امروز: چهارشنبه 01 آذر 1396
    طراحی سایت خبری
جستجو:

اتحاد خبر: می خواهم تا آنجا که دوست دارم، پربگیرم، اما تا بارگاه دوست راه طولانی است. چشم از پنجره برنمی دارم. دشت از پی دشت، کوه از پی کوه، دسته دسته گل سرخ، یک عالم سبز و یک دریا اشتیاق که دستی از غیب به جانم ریخته است, همیشه همین طور است. خودم را که به مولا می سپارم، دیگر این من نیستم که می روم، برای لحظه ای، خواب مرا می رباید...

ارسال شده حدود 7 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 82 - نظر (0)

اتحادخبر: جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی ‌وفاداران به آن حضرت شناخته شده بوده است‌، اهمیت اربعین حسینی به خاطر آن است که در این روز، یاد شهادت امام حسین علیه السلام زنده شد و پرچم پیام شهادت کربلا در این روز برافراشته گردید.

ارسال شده حدود 13 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 100 - نظر (0)

اتحاد خبر: دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟اربعین -اعتبار اربعین امام حسین (ع‌) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی‌ وفاداران به امام حسین (ع‌) شناخته شده بوده است‌. کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی که حاصل گزینش دقیق و انتخاب معقول شیخ طوسی از روایات‌ فراوان در باره تقویم مورد نظر شیعه در باره ایام سوگ و شادی و دعا و روزه وعبادت است‌، ذیل ماه «صفر» می‌نویسد: نخستین روز این ماه(ماه صفر) (از سال 121)،روز کشته شدن زید بن علی بن الحسین است‌.

ارسال شده حدود 14 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 112 - نظر (0)

اتحادخبر-هدی سادات پاک نهاد: حتما شده است که تا به حال حداقل برای یکبار هم که شده به مرگ فکر کرده باشید. پرسش های نکیر و منکر، بررسی اعمال انسان ، فشار قبر و ... اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه از فشار قبر در امان باشید؟! اگر از مرگ و فشار قبر می ترسید حتما این مطلب را بخوانید ...

ارسال شده حدود 16 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 136 - نظر (0)

اتحاد خبر: اهل بیت علیهم السلام درباره عوامل نشاط انگیز در زندگی، به ویژه در روابط همسری، توصیه های ارزشمندی کرده اند و سیره رفتاری ایشان نیز نشان دهنده التزام این بزرگواران به این نکات بوده است.

ارسال شده حدود 25 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 122 - نظر (0)

اتحادخبر: دین مبین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین، برای پاسخ به تمامی نیازهای انسان از جمله غرائز موجود در او، راهکار مناسب دارد. یکی از این غرائز، غریزه جنسی است که توصیه دین در خصوص آن برای شرایط عادی، استحباب ازدواج [1] و در صورت بیم آلوده شدن به گناه، وجوب آن [2] می‌باشد.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 131 - نظر (0)

اتحاد خبر: نفس کشیدن برای ادامه زندگی ضروری است و اگر متوقف شود سرانجامی جز نیستی و مرگ ندارد. قیام در برابر ظلم برای شیعه نیز همینگونه است؛ اگر در برابر ضد ارزش به پا نخیزد خواهد مرد. 

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 289 - نظر (1)

اتحادخبر: در کتاب مفاتیح الجنان برخی اعمال ماه محرم و صفر بیان شده است که به برخی اشاره میشود:

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 238 - نظر (0)

اتحاد خبر:مداح اهل بیت نوحه خوانی را عشق خود دانست و از شغل خود چنین گفت: مداحی شغل من نیست و به نوعی می توان گفت مداحی عشق و علاقه من هست، شغل من آزاد است. تا به امروز نیز بابت مداحی ام هیچگونه هزینه ای دریافت نکرده و برای امام حسین نرخ تعیین نکرده ام. هر چند از برخی مساجد هدایایی دریافت می کنم ولی هیچوقت شرط...

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 1016 - نظر (2)
اتحاد خبر: سفارش‌های مکرر امام خمینی درباره برگزاری عزاداری سنتی، فلسفه و انگیزه‌ای داشت که با گذشت زمان اهمیت و انگیزه آنهمه اصرار ایشان بر این موضوع فهمیده می‌شود.
ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 184 - نظر (0)

اتحاد خبر: شهدای انقلاب اسلامی به قیمت خون خود، آبروی اسلام، قرآن، پیامبر و استقلال مملکت را حفظ کردند و حرکتی که آنها در این انقلاب از خود نشان دادند در طول تاریخ بی نظیر بوده است.اکنون بر ماست که راه و یاد ایشان را زنده نگه داریم و نگذاریم خون پاکشان پایمال بشود، چراغ راه آینده ما شعار آزادگی و فداکاری شهدای ماست...

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 3502 - نظر (13)

اتحادخبر- محمد محتشمی: واژه اصلاح دارای معانی متعددی می باشد. صلح: از ماده صلاح به معنی شایستگی است. صلح، از مصالح به معنی آشتی است. اصلح: اصلح، یُصلحُ، اصلاح به معنی بهبود بخشیدن، صلح و سازش برقرار کردن و سامان دادن نابسامانی ها، ایجاد امنیت، آرامش و اصلاح کجروی های دینی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... بر پایه قوانین دینی است.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 162 - نظر (0)
اتحادخبر- سجاد واعضی: اين مقاله و يا يادداشت با اين زمينه  و دیدگاه وارد شده كه مولفه هاي معنوي زيستن و معنوي بودن را مي توان با مطالعه و تدبر در آيات قرآني  از قرآن كريم بدست آورد و درسايه سار دلپذير گزاره هاي قرآني مي توان معنوي بود و معنويت خود را عمق بخشيد.دیدگاه اینجانب اینست که قرآن کریم سراسر قدسی و معنوی می باشد و معنویت، صفت تمام...
ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 232 - نظر (0)

اتحاد خبر:توکل و اعتماد به خدا در قرآن کریم و احادیث معصومین (ع) بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 253 - نظر (0)

اتحاد خبر:سوالی که شاید خیلی ها در زندگی دچار آن شده باشند این است که واقعا معنای توکل چیست و چگونه می توان به آن دست یافت.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 197 - نظر (0)

اتحاد خبر:در این مقاله بررسی می کنیم که معنای ایمان چیست و نشانه ایمان واقعی و مراتب ایمان به خدا را بیان می نماییم.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 153 - نظر (0)

اتحاد خبر:در این مطلب عوامل کاهش رزق و روزی از دیدگاه اسلام و با توجه به قرآن کریم و روایات اهل بیت (ع) مورد بررسی قرار می گیرد تا متوجه شویم چه چیزهایی باعث کم شدن رزق و روزی میشود.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 105 - نظر (0)

اتحادخبر: امام باقر(ع) در پاسخ به این سوال که فرج چه‌زمانی خواهد بود، فرمودند: هیهات، هیهات!فرج نخواهد رسید، تا شما غربال شوید باز غربال شوید و باز غربال شوید، تا کدرها برود و صاف‌ها بماند.

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 219 - نظر (0)

اتحادخبر: اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است؛ یکی آن‌که در هر سه شب باید انجام داد و دیگر آن‌هایی‌ که مخصوص هر شبی است.

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 407 - نظر (0)

اتحادخبرـ غلامرضا خیاط: رمضان، ماه نزول قرآن، میهمانی خدا، میزبان حضرت احدیت و  مبهمان بنده های او، ماه درک کردن، تحمل و تامل.

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 333 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین