امروز: سه شنبه 03 مرداد 1396
    طراحی سایت خبری
جستجو:

اتحادخبر: امام باقر(ع) در پاسخ به این سوال که فرج چه‌زمانی خواهد بود، فرمودند: هیهات، هیهات!فرج نخواهد رسید، تا شما غربال شوید باز غربال شوید و باز غربال شوید، تا کدرها برود و صاف‌ها بماند.

ارسال شده حدود 24 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 96 - نظر (0)

اتحادخبر: اعمال شب‌های قدر بر دو نوع است؛ یکی آن‌که در هر سه شب باید انجام داد و دیگر آن‌هایی‌ که مخصوص هر شبی است.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 194 - نظر (0)

اتحادخبرـ غلامرضا خیاط: رمضان، ماه نزول قرآن، میهمانی خدا، میزبان حضرت احدیت و  مبهمان بنده های او، ماه درک کردن، تحمل و تامل.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 160 - نظر (0)

اتحادخبر: روایت شده که هر کسی در شب اول ماه رمضان غسل کند تا ماه رمضان آینده‏ خارش بدن به او نرسد، همچنین ۳۰ کف آب بر سر بریزد تا ماه رمضان آینده‏ با طهارت معنوى باشد.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 251 - نظر (0)

اتحادخبر: در بین ماه های سال، ماه رمضان، از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار است و اعمال مستحبی در این ماه از فضیلت بسیاری برخوردار است.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 287 - نظر (0)

اتحادخبر: زینب(س) بانویی که نه تنها در زنان، بلکه در مردان عالم، کمتر نظیرش را می‌توان دید. توانا بانویی که عالی‌ترین نمونه‌ای از شهامت و دلیری، دانش و بینش، کفایت و خردمندی، قدرت روحی و تشخیص موقعیت بوده وهر وظیفه‌ای از وظایف گوناگون اجتماعی را که به عهده گرفت، به خوبی انجام داد.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 277 - نظر (1)

اتحادخبر: ماه رجب فصل روییدن جوانه‌های عاشقانه زیستن و ماه شست‌وشوی دل و جان از زنگارهای گناه و غفلت و آماده شدن برای ورود به ضیافت‌الله اعظم است.

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 291 - نظر (0)

اتحادخبر: حجت الاسلام سرلک گفت: اوج حرکت انبیا این است که به جایگاه رضای خدا برسند. اما حضرت زهرا(س) جایگاهی دارند که «ان الله یرضی لرضا فاطمه» یعنی خدا با خشنودی و رضایت فاطمه(س) خشنود می شود.

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 279 - نظر (0)
اتحاد خبر: «زهرا (س) در لغت به معنی درخشنده و نورانی است که این لقب به دلیل عبادت‌های حضرت صدیقه طاهره (س) از سوی پیامبر (ص) به ایشان داده شده است، به طوری که نام دانشگاه الازهر مصر که در زمان فاطمیون در این کشور تاسیس شده، برگرفته از نام حضرت فاطمه (س) است.»
ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 363 - نظر (0)
اتحادخبر: خداوند در قرآن کریم از توبه ای با عنوان توبه نصوح سخن می گوید.
ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 464 - نظر (0)
اتحادخبر: هر دو بزرگوار حجت خداوند روی زمین هستند و آن چه موجب غیبتشان شد، وجود فسادی بوده است که زمین و آسمان ها را در برگرفته بود.
ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 81 - نظر (0)

اتحادخبر: جزء سی ام قرآن کریم که از ابتدای سوره مبارکه نبأ آغاز و تا پایان قرآن کریم ادامه دارد در بردارنده آموزه ها و پیام‌های روح افزای الهی است که این نوشته تعدادی از آنها را نقل می کند.

ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 462 - نظر (1)

اتحادخبر: موضوع عفو یکی از چند موضوع اجتماعی است که در بسیاری از آیات و روایات پیرامون آن صحبت شده است، اما آن‌چنان‌که باید در فضای رسانه‌ای کشور به آن پرداخته نشده است. به‌همین دلیل، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR گفت‌وگویی را در همین زمینه با حجت‌الاسلام دکتر ناصر رفیعی، دانشیار و دکتری علوم قرآن و حدیث، و رئیس مدرسه‌ی تاریخ و ادیان جامعة المصطفی صلی‌الله‌علیه‌و‌اله‌و‌سلم ترتیب داده است.

ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 434 - نظر (0)

اتحادخبر: ماه "ربیع الاول" همانگونه كه از اسم آن پیداست بهار ماه ها مى باشد؛ به جهت اینكه آثار رحمت خداوند در آن هویداست . در این ماه ذخایر بركات خداوند و نورهاى زیبایى او بر زمین فرود آمده است .

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 389 - نظر (2)

اتحاد خبر: مهمترین هدف در عزاداری شناختن امام حسین و هدف او از قیام عاشورا و سپس درس گرفتن از هر دو گروه انبیاء و اشقیا می باشد. کدام درس؟ درس خودشناسی و خداشناسی و خودسازی، عاشورا شناسی، دین شناسی، حسین شناسی، و دشمن شناسی و بکارگیری آن عوامل در زندگی فردی و اجتماعی است. چه عواملی باعث شده تا این دو گروه خصمانه روبروی هم قرار بگیرند؟

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 321 - نظر (0)

اتحادخبرـ معصومه شجاعی: امام حسین (ع) نه در زبان، بلکه با عمل به همه عالمیان نشان داد که در طریق عبودیت باید از همه چیز گذشت. در آخرین لحظات و زمانی که جسم مبارکشان ضربه های سختی خورده بود فرمودند: "صبرا علی قضائک یارب لا اله سواک "یعنی ای پروردگار من صبر می کنم بر قضای تو و هیچ خدایی جز تو نیست. عاشورا نشان داد برای ...

ارسال شده 10 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 386 - نظر (2)

اتحادخبر ـ سید میثم سیاسی نژاد: محرم که می آید شبها حال و هوایی دیگر دارد. هرجا که می روی در هر کوی و برزن  علم سیاهی برافراشته است. در خیابانها مردم پیاده و سواره و با رخت مشکی به سوی عزای اباعبدالله در حرکتند. در اطراف تکیه ها و مساجد جمعیت موج می زند.هرکس سعی می‌کند که در مساجد ،هیأت‌ها یا تکیه‌ها به هر شکل...

ارسال شده 10 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 889 - نظر (5)

اتحادخبر-مختار فیاض: اعلامیه از بارگه کرببلا داد/با زینب و سجاد سوی شام فرستاد/این جمله ز خون بود، در آن نشریه مسطور/باید بشر از قید اسارت شود آزاد/ در سال۶۱هجری، یعنی ۱۳۷۷ سال پیش(به قمری) در مجموعه ی تحت خلافت خلیفه ی اموی، یعنی یزید ابن معاویه، اتفاقی رخ داد که از بعد ظاهری، مثل سایر جنگ و نزاع هایی بود که در آن سال ها، در شبه جزیره ی عربستان ...

ارسال شده 10 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 1310 - نظر (14)

اتحاد خبر: همه ساله قبل از اینکه ماه محرم شروع شود ظاهر شهر و روستاها عوض می‌شود و داربست های هیئات و پارچه‌های مشکی و پرچم ها، ‌همه نشان دهنده آن هستند که مردم خود را برای عزاداری ماه محرم آماده می‌کنند..

ارسال شده 10 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 241 - نظر (0)

اتحاد خبر:با نزدیك شدن ایام محرم الحرام وقتی در كوچه ها و خیابان ها عبور می كنیم به ظواهر و پدیده هایی برمی‌خوریم كه توجه انسان را بر می انگیزد و نوعی شور و شعف در انسان ایجاد می نماید و انسان را به تفكر وادار می نماید و آن پدیده چیزی نیست جز آمادگی...

ارسال شده 10 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 214 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین