امروز: يکشنبه 03 تير 1397
    طراحی سایت خبری
جستجو:

اتحاد خبر: حضرت امیرالمومنین به امام حسن مجتبی(ع) فرمودند: دل این مردم را نشکنید، شیرها را از آنها تحویل بگیرید و در ظرف بزرگی بریزید و از آن ظرف برای من شیر بیاورید. شیر را آوردند و حضرت فرمود از این شیر برای ابن ملجم هم ببرید تا بنوشد.

ارسال شده حدود 18 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 118 - نظر (0)

اتحاد خبر:خدايا دراين سوره ات برايمان از كدامين شب گفته اي؟كدام شب است كه در آن از سوي خودت هديه اي بزرگ به اسم قرآن نازل كرده اي و همه حرف هاي نگفته ات را در آن برايمان گفته اي؟ كدامين شب است كه در آن به گوش فرشتگانت زمزمه ميكني كه از عرش به فرش بيايند و برايت از سرنوشت اين كره خاكي و بندگان از جنس خاكت بنويسند؟

ارسال شده حدود 21 روز پيش در دین و معارف ، بازديد: 239 - نظر (1)

اتحاد خبر: انسان از آغاز زندگى حتى از آن لحظه‏اى که نطفه او در قرارگاه رحم واقع مى ‏شود، مراحل زیادى از مشکلات و درد و رنج‌ها را طى مى‏ کند تا متولد شود، و بعد از تولد در دوران طفولیت، و سپس جوانى، و از همه مشکل‌تر دوران پیرى، مواجه به انواع مشقّت‌ ها و رنج‌ها است، اما دلیل این همه مشقت چیست

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 212 - نظر (0)

اتحادخبر: ماه شعبان یکی از عزیزترین ماه‌های اسلامی و یادآور خاطره‌های بزرگ است که از همه مهمتر، خاطره میلاد مبارک سالار شهیدان کربلا، امام حسین(ع) و میلاد فرخنده حضرت بقیّة‌اللّه مهدی منتظر(ع) است که فضای این ماه را به بوی ولایت عطرآگین ساخته است.

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 259 - نظر (0)

اتحاد خبر: یا زینب (سلام الله عیها) ! براستی سجاد علیه ‏السلام از دریای بی‏کران علم و فهم تو چه امواجی را دیده و در سخنت چه چیزی را یافت که تو را «عالِمه غیر مُعلَّمه» خواند؟

ارسال شده 2 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 246 - نظر (0)

اتحاد خبر: درباره فضیلت ماه رجب فرموده اند: «آگاه باشید که رجب، ماه ساکت خداوند است (شَهْرُ اللَّهِ الْأَصَمُّ) و آن، ماه با عظمتی است و ماه رجب را (اصم) نامیده‌اند؛ چون هیچ ماهی در احترام و فضیلت، به آن نمی‌رسد.

ارسال شده 3 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 285 - نظر (0)

اتحادخبر: مسئولین اداره اوقاف قائلند که هیچ امامزاده ای که ساختگی یا جعلی باشد وجود ندارد. اما روند صعودی آمار و ارقام اماکن مقدسه از یک طرف و عدم اعتبار سندی همه امامزادگان از سوی دیگر شک و شبهه هایی ایجاد می کند که نیاز است به آن پاسخ در خوری داده شود.

ارسال شده 4 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 604 - نظر (0)

اتحادخبر: ظاهر برخى از آيات قرآن به حيات در كرات ديگر اشاره دارد؛ مثلاً در آيه 29 سوره «شورى» مى فرمايد: « و من آياته خلق السموات و الارض و ما بث فيهما من دابة »؛ و از نشانه هاى او است آفرينش آسمان ها و زمين و آنچه از جنبندگان در آن دو پراكنده ساخته است . چنان كه مشاهده مى شود، در اين آيه يكى از نشانه هاى خداوند، آفرينش و پراكندن جانداران در زمين و آسمان ها قلمداد شده است.

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 350 - نظر (0)

اتحادخبر: چرا قرآن کریم را معجزه الهی می خوانند؟ خداوند برای اتمام حجت با بندگان خویش، مکتوبی را در بین آنها به ودیعه گذاشت که این مکتوب، نه مانند کتاب های گذشتگان تحریف شدنی است و نه مانند کتاب های بشری، مختص به عصر خاصی است.

ارسال شده 5 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 433 - نظر (0)
اتحادخبر: شب یلدا، نخستین شب زمستان و طولانی ترین شب سال است که ایرانی ها طی رسوم کهن خود، به دور یکدیگر جمع می شوند و ضمن دید و بازدید، خوراکی های خاصی مانند هندوانه، انار، آجیل و... را مصرف می کنند.
ارسال شده 6 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 494 - نظر (0)

اتحادخبر: ایشان بعد از این داستان شدیدا گریه می کردند و فریاد می کشیدند و من هم ناراحت بودم که چه شده است و از ایشان می خواستم که گریه نکند.

ارسال شده 6 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 407 - نظر (0)

اتحادخبر: کار کردن، یکی از نیازهای روان شناختی انسان است. شاید تعجّب کنید و تصوّر نمایید که کار کردن، در زمره امور اقتصادی قرار می گیرد؛ اما واقعیت این است که کار، یکی از نیازهای روحی و روانی انسان نیز هست. اگر کار نباشد، نشاط و شادابی از میان خواهد رفت و زندگی، خسته کننده و ملال آور می گردد. اگر کار، یک نیاز باشد که هست، برآورده نساختن آن، موجب ناراحتی های روحی و روانی خواهد شد. امام صادق علیه السلام می فرماید:اگر تمام نیازهای انسان، آماده بود، زندگی برایش گوارا نبود و از آن، هیچ لذّتی نمی برد.

ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 445 - نظر (0)

اتحاد خبر: می خواهم تا آنجا که دوست دارم، پربگیرم، اما تا بارگاه دوست راه طولانی است. چشم از پنجره برنمی دارم. دشت از پی دشت، کوه از پی کوه، دسته دسته گل سرخ، یک عالم سبز و یک دریا اشتیاق که دستی از غیب به جانم ریخته است, همیشه همین طور است. خودم را که به مولا می سپارم، دیگر این من نیستم که می روم، برای لحظه ای، خواب مرا می رباید...

ارسال شده 7 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 402 - نظر (0)

اتحادخبر: جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی ‌وفاداران به آن حضرت شناخته شده بوده است‌، اهمیت اربعین حسینی به خاطر آن است که در این روز، یاد شهادت امام حسین علیه السلام زنده شد و پرچم پیام شهادت کربلا در این روز برافراشته گردید.

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 274 - نظر (0)

اتحاد خبر: دلیل بزرگداشت اربعین حسینی چیست‌؟اربعین -اعتبار اربعین امام حسین (ع‌) از قدیم الایام میان شیعیان و در تقویم تاریخی‌ وفاداران به امام حسین (ع‌) شناخته شده بوده است‌. کتاب مصباح المتهجد شیخ طوسی که حاصل گزینش دقیق و انتخاب معقول شیخ طوسی از روایات‌ فراوان در باره تقویم مورد نظر شیعه در باره ایام سوگ و شادی و دعا و روزه وعبادت است‌، ذیل ماه «صفر» می‌نویسد: نخستین روز این ماه(ماه صفر) (از سال 121)،روز کشته شدن زید بن علی بن الحسین است‌.

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 350 - نظر (0)

اتحادخبر-هدی سادات پاک نهاد: حتما شده است که تا به حال حداقل برای یکبار هم که شده به مرگ فکر کرده باشید. پرسش های نکیر و منکر، بررسی اعمال انسان ، فشار قبر و ... اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه از فشار قبر در امان باشید؟! اگر از مرگ و فشار قبر می ترسید حتما این مطلب را بخوانید ...

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 227 - نظر (0)

اتحاد خبر: اهل بیت علیهم السلام درباره عوامل نشاط انگیز در زندگی، به ویژه در روابط همسری، توصیه های ارزشمندی کرده اند و سیره رفتاری ایشان نیز نشان دهنده التزام این بزرگواران به این نکات بوده است.

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 219 - نظر (0)

اتحادخبر: دین مبین اسلام به عنوان کامل‌ترین دین، برای پاسخ به تمامی نیازهای انسان از جمله غرائز موجود در او، راهکار مناسب دارد. یکی از این غرائز، غریزه جنسی است که توصیه دین در خصوص آن برای شرایط عادی، استحباب ازدواج [1] و در صورت بیم آلوده شدن به گناه، وجوب آن [2] می‌باشد.

ارسال شده 8 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 237 - نظر (0)

اتحاد خبر: نفس کشیدن برای ادامه زندگی ضروری است و اگر متوقف شود سرانجامی جز نیستی و مرگ ندارد. قیام در برابر ظلم برای شیعه نیز همینگونه است؛ اگر در برابر ضد ارزش به پا نخیزد خواهد مرد. 

ارسال شده 9 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 4 - نظر (1)

اتحادخبر: در کتاب مفاتیح الجنان برخی اعمال ماه محرم و صفر بیان شده است که به برخی اشاره میشود:

ارسال شده 9 ماه پيش در دین و معارف ، بازديد: 386 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین