امروز: سه شنبه 01 مرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1397 - 16:11

اتحاد خبر: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت:آلودگی زیست محیطی مربوط به برخی فازهای پارس جنوبی که از شب گذشته در قالب بوی میعانات گازی نمود داشت برطرف شد.به گزارش اتحاد خبر، حسین دلشب اظهار داشت: این بو ناشی از فعالیتهای واحدهای پالایشگاهی در منطقه است که این مورد خاص علت آن دردست پی گیری است...

اتحاد خبر: وی بیان داشت: باتوجه به اینکه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی خارج از سرویس و در تعمیرات اساسی به سر می برد و درحال ورود به سرویس است یک سری آلودگی ها و فلرینگ طی دو روز گذشته در منطقه ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا، دلشب یادآور شد: فاز 15 و 16 به دلیل اینکه سه تا از کمپرسورها در سرویس نیست باعث بد سوزی فلرها در بعضی مواقع می شود.
وی اضافه کرد: وجود برخی مشکلات فنی، سخت و نرم افزاری در تاسیسات پالایشگاهی پارس جنوبی می تواند عامل اصلی آلودگی هوا و استشمام بوی میعانات گازی باشد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: آلودگی منطقه عسلویه ناشی از وجود برخی مشکلات ساختاری است که باید در ابتدا سیستم ها به نحوی قرار می گرفتند که تاسیسات زیست محیطی آنها همگام با سایر بخشها به بهره برداری می رسید.
وی تاکید کرد: در زمان حاضر در پالایشگاههای قدیمی درزمینه آلودگی هوا مشکلات کمتری وجود دارد ولی بیشترین مشکلات زیست محیطی مربوط به واحدهای جدید (15و 16، 17و 18 و 20 و 21 ) و بخار هیدروکربنی ناشی از مخازن اتصالات و تاسیسات و حوضچه های نگهداری میعانات است.
دلشب گفت: بسیاری از بوهای استشمام شده در منطقه عسلویه مربوط به حوادث است.
وی برضرورت اطلاع رسانی و رفع نگرانی جامعه محلی در زمان تعمیر واحدهای پالایشگاهی از سوی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تاکید کرد.
دلشب گفت: مدیریت ارشد منطقه ملزم به ایجاد مدیریت رفع نگرانی های جوامع محلی از طریق اطلاع رسانی دقیق از اقدامات و فعالیتهای موضوعات زیست محیطی است.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین