امروز: سه شنبه 01 مرداد 1398
  طراحی سایت خبری
تاريخ انتشار: 18 مرداد 1397 - 09:08
اکبر صابری در گفتگو با ایرنا:

اتحاد خبر: اکبر صابری، مدیرمسئول هفته نامه اتحادجنوب و عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در خصوص طرح سئوال از رئیس جمهور گفت: وقتی بیشتر سئوال کنندگان از یک جناح فکری و سیاسی خاصی هستند و فراکسیون امید و اصلاح طلبان پای طرح سئوال از رئیس جمهوری را امضا نمی کنند بیانگر این است که امضا کنندگان از یک جناح فکری و سیاسی....

اتحاد خبر: با توجه به طرح سئوال شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس جمهوری، سه تن از فعالان رسانه ای و سیاسی استان بوشهر با حضور در میزگرد ایرنا دیدگاه های متفاوتی را در این باره بیان کردند.

 

 

اکبر صابری، مدیرمسئول هفته نامه اتحادجنوب و عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی در خصوص طرح سئوال از رئیس جمهور به ایرنا گفت:

 • طرح سئوال از رئیس جمهوری توسط برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی به زیان وحدت ملی در شرایط حساس سیاسی کشور و آب به آسیاب دشمن ریختن است.
 • در شرایط خاص سیاسی امروز، جریان هماهنگی برای ناکارآمد جلوه دادن دولت شکل گرفته که این به نفع کلیت نظام نیست.
 • وقتی بیشتر سئوال کنندگان از یک جناح فکری و سیاسی خاصی هستند و فراکسیون امید و اصلاح طلبان پای طرح سئوال از رئیس جمهوری را امضا نمی کنند بیانگر این است که امضا کنندگان از یک جناح فکری و سیاسی خاصی هستند و هدف آنها رسیدگی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم به نظر نمی رسد.
 • حق سئوال برای نمایندگان از وزیران و رئیس جمهوری در قانون اساسی محفوظ است و استفاده از این حق اگر بدون اغراض سیاسی و جناحی باشد به طور یقین مفید و موثر است.
 • وقتی مسئولان بدانند باید در قبال عملکرد خود پاسخگوی افکار عمومی و نمایندگان مردم باشند در انجام وظایف و تصمیم گیری های خود بیشتر دقت می کنند.
 • اگر دغدغه امضاکنندگان طرح سئوال از رئیس جمهوری اقتصاد و معیشت مردم بود می توانستند از وزیران سئوال کنند.
 • طرح سئوال از رئیس جمهوری در شرایطی که فشار تحریم ها، مشکلات اقتصادی و معیشتی برگردن مردم سنگینی می کند و همه تلاش دشمن ناامیدی مردم از نظام است دامن زدن خودمان به این جریان در راستای اهداف دشمن می تواند قرار گیرد.
 • بخشی از صاحبان تریبون ها بر طبل ناکارآمدی دولت و ایجاد ناامیدی در مردم می کوبند که این کار به صلاح مردم و نظام نیست.
 • درمواردی نمایندگان جریان های فکری مختلف دغدغه های مشترکی درمورد مسائل اقتصادی و اجتماعی داشته و به دور از اغراض سیاسی پای کار بوده اند ولی امروز این چنین نیست و تنها گروه خاصی این طرح را دنبال می کنند.
 • اگر در شرایط بحرانی هستیم و رئیس جمهوری به عنوان فرمانده جنگ اقتصادی باشد طرح سئوال از و استیضاح رئیس قوه مجریه در این شرایط پسندیده نیست اما در شرایط عادی کشور طرح سئوال حق قانونی نمایندگان است و طبیعی است که می توانند از این حق استفاده کنند.
 • طرح سئوال از رئیس جمهوری فرصت خوبی است که رئیس قوه مجریه باید حقایق را با جزئیات بیشتری به مردم بگوید و نقش همین سوال کنندگان در خروج آمریکا از برجام بیشتر توضیح داده شود.


کانال تلگرام اتحادخبر


نظرات کاربران
1397/05/20 - 15:19
0
2
آخرش به ضرر است یا فرصت خوب؟!
عدم سوال اصلاح طلبان هم می تواند غرض (و شاید مرض) سیاسی باشد (مرض از جهت عدم پیگیری مطالبات مردم و مصلحت اندیشی).
1397/05/20 - 09:49
0
2
جناب صابری عزیز. فرض را بر این بدان که سوال از رییس جمهورصدرصدسیاسی است اگرجناب شیخ حسن حرف حسابی دارد جواب دهد و الا با فرافکنی وضعیت بهترنمی شود. مسبب وضعیت موجودهم دولت جناب روحانی است
1397/05/20 - 09:06
0
2
آقای صابری لطفاً زمان سئوال از رئیس جمهور را برای ما مشخص کنید.
ضمناً لیست امید مجلس خودشان نماینده دولت هستند چگونه می آیند طرح سئوال از رئیس جمهور را امضاء کنند ؟
1397/05/18 - 13:57
0
3
هر چیزی که به نفع اصلاح طلبان نیست یا سیاسی هست یا اب به اسیاب دشمن ریختن هست باید زود تر از این طرح سوال مطرح میشد همه میدونن که اصلاح طلبان پشت دولت خالی کردن که ما انتخابش نکردیم یا انتخاب ما نبوده خودشون بهتر میدونن دولت ناکارامد و بدون برنامه بوده
1397/05/18 - 12:28
0
2
نماینده باید مانند نماینده دشتستان باشد تا حالا شنیدید از وزیری سوال نماید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین