستفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی به عنوان یک اصل در سیاست‌های کلان نظام مطرح می باشد که شهرداری نیز به عنوان یک نهاد ذیل این قانون خود را ملزم به اجرای این مهم می‌داند.
قابل ذکر است که کوچک‌سازی دولت به معنای حذف نیروهای اداری نمی باشد بلکه واگذاری نیرو به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌های عظیم این بخش مدنظرقانونگذار می باشد.

۲ )با وجود عدم مجوز جذب نیرو، تمامی ادارات و نهادهای دولتی در راستای عمل به سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی انجام پروژه های خدماتی خود را به شرکت‌های خصوصی واگذار می‌کنند این کار نه تنها امنیت شغلی کارگران را خدشه دار نمی نماید بلکه با توجه به قوانین حمایتی موجود به کارگران در جهت احقاق حق خود کمک بیشتری می کند. در حالیکه علاوه بر مزایای فراوان جهت قشر پرتلاش کارگر، کار را به ریل قانونی برگردانده و ضمن شفافیت از اتلاف منابع بیت المال جلوگیری می‌کند.

۳) در پاسخ به چرایی برگزار نشدن مناقصه مربوطه به استحضار مردم شریف رسانیده می‌شود که تا شهریور ماه ۹۴ شرکت خصوصی متولی این نیروها بوده است. پس از پایان قرارداد شهردار وقت فرصت سه ماهه جهت پیمانکار جدید درخواست می‌کند این فرصت تا ۶ ماه تمدید می‌شود و پس از آن مناقصه برگزار می‌شود که به علت اشکال در اسناد مناقصه و عدم به حد نصاب رسیدن متقاضیان مناقصه تجدید می شود. برای بار دوم مناقصه برگزارشده که این مناقصه هم با توجه به بالا بودن قیمت های پیشنهادی به نحوی که انجام پروژه توجیه اقتصادی نداشته است تجدید می‌گردد و در مرحله سوم هم به علت عدم رعایت آیین نامه مالی و معاملاتی شهرداریها در روند انجام فرآیند مناقصه، تجدید شده است. بعد از آن با توجه به تغییر شهردار و روی کار آمدن شورای جدید برای مدتی در این خصوص توقف ایجاد شده بود که شهردار محترم طی نامه شماره ۱۸۳۴۹ مورخه ۹۶/۹/۵ از شورا جهت انجام مناقصه جدید کسب تکلیف نموده که پس از گذشت ۸ ماه توسط رئیس محترم شورا در جلسه مطرح نگردیده و به دلایل نامعلوم تا کنون مصوب نگردیده است و در این مورد بارها شهردار از سازمان محترم بازرسی استان بوشهر تذکر صحیح و بجا  دریافت نموده است .

با این حال با توجه به اینکه در بدو شروع بکار شهردار حقوق کارگران عزیز با دو الی سه ماه تاخیر پرداخت میگردید که در حال حاضر کلیه حقوق کارگران خدوم شهرداری همراه با کارمندان رسمی بروز شده و تسویه گردیده و هیچ‌گونه معوقه ای ندارند.


۴) کلیه مصادیق اشاره شده در بند های پیشین مستنداً در شهرداری موجود است و در صورت درخواست نهادهای ذیربط قابل ارائه میباشد و در صورتی که رئیس شورا در این مورد شک و تردید داشته اند شایسته تر آن بود که طبق رسالت قانونی خود با احضار شهردار موضوع را مطرح می‌نمودند وطبق  قانون و با ارائه مستندات قانونی پاسخ دریافت می‌کردند تا با اقناع ایشان، موجبات تشویش اذهان کارگران عزیز و مردم شریف از وضعیت فرزندانشان فراهم نمی‌شد.


۵ ) رعایت قانون و حاکمیت قانون موجبات پیشرفت و رفاه در جامعه است و گفتارهای احساسی موجب خدشه به جایگاه رفیع قانون  و رواج آنارشیسم اجتماعی و برخوردهای سلیقه ای در جامعه می‌گردد که در دراز مدت بسترساز یأس ونا امیدی در بطن جامعه و خدای ناکرده ایجاد تبعات برای نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهدشد.
.
(الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو ‌الْأَلْبَابِ )

به سخن گوش فرا مى‏ دهند و بهترين آن را پيروى مى كنند اينانند كه خدايشان راه نموده و اينانند همان خردمندان .کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/05/23 - 09:00
0
0
با درود!
به نظر می رسد، شوراییان کنونی نیز در اندیشه پا گذاشتن در مسیر پراشتباه و پرهزینه (برای شهر و شهروندان) دوره پیشین هستند. اختلاف سلیقه میان شوراییان و شهردار و مجموعه شهرداری، امری بدیهی می تواند باشد، اما رسانه ای کردن آن، به مثابه پمپاژ فضای بی اعتمادی در جامعه است و آرامش عمومی را متزلزل می کند. مقوله ای که در فضای کنونی جامعه، جای خالی آن به شدت احساس می شود. شهردار محترم و مجمومعه شهرداری، در حال خدمت رسانی و انجام کارها و طرح های عمرانی و اجتماعی و فرهنگی اند که مورد پشتیبانی بخش عمده ای از اهالی شهر است و لازم است، اعضای محترم شورا و شهردار محترم، اختلاف ها و مشکلاتشان را(اگر به معنای واقعی واژه، دغدغه شهر و شهروندان را دارند که امیدوارم این گونه باشد) در جمع خودشان و با حسن نیت و به دور حب و بغض های شخصی، رفع و رجوع کنند. که اگر این گونه نباشد، در برابر مردم - که آنان را برگزیده اند - مسؤولند.
1397/05/22 - 17:48
1
0
با تشکر از اتحاد خبر که با چاپ جوابیه قانون مطبوعات را رعایت کرد اما این ایراد و اشکال اساسی به رئیس شورای اسلامی شهر بر میگرده که همچنین رفتار و گفتار در بین شوراهای استان بوشهر استثنا است. یا ما سراغ نداریم یا اصلا وجود نداره. بیاییم همه متانت را پیشه کنیم.
1397/05/22 - 17:35
1
1
واقعا باید به حال این شهر گریست شهرداری هم که داره مردمی کار میکنه نمیذارن به کارش ادامه بده
1397/05/22 - 17:04
0
0
بدیهی است هروجدان آگاه وپاکی بایستی حامی قشرکم درآمدوآسیب پذیرکارگرباشد،امیدوارم این اظهارات جناب رئیس شورادرحمایت ازکارگران شریف وزحمتکش واقعاازسردلسوزی وصداقت باشدونه یک حرکت پوپولیستی وعوام فریبانه که اگرازروی خیرخواهی بودبادعوت مسئولین ذی ربط شهرداری به جلسه شورابه طرح سؤالات لازم پرداخته می شد، شایدقانع شده ونیازی به رسانه ای کردن موضوع هم نمی بود. این ترفندهاوسناریوهاقدیمی وتکراری شده وبیشتربوی تخریب می دهد وموجب روی گردانی مضاعف مردم ازبر خی شورائیان محترم می شود.
1397/05/22 - 13:41
1
1
باور کنید شهردار برازجان بی نظیر
1397/05/22 - 06:36
1
0
اگر چه لحن بیان و مطلب تنظیم شده رییس محترم شورای شهر برازجان نشان از یکجانبه نگری غیر منصفانه بودن داشت و هر خواننده ی سایت وزین اتحاد خبر به سهولت متوجه موضوع و هدف از طرح چنین مطلبی می شد اما پایخ قانونی و منطقی شهرداری لازم بود تا چنانچه کسانی در جریان ماجرا نباشند به اصل حقیقت دست یابند. خداوند همه را به راه راست هدایت فرماید.
1397/05/22 - 06:23
1
0
متاسفانه برخی از افراد در شورای شهر میخواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند آخه یکی نیست بگه همین الان شهرداری برازجان با تعداد بیش از نیاز نیرو بویژه در بخش‌های ستادی مواجه است که از سالهای گذشته با فشار شوراییان وبرخی هادر شهرداری استخدام شده‌اند و کارآیی خاصی هم ندارند.
1397/05/22 - 00:52
1
0
با همه احترامی که برای شورای شهر قائلم باید بگم، رئیس محترم چرا مطلبی که اطلاع دقیق نداری و یا به قانون و مقررات اشراف نداری حرفی میزنی که اهل علم و دانش و خرد با خودشون بگن این مطالب را رییس شورای شهر ما برازجان گفته؟
1397/05/22 - 00:46
1
1
سلام. تشکر از اتحاد خبر که با چاپ جوابیه فرصت مقایسه بین مطلب رئیس شورای اسلامی شهر و شهرداری برازجان را برای من و خوانندگان و همشهریان را فراهم آورد. الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ.... صد در صد حق با شهرداری است.

ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین