امروز: سه شنبه 01 اسفند 1396
    طراحی سایت خبری
جستجو:

اتحادخبر: مسئولین اداره اوقاف قائلند که هیچ امامزاده ای که ساختگی یا جعلی باشد وجود ندارد. اما روند صعودی آمار و ارقام اماکن مقدسه از یک طرف و عدم اعتبار سندی همه امامزادگان از سوی دیگر شک و شبهه هایی ایجاد می کند که نیاز است به آن پاسخ در خوری داده شود.

ارسال شده حدود 7 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 81 - نظر (0)

اتحادخبر: ظاهر برخى از آيات قرآن به حيات در كرات ديگر اشاره دارد؛ مثلاً در آيه 29 سوره «شورى» مى فرمايد: « و من آياته خلق السموات و الارض و ما بث فيهما من دابة »؛ و از نشانه هاى او است آفرينش آسمان ها و زمين و آنچه از جنبندگان در آن دو پراكنده ساخته است . چنان كه مشاهده مى شود، در اين آيه يكى از نشانه هاى خداوند، آفرينش و پراكندن جانداران در زمين و آسمان ها قلمداد شده است.

ارسال شده حدود 17 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 85 - نظر (0)

اتحادخبر: چرا قرآن کریم را معجزه الهی می خوانند؟ خداوند برای اتمام حجت با بندگان خویش، مکتوبی را در بین آنها به ودیعه گذاشت که این مکتوب، نه مانند کتاب های گذشتگان تحریف شدنی است و نه مانند کتاب های بشری، مختص به عصر خاصی است.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 184 - نظر (0)
اتحادخبر: شب یلدا، نخستین شب زمستان و طولانی ترین شب سال است که ایرانی ها طی رسوم کهن خود، به دور یکدیگر جمع می شوند و ضمن دید و بازدید، خوراکی های خاصی مانند هندوانه، انار، آجیل و... را مصرف می کنند.
ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 270 - نظر (0)

اتحادخبر: ایشان بعد از این داستان شدیدا گریه می کردند و فریاد می کشیدند و من هم ناراحت بودم که چه شده است و از ایشان می خواستم که گریه نکند.

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 294 - نظر (0)

اتحادخبر: کار کردن، یکی از نیازهای روان شناختی انسان است. شاید تعجّب کنید و تصوّر نمایید که کار کردن، در زمره امور اقتصادی قرار می گیرد؛ اما واقعیت این است که کار، یکی از نیازهای روحی و روانی انسان نیز هست. اگر کار نباشد، نشاط و شادابی از میان خواهد رفت و زندگی، خسته کننده و ملال آور می گردد. اگر کار، یک نیاز باشد که هست، برآورده نساختن آن، موجب ناراحتی های روحی و روانی خواهد شد. امام صادق علیه السلام می فرماید:اگر تمام نیازهای انسان، آماده بود، زندگی برایش گوارا نبود و از آن، هیچ لذّتی نمی برد.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 335 - نظر (0)

اتحاد خبر: می خواهم تا آنجا که دوست دارم، پربگیرم، اما تا بارگاه دوست راه طولانی است. چشم از پنجره برنمی دارم. دشت از پی دشت، کوه از پی کوه، دسته دسته گل سرخ، یک عالم سبز و یک دریا اشتیاق که دستی از غیب به جانم ریخته است, همیشه همین طور است. خودم را که به مولا می سپارم، دیگر این من نیستم که می روم، برای لحظه ای، خواب مرا می رباید...

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 321 - نظر (0)

اتحادخبر: جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی ‌وفاداران به آن حضرت شناخته شده بوده است‌، اهمیت اربعین حسینی به خاطر آن است که در این روز، یاد شهادت امام حسین علیه السلام زنده شد و پرچم پیام شهادت کربلا در این روز برافراشته گردید.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 224 - نظر (0)

اتحاد خبر: دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟اربعین -اعتبار اربعین امام حسین (ع‌) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی‌ وفاداران به امام حسین (ع‌) شناخته شده بوده است‌. کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی که حاصل گزینش دقیق و انتخاب معقول شیخ طوسی از روایات‌ فراوان در باره تقویم مورد نظر شیعه در باره ایام سوگ و شادی و دعا و روزه وعبادت است‌، ذیل ماه «صفر» می‌نویسد: نخستین روز این ماه(ماه صفر) (از سال 121)،روز کشته شدن زید بن علی بن الحسین است‌.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 255 - نظر (0)

اتحادخبر-هدی سادات پاک نهاد: حتما شده است که تا به حال حداقل برای یکبار هم که شده به مرگ فکر کرده باشید. پرسش های نکیر و منکر، بررسی اعمال انسان ، فشار قبر و ... اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه از فشار قبر در امان باشید؟! اگر از مرگ و فشار قبر می ترسید حتما این مطلب را بخوانید ...

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 190 - نظر (0)

اتحاد خبر: اهل بیت علیهم السلام درباره عوامل نشاط انگیز در زندگی، به ویژه در روابط همسری، توصیه های ارزشمندی کرده اند و سیره رفتاری ایشان نیز نشان دهنده التزام این بزرگواران به این نکات بوده است.

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 178 - نظر (0)

اتحادخبر: دین مبین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین، برای پاسخ به تمامی نیازهای انسان از جمله غرائز موجود در او، راهکار مناسب دارد. یکی از این غرائز، غریزه جنسی است که توصیه دین در خصوص آن برای شرایط عادی، استحباب ازدواج [1] و در صورت بیم آلوده شدن به گناه، وجوب آن [2] می‌باشد.

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 180 - نظر (0)

اتحاد خبر: نفس کشیدن برای ادامه زندگی ضروری است و اگر متوقف شود سرانجامی جز نیستی و مرگ ندارد. قیام در برابر ظلم برای شیعه نیز همینگونه است؛ اگر در برابر ضد ارزش به پا نخیزد خواهد مرد. 

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 323 - نظر (1)

اتحادخبر: در کتاب مفاتیح الجنان برخی اعمال ماه محرم و صفر بیان شده است که به برخی اشاره میشود:

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 297 - نظر (0)

اتحاد خبر:مداح اهل بیت نوحه خوانی را عشق خود دانست و از شغل خود چنین گفت: مداحی شغل من نیست و به نوعی می توان گفت مداحی عشق و علاقه من هست، شغل من آزاد است. تا به امروز نیز بابت مداحی ام هیچگونه هزینه ای دریافت نکرده و برای امام حسین نرخ تعیین نکرده ام. هر چند از برخی مساجد هدایایی دریافت می کنم ولی هیچوقت شرط...

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 1148 - نظر (2)
اتحاد خبر: سفارش‌های مکرر امام خمینی درباره برگزاری عزاداری سنتی، فلسفه و انگیزه‌ای داشت که با گذشت زمان اهمیت و انگیزه آنهمه اصرار ایشان بر این موضوع فهمیده می‌شود.
ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 210 - نظر (0)

اتحاد خبر: شهدای انقلاب اسلامی به قیمت خون خود، آبروی اسلام، قرآن، پیامبر و استقلال مملکت را حفظ کردند و حرکتی که آنها در این انقلاب از خود نشان دادند در طول تاریخ بی نظیر بوده است.اکنون بر ماست که راه و یاد ایشان را زنده نگه داریم و نگذاریم خون پاکشان پایمال بشود، چراغ راه آینده ما شعار آزادگی و فداکاری شهدای ماست...

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 3594 - نظر (13)

اتحادخبر- محمد محتشمی: واژه اصلاح دارای معانی متعددی می باشد. صلح: از ماده صلاح به معنی شایستگی است. صلح، از مصالح به معنی آشتی است. اصلح: اصلح، یُصلحُ، اصلاح به معنی بهبود بخشیدن، صلح و سازش برقرار کردن و سامان دادن نابسامانی ها، ایجاد امنیت، آرامش و اصلاح کجروی های دینی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و... بر پایه قوانین دینی است.

ارسال شده 6 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 209 - نظر (0)
اتحادخبر- سجاد واعضی: اين مقاله و يا يادداشت با اين زمينه  و دیدگاه وارد شده كه مولفه هاي معنوي زيستن و معنوي بودن را مي توان با مطالعه و تدبر در آيات قرآني  از قرآن كريم بدست آورد و درسايه سار دلپذير گزاره هاي قرآني مي توان معنوي بود و معنويت خود را عمق بخشيد.دیدگاه اینجانب اینست که قرآن کریم سراسر قدسی و معنوی می باشد و معنویت، صفت تمام...
ارسال شده 6 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 271 - نظر (0)

اتحاد خبر:توکل و اعتماد به خدا در قرآن کریم و احادیث معصومین (ع) بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ارسال شده 6 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 443 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین