امروز: سه شنبه 01 مرداد 1398
    طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1397 - 14:02
فرماندار دشتستان در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار:

اتحاد خبر: فرماندار دشتستان به مناسبت روز خبرنگار، با اصحاب رسانه شهرستان دیدار کرد و ضمن تجلیل از خبرنگاران، شنونده صحبت ها و پاسخگوی سوالات آنان گردید. به گزارش «اتحاد خبر»؛ ارسلان زارع، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: بدون تردید در عصر حاضر رسانه ها، به ویژه نشریات، سایت های خبری و کانال های مجازی تار و پود نمادین زندگی ...

اتحاد خبر: فرماندار دشتستان به مناسبت روز خبرنگار، با اصحاب رسانه شهرستان دیدار کرد و ضمن تجلیل از خبرنگاران، شنونده صحبت ها و پاسخگوی سوالات آنان گردید.


به گزارش «اتحاد خبر»؛ ارسلان زارع، ضمن تبریک روز خبرنگار از تلاش های همه افرادی که در عرصه اطلاع رسانی اعم از نشریات، سایت های خبری و کانال های مجازی فعالیت می کنند قدردانی نموده و اظهار داشت: بدون تردید در عصر حاضر رسانه ها، به ویژه نشریات، سایت های خبری و کانال های مجازی تار و پود نمادین زندگی را تشکیل می دهند و نقش تسهیل گر و تسریع کننده نهادی در جامعه را دارند.

 

وی افزود: بیشتر فعالیت رسانه ها، همواره در راستای حقوق شهروندی است که تاثیرات به سزایی نیز در جامعه می گذارند.

زارع با اشاره به اینکه برقراری نظم و امنیت عمومی در شهرستان از نخستین وظایف هر فرماندار است، عنوان کرد: فرماندار از طریق هدایت، هماهنگی و تشکیل مرتب جلسات شورای تامین و نظارت بر حسن اجرای مصوبات آن این مسئولیت خطیر را انجام می دهد.

 

فرماندار دشتستان ادامه داد: لازم می دانم از مردم فهیم و شریف دشتستان، صمیمانه قدردانی کنم زیرا دستیابی به شاخص های خوب امنیتی حاصل شده شهرستان عمدتا به سبب همکاری شایسته آنان و سپس تلاش شبانه روزی دست اندرکاران تامین نظم و امنیت، اعضای محترم شورای تامین دشتستان و همکاران پر تلاش و خدوم ایشان بوده است.

 

وی ضمن بیان اینکه مهمترین قابلیت و ظرفیت دشتستان منابع انسانی آن است، ابراز داشت: فرزندان مستعد، سختکوش و توانمند دشتستان در تحصیل علم و دانش، در زمینه های فرهنگ و هنر، ورزش و سایر عرصه ها همواره از پیشتازان در استان بوشهر و جنوب کشور بوده اند. دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر کوشش کرده تا زمینه های بیشتری اعم از تامین امکانات سخت افزاری و اجرای طرح های عمرانی در راستای اعتلای آموزش عمومی، ورزش همگانی و قهرمانی و فرهنگ و هنر فراهم آورد.

 

ارسلان زارع تاکید کرد: از آنجایی که آموزش و پرورش رکن توسعه هر جامعه ای می باشد، تحقق اهداف آن برای ما بسیار مهم بوده است.


فرماندار دشتستان تصریح کرد: کسب مقام های برتر استانی و کشوری در مسابقات و جشنواره های معتبر علمی، آموزشی، ورزشی و هنری توسط جوانان و نوجوانان نخبه دشتستانی در سال های اخیر موید ظرفیت بالای دشتستان، تلاش و پشتکار ستودنی جوانان و توجه دولت به آنان می باشد.

وی در ادامه به موضوع آب اعم از آشامیدنی و کشاورزی پرداخت و در پاسخ به سوالات خبرنگاران در این خصوص گفت: امروز موضوع آب به ویژه آب آشامیدنی نه تنها شهرستان دشتستان و استان بوشهر بلکه در سراسر کشورمان تبدیل به یک چالش جدی شده است، اما کاهش یکباره بیش از 50 درصد و در بعضی روزها بیش از 60 درصدی آب دریافتی دشتستان از تاسیسات بوشیگان کازرون، دشتستان را به مراتب بیش از هر شهرستان دیگری به مشکل کمبود شدید آب آشامیدنی دچار کرد.

 

زارع ادامه داد: اگر چه شرکت آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال های اخیر پیش بینی جبران کمبود ده درصدی سالیانه را در برنامه های خود گنجانده بودند اما بدیهی بود تامینِ میزان آب موردنیاز و جبران کمبود یکباره حدود 60 درصدی یعنی بیش از 40 هزار مترمکعب در روز کار آسانی نباشد؛ به همین سبب مردم عزیز دشتستان به ویژه شهرهای برازجان، آبپخش، سعدآباد، وحدتیه، شبانکاره و دالکی و روستاهای در مسیر خط، دچار مشکلات جدی شدند که با بردباری و صبوری خود در این ایام، همکاری شایسته، ستودنی و کم نظیری کردند.

فرماندار دشتستان ضمن تشکر از صبوری مردم و تلاش مسئولین در زمینه جل مشکلات آب افزود: مهندس گراوند، استاندار محترم بوشهر؛ جناب سعادت، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی؛ نیروی انتظامی، سپاه و بسیج، ائمه ی جمعه، بخشداران، شهرداران، دهیاران، شوراهای اسلامی، بسیج، فعالان مدنی و مردم همگی تلاش وافر و پیگیری مستمر نمودند تا برای گذر از مرحله بحرانی، از همه امکانات و ظرفیت ها استفاده شود و مشکلات کمتر شود.

وی خاطرنشان کرد: تامین بخشی از کمبودی آب از طریق اتصال به خط دوم، اجاره، حفر و تجهیز چاه  آب آشامیدنی، استقرار پکیج آب شیرین کن دهقائد و تقویت پمپاژ پوزگاه و توزیع آبرسانی سیار و اصلاح خطوط انتقال و شبکه ها از جمله اقداماتی بود که میشد در کوتاه مدت انجام داد، که با تلاش مستمر و البته تحمل دشواری ها توسط مردم انجام گرفت.

ارسلان زارع اظهار داشت: علاوه بر دستگاه تصفیه و آب شیرین کن 2000 مترمکعبی سعدآباد که دو سال پیش احداث گردید، سرمایه گذار و پیمانکار 8 هزار و 500 مترمکعبی سعدآباد و آبپخش و 6 هزار و 500 مترمکعبی وحدتیه و دالکی به زودی و در اول شهریورماه سال جاری انتخاب و در فصل بهار آینده نیز به بهره برداری خواهد رسید.


زارع همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت تامین آب در بخش های بوشکان، ارم، سعدآباد و مرکزی از طریق حفر و تجهیز چاه، خطوط انتقال و احداث سد تنگ ارم با ظرفیت 3.5 میلیون مترمکعب با اعتبار 250 میلیارد ریال، اضافه کرد: با اتمام برنامه های در دست اجرای کوتاه مدت شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب شهری و روستایی در سال آینده وضعیت به مراتب بهتری خواهیم داشت و با اجرای برنامه های میان مدت، وابستگی شهرستان به منابع آب خارج از استان نیز کمتر خواهد شد.

وی در خصوص آب مصرفی در بخش کشاورزی گفت: دشتستان قطب مهم کشاورزی استان است که کشاورزان پرتلاش آن هر ساله بالغ بر 460 هزار تن انواع محصولات کشاورزی را تولید می کنند که از این میزان حدود 120 هزار تن تولید خرما می باشد. 95 درصد آبهای سطحی استان بوشهر در دشتستان است و مصرف سالیانه بخش کشاورزی 485 میلیون مترمکعب می باشد.

فرماندار دشتستان عنوان کرد: با توجه به خشکسالی های متوالی سال های اخیر ضرورت داشت برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و افزایش راندمان از شیوه مدرن آبیاری تحت فشار به جای آبیاری غرقابی در باغات و اراضی کشاورزی استفاده گردد. به همین خاطر در دولت یازدهم طرح تحول کشاورزی دشتستان (نخلستان) به عنوان یکی از طرح های مهم اقتصاد مقاومتی کشور تصویب گردید که اجرای آن بیش از 16 هزار میلیارد ریال هزینه در بر دارد.

 

ارسلان زارع اضافه کرد: احداث سد دالکی و انتقال آب با لوله های GRP و شبکه ها بخشی از این طرح بزرگ می باشد که با اجرای طرح پایلوت 170 هکتاری آبپخش، زمینه اجرای 2 هزار و 400 هکتاری بخش سعدآباد نیز فراهم گردید که در سال گذشته آغاز شده و بخش متعلق به آب منطقه ای یعنی سامانه انتقال و ایستگاه پمپاژ، 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ضمنا مجوز فاز اول فاینانس داخلی انتقال آب با لوله ی 10 هزار و 100 هکتاری توسط دولت صادر شده و فراخوان عمومی به منظور انتخاب سرمایه گذار در ماه جاری صادر می شود.

وی در خصوص گازرسانی به شهرستان دشتستان اذعان داشت: در سال 1392 از 9 شهر دشتستان، 5 شهر و 9 روستا دارای گاز بوده اند که اکنون همه ی 9 شهر و تمامی روستاهای شهرستان جز تعداد اندکی از روستاهای مناطق صعب العبور از نعمت گاز بهره مند شده اند که در یک سال اخیر حدود 40 میلیارد تومان در این خصوص هزینه شده است.


زارع با اشاره به فعالیت عمران شهری توسط شهرداری ها و عمران روستایی توسط دهیاری ها اظهار امیدواری کرد که با تخصیص اعتبارات، زمینه آبادانی بیشتر فراهم گردد.

فرماندار شهرستان دشتستان به اجرای طرح تحول سلامت و اقدامات عمرانی و احداث خانه های بهداشت، پایگاه های بهداشت، مراکز جامع سلامت، کلینیک های دندانپزشکی و تخصصی و بیمارستان 17 شهریور برازجان نیز اشاره نموده و تاکید کرد: اسکلت این بیمارستان بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. ضمنا در چهار ماهه اول امسال بیش از هفتاد هزار نفر در مراکز دولتی ویزیت شده اند.

گفتنی است در پایان این نشست، از خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر در جلسه تقدیر به عمل آمد.کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/05/19 - 13:17
0
1
اقای دکتر زارع انسانی شریف و دارای شخصیتی متعالیست . اغراقی در کار نیست از نزدیک وی را میشناسیم قدر این مدیران دلسوز وشایسته را باید دانست و دوران مسولیت وی نیز زمانی تمام میشود ولی شهروندان نیز در قبال مدیران کارآمد منطقه خود با قدردانی بموقع انرژی وروحیه لازم برای ادامه کاررا به انان میدهند انشاالله مستدام باشند
1397/05/19 - 00:03
0
0
درود. خدا قوت
1397/05/18 - 16:05
0
0
آقای دکتر زارع شما از ما مردم تشکر کردید به خاطر تحمل مشکلات کمبود آب. ما هم وظیفه خودمون میدونیم که از شما قدردانی کنیم زیرا متوجه تلاش های زیاد و پیگیری های شبانه روزی تون برای حل مشکل آب و کمتر شدن مشکلات شدیم. خداییش این روزها وضعیت آب بهتر شده. اصلا قابل مقایسه با سه هفته پیش نیست
1397/05/18 - 15:47
0
0
آقای فرماندار از شما متشکریم که وقت کافی گذاشتین و جلسه بسیار خوبی را برگزار کردین و به همه سوالاتمون پاسخ دادین. از حوصله و متانت و اخلاق شایسته شما درس گرفتیم. ضمنا از اینکه توانستید اعتبارات عمرانی خوبی برای دشتستان عزیزمون بگیرین ممنونیم. راستی کاشکی همه ی مسوولان استان و شهرستان و کلا کشور مثل شما صبور و مهربان و مردمدار باشند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین